Користь каші для здоров’я

Каші — невід’ємна частина здорового харчування, але останнім часом, на жаль, їм на зміну приходять напівфабрикати. Але ж колись на Русі каші займали мало не головне місце за столом. Про це говорить нам і народний фольклор: скільки різних приказок складено про кашах! Наприклад, «російського мужика без каші не нагодуєш». А традиційна англійська вівсянка вранці?

На адресу слабкої людини і в наш час можна почути, що він мало каші їв, що говорить про важливість каш для розвитку фізичної сили. А в СРСР, коли питання здорового харчування пророблялися спеціальними НДІ, каша була обов’язковою частиною раціону в армії, школах і дитячих садах. У наш час дітей чомусь все частіше годують сосисками з макаронами, що, звичайно, не може не турбувати.

У чому користь каші для здоров’я

На думку дієтологів, краще вранці замість бутербродів або яєчні їсти кашу. У ній міститься велика кількість корисних мікроелементів, складних вуглеводів, вітамінів і клітковини. З’ївши з ранку порцію каші, ви будете відчувати ситість і бадьорість цілий день.

Каші є настільки легким для засвоєння продуктом, що їх можна вводити в прикорм чотиримісячний дітям, а також вживати під час вагітності та лактації. Коли у немовляти з’являється потреба в додаткових мікроелементах, лікарі для її задоволення рекомендують вводити в його раціон злаки.

Величезну користь нашому організму приносить клітковина, яка міститься в кашах. Цей елемент відповідає за хороше травлення і виведення токсинів, що дуже важливо для здоров’я, оскільки несистематичний спорожнення кишечника може привести до різних неприємних проблем, наприклад, варикоз або геморой.

Якщо в кишечнику довго залишаються калові маси, то шкідливі речовини можуть почати через його стінки надходити в кров, отруюючи тіло. Клітковина розм’якшує стілець і вбирає шкідливі речовини, включаючи навіть радіонукліди.

Після Чорнобильської катастрофи лікарі, знаючи про можливість клітковини зв’язувати радіонукліди, стали наполягати на її постійному вживанні жителями уражених радіацією областей.

Вчені вважають, що систематичне вживання продуктів з високим вмістом клітковини нормалізує режим спорожнення кишечника, позбавляючи нас від таких неприємностей, як запор або відчуття дискомфорту в кишечнику.

Дієтологи користуються очищаючі властивості каш, плануючи різні дієти. Непопулярна в наш час перловка є одним з найпростіших і ефективних способів очищення. Посидівши на такій дієті приблизно тиждень, можна помітити не тільки втрату кількох кілограмів, але і поліпшення стану шкіри, спад набряків.

За старих часів перлова крупа взагалі була «боярської їжею», недоступною звичайним людям. А один японський дослідник, який присвятив десяток років вивченню злаків і їх корисних властивостей, відзначив виняткову користь перловки і прийшов до висновку, що овес є найкращим джерелом корисних речовин, потрібних людському організму.

У чому користь каші для краси

Різні світові зірки обов’язково їдять вівсянку, оскільки через наявність антиоксидантів вона уповільнює старіння шкіри, та й усього організму в цілому, а також запобігає випаданню волосся, надаючи їм здорового вигляду

Також вівсяна каша хороша для людей із захворюваннями шлунка та при діабеті через свою низьку глікемічного індексу.

Крім того, є одна корисна тонкість при вживанні вівсянки. Якщо з’їсти її навіть зовсім трохи, а потім ще добре поснідати, вівсянка не дозволить шкідливому холестерину осісти на стінках судин, тим самим допомагаючи уникнути гіпертонії та інших хвороб.

Решта злаки не менше корисні, так що якщо ви хочете підтримувати своє здоров’я і отримувати всі корисні мікроелементи, необхідно включати в свій раціон всі види круп і чергувати їх прийом.

Всупереч розхожій думці, каші — прекрасний засіб для збереження стрункої фігури. Секрет в тому, що під час приготування обсяг каші стає більше приблизно в три рази, значить, для підрахунку кількості калорій потрібно вага порції розділити на три і тільки потім вже множити на калорійність сухого продукту. Наприклад, в 150 грамах гречаної каші міститься всього 170 кілокалорій.

Як вибрати крупу для приготування каші

Зверніть увагу, що каші швидкого приготування не несуть користі, оскільки зерна позбавлені оболонок, розплющені і пропарені, і, отже, не містять клітковини і вітамінів. Більш того, в них часто додають різні консерванти і барвники, що не робить їх корисніше.

При виборі крупи краще звертати увагу на менш оброблені. Чим менше зерно піддавалося обробці, тим більше воно корисно. Якщо крупа була попередньо оброблена, то в ній залишилося менше корисних речовин, а значить, людина отримає «порожні» калорії і не наїсться. Найкорисніші каші — з цілісного зерна.

Ссылка на основную публикацию