Користь йогурту

У типовій сучасній дієті молочні продукти є необхідним джерелом кальцію і вітамінів, особливо рибофлавіну і В12. Крім того, вони містять вітаміни A і D, а також мінерали калій, магній і цинк. При виборі молочних продуктів дієтологи завжди радять віддавати перевагу варіантам з невеликим вмістом жиру, оскільки насичені жири (піднімають рівень холестерину в крові) є визнаними прекурсорами хвороб серця.

 здорові кістки

Щодня рекомендується споживати дві або більше порції молочних продуктів (включаючи молоко, йогурт, сир і морозиво), і одна з причин полягає в тому, що для нас вони є головним джерелом кальцію. Рекомендоване споживання цього елементу з їжею для більшості дорослих становить 1000 мг, а для людей старше 70 років — 1300 мг. (Інші хороші джерела дієтичного кальцію — консервовані сардини, тофу і вітамінізовані каші.)

 здоровий кишечник

Пробіотичні культури в йогурті корисні для здоров’я ще й тому, що вони покращують мікробний баланс в кишечнику. Прибуток особливо потрібні нашій імунній системі під час хвороби і прийому антибіотиків. Не всі культури в йогурті є пробиотическими, тому в їх присутності краще упевнитися, прочитавши список інгредієнтів на упаковці. Найбільш поширені пробіотичні культури — ацидофільні лактобактерії, лактобактерії казеі і біфідобактерії біфідум (культури ABC). Незважаючи на те, що постійно з’являються нові пробіотичні культури, немає ніяких доказів, що вони більш ефективні, ніж названі.

Один з головних питань, що стосуються прибутків: скільки живих пробіотичних культур ви насправді отримаєте? Згідно харчовим стандартам, йогурт повинен містити не менше одного мільйона живих бактерій на кожен грам ваги, але визначити їх точний зміст дуже складно. Мабуть, кількість вступників в організм пробіотичних культур більше залежить не від того, скільки йогурту ви з’їли, а від умов його зберігання. Численні аналізи показали, що багато продуктів зберігаються неправильно, в результаті чого ставиться під сумнів їх користь для людини.

 Сахара

Йогурт містить лактозу (молочний цукор), хоча цього інгредієнта в ньому менше, ніж в самому молоці. Додаються в продукт плоди також містять натуральні цукру. Якщо вас влаштовує смак несолодкого йогурту, дієтологи рекомендують вибирати саме його. Продукти, звані «дієтичними», часто містять штучні підсолоджувачі, такі як аспартам, який є умовно безпечним. Інший варіант підсолоджувача — мед.

Часто напис «без додавання цукру» спеціально виділяється на упаковці йогурту, а ось прочитати список інгредієнтів можна лише в тому випадку, якщо у вас досить хороший зір. Однак не думайте, що продукт «без додавання цукру» обов’язково несолодкий; в нього може бути доданий інший підсолоджувач. Аналогічно, йогурт з невеликим вмістом жиру не обов’язково низькокалорійний; в нього, можливо, додано цукор. Якщо ви будете дотримуватися рекомендації купувати контейнер, що містить до 600 кДж енергії, вам не доведеться надто зациклюватися на кількості в ньому цукрів.

Чи знаєте ви, що:

— йогурт родом з Азії, де він вперше був отриманий в результаті ненавмисного сквашування молока в умовах жаркого клімату, що і призвело до його подальшого використання в їжу;

— при ферментований молока велика частина лактози перетворюється в молочну кислоту, дуже легко засвоювану людьми з непереносимістю лактози, яка дуже поширена серед азіатських народів;

— знежирені молочні продукти і кальцій, що міститься в них, можуть сприяти схудненню людей з надмірною вагою.

 вітамін K

Деякі йогурти містять додаткові вітаміни і мінерали для підтримки здоров’я кісток, в тому числі вітамін К. Людям, які приймають варфарин (загальне розріджують кров ліки), як правило, не можна штучно збільшувати споживання цього вітаміну, тому для них на упаковці пишеться попередження. Для інших додатковий вітамін K не представляє ніякої небезпеки.

 Як вибрати

Вибір йогурту буде залежати від того, для чого ви його використовуєте, і, звичайно, від ваших смакових уподобань. Якщо ви шукаєте продукт для здорового низькоенергетичного перекусу, в 150-граммовом контейнері повинно бути:

— менш 600 кДж енергії (менше 400 кДж на 100 г);

— менше 2 г жиру (<1,3 г. на сто грамм готового продукта);

— додатковий кальцій (щоб допомогти вам задовольнити щоденну потребу в ньому);

— якомога менше цукру (а бажано взагалі обійтися без нього).

 Якщо ви шукаєте пробіотичний йогурт, кращим вибором для вас є продукт:

— містить пробіотичні бактерії (в повному обсязі бактерії є пробіотиками!);

— свіжий, випущений зовсім недавно (бактерії вмирають згодом);

— без цукру (бактерії вмирають тим швидше, чим більше в йогурті цукру);

— зберігається відповідно до інструкції.

Грецькі йогурти дуже смачні як десертів, але вони, як правило, містять набагато більше жиру в порівнянні з іншими подібними продуктами (близько 7-10%).

 Що таке молочний продукт?

Молочні продукти виробляються не так, як звичайні йогурти. Вони виготовляються з молока і цукру з додаванням ароматизаторів і барвників і, як правило, з використанням крохмалю як загусник. Тому вони мають тенденцію бути солодше, ніж багато (але не всі) йогурти, і м’якше. Популярні аромати шоколаду і полуниці роблять їх особливо привабливими для дітей молодшого віку. Однак йогурти все-таки краще, так як вони є корисним джерелом кальцію та інших поживних речовин в раціоні дитини.

Ссылка на основную публикацию