Коричневі виділення замість місячних але тест негативний: що це значить?

Мазанина замість місячних, тест негативний — таке поєднання може породити тисячу всіляких думок і сумнівів. У даній ситуації сильно переживати не варто точно так само, як і ігнорувати подібне явище, а консультація лікаря-гінеколога буде вельми до речі. Але, щоб похід до лікаря був максимально результативним, можна заздалегідь «підкуватися» і дізнатися про причини мізерних виділень, які замінили менструацію.

1 Сутність проблеми

Регулярність менструального циклу без будь-яких відхилень типу болю, зміни тривалості або часу настання, кількості виділеної крові і її кольору залежить від індивідуального гормонального здоров’я жінки. Крихкий баланс речовин може бути порушений наступними причинами: стрес, фізична перевтома, інфекції специфічної і неспецифічної природи, запальні захворювання та інші патології органів сечостатевої системи, а також зміни, пов’язані з віковою гормональною перебудовою.

В першу чергу потрібно виключити ймовірність вагітності, яка може бути навіть при негативному результаті тесту. Запліднення яйцеклітини і її прикріплення в маткової порожнини може статися за 7-10 днів до початку наступних місячних. А рівень ХГЧ в сечі, який визначається за допомогою тест-смужок, підвищується тільки на другому тижні вагітності. До того ж менструальний цикл, який щомісяця абсолютно однаковий, буває не у всіх жінок репродуктивного віку.

Сама представниця прекрасної статі теж може помилитися в розрахунках, тому передчасних висновків робити не варто. Мазанина замість місячних — це не ознака вагітності, але є варіантом норми в її початку і триває не більше 2-3 днів. Якщо передбачувані місячні стали «мазати», з’явилися незначні тягнуть болі внизу живота або в попереку, бажано знову зробити тест на ХГЛ, а краще здати аналіз крові на рівень цього гормону і пройти обстеження. Насторожити в цей період повинні виділення з дуже темним кольором — ознакою патології розвитку вагітності.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Що являють собою післяпологові виділення і скільки вони йдуть
 • Причини появи білих рясних густих виділень перед менструацією
 • Причини появи і лікування жовтих виділень з неприємним запахом перед менструацією
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

2 Природні причини

До природних причин, що провокує мізерні виділення замість місячних, які мають мажучі характер, відносяться:

 1. Вікові зміни. На початку статевого розвитку жіночі гормони, що відповідають за характер менструального циклу, ще нестабільні. Тому протягом року можливі нерегулярні, мізерні місячні або відсутність овуляції. Навіть початок статевого життя у дівчини здатне викликати зміна гормонального фону. Рекомендуються консультація та обстеження лікаря-гінеколога, щоб не упустити серйозні порушення. Також в передклімактеричний період відбувається поступове згасання вироблення гормонів і, як наслідок, порушення циклу і мізерні менструації аж до мазні.
 2. Гормональні контрацептиви. Застосування різних способів медикаментозної контрацепції — таблетки, пластирі, деякі види внутрішньоматкових спіралей — можуть стати причиною мізерних виділень рожевого або коричневого відтінку замість звичайних місячних (гіпоменорея). Бажано проконсультуватися у гінеколога з приводу доцільності зміни контрацептиву.
 3. Постлактаціонний і післяпологовий період. У годуючих мам часто спостерігається відсутність місячних в силу того, що годування грудьми стимулює вироблення гормону пролактину, який пригнічує овуляцію. Після завершення лактаційного періоду деякий час відзначаються мізерні мажучі місячні. Також в післяпологовий період при відсутності лактації можуть спостерігатися мізерні або рясні нерегулярні виділення. Коли рівень гормонів прийде в норму, менструальний цикл відновиться.
 4. Після хірургічних втручань, проведених на органах жіночої статевої системи (видалення кісти, частини яєчника і ін.) Перші менструації можуть мазати, тобто відрізнятися мізерністю і зміною кольору виділень. Після абортивних втручань місячний цикл практично завжди порушується і характеризується невеликими або рясними кровотечами. Якщо цикл не приходить в норму через пару місяців, обстеження гінеколога необхідно.

Звичайний стрес і фізичні навантаження часто стають причиною гормонального збою. Варіантом норми вважається, якщо мазня триває 1-2 дні і потім починаються нормальні місячні. В кінці менструації мазня не більше 2-3 днів цілком допустима.

Порушення в роботі ендокринної системи, зокрема щитовидної залози, нестача вітамінів і зниження імунітету, анемія і шкідливі звички (куріння, зловживання алкоголем) провокують збій менструального циклу і зміна характеру виділень. Всі перераховані вище фактори повинні бути прийняті до уваги і стати приводом для звернення до відповідного фахівця.

3 Можливі патології

Негайне звернення до лікаря повинно мати місце, якщо виділення, що мажуть тривають більше тижня або з’являються в середині циклу, мають неприємний або смердючий запах, а їх колір і кількість значно відрізняються від звичайних менструацій. Такі симптоми характерні для багатьох захворювань жіночої статевої системи. Серед них:

 1. Інфекції, що передаються статевим шляхом. Вони практично завжди супроводжуються специфічним запахом (гнильним, рибним, тухлим) і зміною кольору і консистенції кров’яних виділень. Такі супутні симптоми, як свербіж, дискомфорт або печіння в статевих органах, біль або тяжкість внизу живота, підтверджують наявність інфекції (трихомонади, хламідії, гонококи, уреаплазми та ін.). Порушення мікрофлори піхви веде до бактеріального вагінозу, і місячні, внаслідок занедбаності захворювання, можуть придбати мажущейся характер.
 2. Запалення і ерозія шийки матки, аднексит, ендометрит супроводжуються болем внизу живота і мізерними або рідкими місячними з домішками слизу. Статевий акт через травмування запаленої слизової може закінчитися кров’яною мазаниною. При відсутності лікування хронічний процес порушує будову слизової оболонки матки і може стати причиною розвитку новоутворень.
 3. Міома матки, поліпи, кіста яєчників, що розвиваються на тлі запальних процесів, поглиблюються гормональними порушеннями і провокують тривалі і мажуть місячні виділення. Зниження в цей період прогестерону, необхідного для росту ендометрію матки, стає причиною безпліддя. Своєчасне лікування має на увазі під собою відновлення гормонального балансу.

Без допомоги фахівця визначити причину мазні при негативному тесті на вагітність дуже складно, а вчасно розібравшись в ситуації, можна запобігти розвитку важкого захворювання або ускладнень гормонального дисбалансу. Тому відкладати візит до лікаря і намагатися самостійно нормалізувати менструацію, це не кращий варіант при будь-яких симптомах і причини.

Ссылка на основную публикацию