Користь меду для дітей

У чому полягає користь меду для дітей. Як правильно годувати малюка медом. З якого віку йому можна пропонувати ці ласощі і в якій кількості?
Про цілющі властивості меду чув кожен. Але наскільки цей продукт підходить для харчування дитини? Яку користь несе мед дітям? Про все це читайте в нашій статті.

Мед для дітей: користь і шкода

Цей солодкий продукт — відмінне джерело складних вуглеводів, які, як відомо, дають енергію організму. На відміну від інших шкідливих солодощів, він не містить так званих «порожніх вуглеводів», які лише відкладаються в жир і зовсім не приносять користі здоров’ю. Він також містить безліч вітамінів і амінокислот (edimihudeem.info). Відомі властивості меду покращувати апетит і надавати заспокійливий вплив на шлунок. Ну а про те, як з його допомогою лікувати простудні захворювання знають всі. Якщо докладніше, то користь меду для дітей полягає в наступному:

 • Підвищує рівень гемоглобіну. Особливо це актуально для слабких, млявих діток. Він заряджає енергією, лікує анемію, позитивно позначається на загальному самопочутті дитини.
 • Зміцнює скелет. За рахунок великого вмісту магнію і кальцію, цей солодкий продукт здатний зміцнювати кістки і зуби і навіть бути відмінною профілактикою сколіозу, від якого страждає в наш час майже 75% школярів.
 • Покращує травлення. Мед стимулює шлунок активніше перетравлювати білки і жири і сприяє їх швидкому виведенню з кишечника. Що в свою чергу попереджає поява гнильних процесів.
 • Покращує зір. Вітаміни А і С, а також тіамін, що містяться в цьому солодкому продукті, гарантують хороший зір.
 • Має загальнозміцнювальну дію на організм. Ті ж вітаміни помічені в здатності боротися з інфекціями. Дитина, регулярно вживає цей продукт, хворіє рідше і володіє більш міцним імунітетом.
 • Має відхаркувальні властивості. Це — один з кращих засобів в лікуванні кашлю. І в тому ж час, абсолютно натуральне.
 • Надає заспокійливу дію. Стакан теплого молока з медом — відомий засіб від безсоння. Воно допоможе дитині швидко заснути і поліпшить якість сну, а також заспокоїть нервову систему.

Однак і протипоказання у цього продукту також є. І перед тим, як дозволяти своєму малюкові ласувати цією солодкістю, про них варто знати.

Найголовніший недолік меду, який найчастіше і перекреслює всі його достоїнства — це його здатність викликати алергічні реакції. І чим дитина молодша, тим ймовірність появи у нього алергії вище. Мед — продукт, одержуваний бджолами з пилку рослин, а саме вона і є найбільшим алергеном. І навіть, якщо ваш малюк завжди спокійно переносить цвітіння різних рослин, то це ще не означає, що занадто висока концентрація пилку, що потрапила в його організм разом з цим солодким продуктом харчування, не викличе у нього алергію.

З якого віку можна давати дитині мед?

Цим самим актуальним питанням дуже часто задаються батьки. З огляду на безсумнівні цілющі властивості даного продукту, звичайно ж, хочеться ввести його в раціон дитини якомога раніше. І багато хто так і роблять, аргументуючи це тим, що наші бабусі годували дітей медом буквально з пелюшок і нічого страшного з їх здоров’ям не траплялося. Звичайно, це так. Однак потрібно розуміти, що сучасні діти та ті, яких виховували наші бабусі — величезна різниця. Судіть самі, згідно зі статистикою, схильність дітей до алергічних реакцій за останні 25 років збільшилася в два рази. Навіть пара крапель цього продукту здатна спровокувати задуха і викликати появу висипу у місячне немовля. В цьому випадку можна сказати, що ризик від його запровадження в раціон дитини набагато вище користі (їмо і худнемо інфо). Тому поспішати в цьому випадку явно не варто. Педіатри дають такі рекомендації, щодо дозування вживання цього продукту:

 • До 1 року — категорично заборонено.
 • Від 1 до 3 років — небажано, але допускається не більше половини чайної ложки. І то, розділеної на три прийоми. Природно, ви повинні уважно спостерігати за самопочуттям вашого малюка, щоб вчасно припинити вводити в раціон цей продукт, якщо виникне така необхідність.
 • Від 3 до 5 років — допускається столова ложка на добу, також розділена мінімум на три прийоми.
 • Від 6 до 9 років — якщо немає протипоказань, то можна вживати близько 50 г меду в добу (тобто приблизно 3 столові ложки).
 • Від 9 років — до 80 г (5 столових ложок). Природно, розділених на кілька прийомів.

Щоб мед приніс користь здоров’ю вашого малюка, потрібно ще й знати, як правильно його подати. Ніколи не кладіть мед в гарячий чай або молоко. При високих температурах цей продукт втрачає корисні властивості і навіть навпаки може стати небезпечним для здоров’я. З цієї ж причини не піддавайте його високих температур. Для приготування страв краще використовуйте цукор. Можна додавати його в кефір, сир, соки. Ну і наостанок, якщо ваш малюк не полюбив мед, не потрібно його запихати насильно. У цьому випадку, він, швидше за все, не принесе очікуваної користі.

Уважно ставтеся до того, чим ви годуєте свого малюка, і він завжди буде радувати вас своїм міцним здоров’ям.

Ссылка на основную публикацию