Корисні поради, як правильно медитувати

Як навчитися медитувати правильно? Освоїти техніку медитації для початківців зовсім не складно. Для цього потрібно трохи терпіння і бажання, а нагородою за це буде міцне здоров’я, гарний настрій і психічну рівновагу, вміння боротися зі стресом і долати труднощі.

Для чого потрібна медитація?

Медитація — це один із способів поліпшити своє життя, зробити її більш гармонійною і щасливою, розвинути в собі нові здібності і таланти, підвищити рівень енергетики і зцілитися від хвороб. Мета медитації — досягти такого психічного стану, коли потік думок припиняється і на перший план виходить вища свідомість.

Останнім часом при підвищеній стресовому навантаженні на людину, медитації для початківців набувають все більшої популярності. Адже вони сприяють розслабленню і зняттю стресу, позбавляють від депресії, заспокоюють і приводять в порядок думки.

Основні завдання медитації — гармонізувати свій внутрішній світ, пробудити в втомленому і озлобленим від постійних стресів людині найсвітліші і високі почуття: любов, доброту, співчуття. За допомогою медитативних практик людина зцілюється фізично і духовно, отримує потужний заряд енергії для повноцінного життя.

Під час медитації в тілі людини відбуваються такі зміни:

 • нормалізується робота нервової системи;
 • сповільнюється виділення кортизолу — головного гормону в організмі людини, який провокує стрес.
 • знижується напруження м’язів;
 • приходить в норму тиск;
 • підвищується виділення гормону щастя — серотоніну;

Медитація для початківців — це не містичне вчення, мета якого відкрити в собі надздібності або проникнути в таємниці світобудови. Це цілком земна практика, яка допоможе вам подолати свої недоліки і слабкості, поліпшить концентрацію і ментальні здібності, навчить бачити навколишній світ і самого себе реально і об’єктивно.

Скільки часу слід приділяти медитації?

Намагайтеся, щоб ваші заняття медитацією були регулярними. Найкраще виконувати практики двічі в день: вранці і перед сном. Так ви зможете заряджати життєвою енергією перед початком дня, а ввечері — розслабитися і позбутися від отриманих за день стресів.

Медитативні практики повинні стати для вас щоденним заняттям. Адже зовсім не важко знайти півгодини в день, щоб помедитувати. Але якщо ви дуже зайняті або не можете висидіти 30 хвилин на одному місці, для вас існує спеціальна практика п’яти хвилинних медитацій.

Вважається, що найкраще медитувати з закритими очима. При такій медитації відбувається глибинне проникнення в вашу внутрішню сутність. Але якщо вам стає не комфортно — відкрийте очі.

Де найкраще медитувати?

Для медитації необхідно вибрати таке місце, де ніхто і ніщо не буде вас відволікати. Найкраще медитувати в одному і тому ж місці — так ви легко і швидко будете входити в медитативний стан.

Зазвичай не рекомендується медитувати в тому приміщенні, де ви спите, тому що за звичкою ви можете швидко заснути. Але якщо це єдиний можливий варіант для усамітнення, то нічого страшного.

Також дуже добре медитувати на природі — в лісі або в парку, на пляжі або на дачі. Але, звичайно, бажано, щоб це місце було не надто гучним і багатолюдним.

Яка повинна бути поза при медитації?

Ідеальною позою для медитації вважається поза лотоса, але вона вимагає високого ступеня гнучкості. Не кожній людині буде комфортно сидіти зі схрещеними ногами і прямою спиною. Зазвичай новачкам рекомендують більш прості пози для медитації:

 • Лежачи на спині. Така поза більше підходить для релаксації і для лікування безсоння, тому що в ній дуже легко заснути.
 • Стоячи на підлозі. При такій позі у людини виникає сильна зв’язок з землею. Необхідно встати прямо, ступні поставити паралельно, втягнути живіт і відвести назад плечі.
 • Сидячи на стільці. Це найпростіша поза для новачків. Сядьте прямо, ваша спина повинна створювати прямий кут зі стільцем. Чи не облокачивайтесь на спинку стільця і ??не сидите на краю. Руки покладіть на коліна і розслабте все тіло. Початківцям зазвичай важко довго сидіти на стільці, тримаючи спину прямо, адже при цьому м’язи напружуються і швидко втомлюються. Але при регулярних тренуваннях сидіти прямо стає з кожним разом все легше і легше.

Як навчитися концентруватися при медитації?

Сконцентруватися і очистити свій розум від бігають думок — це найголовніша трудність початківців. Увійти в медитативний стан вам допоможуть такі техніки:

 • Концентрація на диханні. Сфокусуйте свою свідомість на вдиху і видиху: як повітря входить через ніздрі, потрапляє в легені, виходить назад. Просто слідкуйте за своїми відчуттями, візуалізувати при цьому не потрібно. Не лякайтеся, якщо дихання під час медитації сповільнюється. Це нормальне явище.
 • Читання мантр. Щоб сконцентрувати увагу і розслабитися, можна багаторазово вимовляти спеціальні фрази — мантри. Мантри мають особливі вібраціями, які направляють енергію на вирішення певної задачі і вводять вас в змінений стан свідомості.
 • Візуалізація. Часто для того, щоб увійти в медитативний стан, використовують візуалізацію різних образів, наприклад, різнокольоровий вогонь.

Які відчуття можуть виникнути під час медитації?

Медитуючи, ви можете відчути прохолодне подув вітру у верхівки — місці розташування чакри Сахасрара. Деякі люди відчувають тепло або прохолоду в центрі долонь, тремтіння або вібрацію внизу живота, різні рухи всередині. Ці відчуття викликані циркуляцією енергії Ци в тілі.

Ви можете відчути себе повітряним і абсолютно невагомим, ширяє над землею. Може виникнути відчуття повного зникнення фізичного тіла, його розчинення в навколишньому просторі. На вищих щаблях медитації людина може відчути себе єдиним цілим із Всесвітом.

Корисні рекомендації для медитують

Навчитися медитувати вам допоможуть такі рекомендації:

 • Не варто розраховувати на швидкий результат, адже медитативні практики вимагають багато терпіння і часу. Не забувайте проявляти наполегливість.
 • Початківцям зазвичай важко зупинити потік думок, які заважають концентрації. Не варто переживати з цього приводу, адже з часом ви всьому навчитеся.
 • Не варто приймати багату поживу перед медитацією, адже її переварювання уповільнює обмін речовин і заважає концентрації. Але якщо ви відчуваєте сильний голод — перекусіть легкою їжею, щоб не думати тільки про їжу.
 • Іноді на початковому етапі медитації можуть загостритися депресії та інші психічні розлади. Це відбувається тому, що негативна енергія поступово починає виходити з вашого тіла. Скоро все нормалізується.

На завершення теми рекомендуємо подивитися корисне відео:

Ссылка на основную публикацию