Користь меду для організму людини

У чому полягає користь меду для організму людини. Як вживати і вибирати мед. Які існують види меду та їх характеристики.

Мед як унікальний і неймовірно корисний продукт харчування відомий людству з незапам’ятних часів. Вчені довели, що вживати в їжу мед люди почали практично одночасно з розвитком землеробства і переходом на осілий спосіб життя — тобто майже 9 тисяч років тому. Звичайно, в ті часи це була єдина доступна солодкість, і при цьому набагато корисніша, ніж сучасні магазинні цукерки. Однак гідність меду, звичайно, не тільки в солодощі (edimihudeem.info). У ньому міститься цілий ряд корисних мінералів і вітамінів, а його регулярне вживання може зміцнити здоров’я людини і навіть допомогти позбутися багатьох захворювань, про що, звичайно ж, знали наші предки.

Види меду і їх корисні властивості

Кількість корисних речовин в цьому здоровому заміннику цукру безпосередньо залежить від якості пилку. Як відомо, мед буває різних сортів, в залежності від того, з яких рослин комахи збирали пилок. Крім цього існує два його різновиди:

 1. Падевий. На відміну від поширеної думки, бджоли виготовляють мед не тільки з пилку, а й з продуктів тваринного походження. Наприклад, джерелом падевого меду вважається клейка рідина, що виділяється комахами, що живуть на листках рослин, а також солодка роса, яка з’являється на рослинах при різких коливаннях температури повітря. Як правило, падь бджоли починають збирати тільки при відсутності достатньої кількості квітучих рослин. Таке буває вже в кінці літа або при дуже посушливій погоді. Мед з домішкою паді зазвичай бджолярі викачують при останньої «хитавиці». Він більш темний, іноді має гіркуватий присмак, квітковий запах у нього, природно, набагато менш виражений (їмо і худнемо інфо). На відміну від квіткового, він практично позбавлений бактерицидних властивостей, хоча корисних мікроелементів містить більше. Багато хто чомусь вважає такий мед ціннішим. Це велика помилка. Наприклад, в царські часи бджоляр, який попадався на продажу такого меду, суворо карали. Звичайно ж, він не несе шкоди здоров’ю людини (якщо вам взагалі можна їсти мед), але і користі від нього значно менше, ніж від квіткового. Як відрізнити такий мед? В першу чергу його качають пізно — в серпні-вересні. Тому завжди намагайтеся купувати цей продукт більш ранніх качок. По-друге, він темний і практично не пахне.
 2. Квітковий. Як зрозуміло з назви, його бджоли виготовляють з пилку. Він буває різних сортів: акацієвий, гречаний, липовий і т.д. Всі сорти натурального меду корисні для здоров’я людини, хоча і відрізняються складом і концентрацією мікроелементів і вітамінів. На смак сорти меду теж відрізняються.

Потрібно також брати до уваги, що на якість цього продукту можуть впливати погодні умови. Наприклад, при високій вологості нектар, що видобувається комахами з квіток рослин, менш солодкий, зате його більше.

Мед: користь і шкода для здоров’я

Цей солодкий продукт містить в своєму складі глюкозу і фруктозу. У ньому величезна кількість мікроелементів. Серед яких найбільше: магнію, заліза, калію, кальцію. Багато також вітамінів групи В і С.

До його корисними якостями відносяться:

 1. Антибактеріальні, протигрибкові та противірусні властивості. Під час епідемії хвороб потрібно обов’язково включати в свій раціон мед.
 2. Він відомий здатністю прискорювати загоєння різних ран, опіків, порізів, виразок. Завдяки чому, часто використовується в косметології.
 3. За рахунок вмісту фруктози, він служить прекрасним замінником цукру для хворих на цукровий діабет.
 4. Є прекрасним антиоксидантом, відомий своїми здібностями боротися з вільними радикалами, затримувати старіння організму, покращувати склад і якість крові.
 5. Він покращує процес травлення. Допомагає зняти запалення, завдяки чому успішно бореться з вірусними інфекціями, прибирає закладеність носа, кашель, зменшує біль в горлі.
 6. Природним чином сприяє утриманню в організмі кальцію, тому дуже корисний маленьким діткам і літнім людям.
 7. При регулярному вживанні зміцнює імунну систему людини.

Однак варто згадати і про можливу шкоду меду для здоров’я. В першу чергу потрібно розуміти, що цей продукт отримують з пилку. Якщо у вас є алергія на ту чи іншу рослину, дуже велика ймовірність того, що і мед буде містити цей алерген. Особливо, якщо він зібраний під час цвітіння цієї рослини (їмо і худнемо інфо). Не забувайте також і про те, що цей продукт дуже калорійний, хоча і вважається набагато корисніше всіляких магазинних солодощів. Доведено також негативний вплив меду на емаль зубів. Однак це можливо лише при дуже великому його вживанні. У всіх інших випадках залишається безсумнівною користь меду для організму людини.

Як вживати?

Для того щоб цей продукт приніс вам максимальну користь, його потрібно правильно вживати. Існує кілька правил його вживання, яких дуже бажано дотримуватися:

 1. Мед ні в якому разі не можна гріти. При нагріванні понад 40 градусів — він втрачає свої корисні властивості. Понад 80 градусів — утворює канцерогенна речовина зі страшною назвою «оксиметилфурфурол», таким чином, перетворюючись з корисного продукту в небезпечний для здоров’я. Тому мед не слід додавати в їжу під час приготування, краще підсолодити їм блюдо вже після. Також не варто лити мед в чашку дуже гарячого чаю.
 2. Бажано їсти його кожен день, але постарайтеся не перевищувати 100 г в день (враховуйте калорійність даного продукту). Для дітей норма — не більше 30 г в день.
 3. Їжте мед натщесерце або за 30 хвилин до їди. Найкраще вранці, так як він містить «корисні вуглеводи», тому додасть організму енергії на весь день. Також дуже корисно випити на ніч склянку теплого молока з медом, такий напій допоможе зняти нервову напругу і налаштувати на спокійний сон.
 4. Не можна вживати мед в їжу дітям до року і алергікам!

Узагальнюючи все вищесказане: мед потрібно їсти з обережністю дітям, алергікам, тим, хто схильний до зайвої ваги. Приймати його краще натщесерце і кожен день. І ні в якому разі не гріти. Як бачите, правила зовсім нескладні. Якщо ви будете їх дотримуватися, такий цінний продукт, як мед принесе тільки користь вашому здоров’ю.

Ссылка на основную публикацию