Коричневі виділення після сексу (статевого акту): що це таке?

Коричневі виділення після сексу можуть бути викликані різними причинами. Виділення після статевого акту, особливо чорні або коричневі, досить часте явище, причому воно може бути як загрозливим і небезпечним, так і нешкідливим і навіть нормальним. Секреція у жінок розвивається досить часто після дуже багатьох фізіологічних процесів, будь то місячні, кінець менструального циклу, при вагітності, природні після сексу. Виділяється секрет може мати досить багато квітів, що обумовлено дуже різними причинами, які його викликають.

1 Причини явища

Виділення — це процес синтезу секрету, який продукують кілька залоз жіночих статевих органів: бартолінові залози, залози секреції зовнішніх статевих губ і ін. Зазвичай процес секреції не називають патологічним, якщо він не супроводжується різкими болями, дискомфортом, свербежем або печіння зовнішніх статевих органів. Виділення при вагітності можуть бути дуже частими, але при цьому не бути патологічними, так як у вагітних спостерігається гіперсекреція залоз.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Що являють собою післяпологові виділення і скільки вони йдуть
 • Причини появи білих рясних густих виділень перед менструацією
 • Причини появи і лікування жовтих виділень з неприємним запахом перед менструацією
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Поява коричневих або чорних виділень після статевого акту може бути наслідком дуже багатьох причин, серед яких:

 1. Тривалі стреси і нервові перенапруження.
 2. Механічні пошкодження або травми в результаті статевого акту.
 3. Запальні захворювання жіночої статевої системи, аутоімунні процеси статевої сфери.
 4. Гормональні збої і порушення нормального гормонального фону.

Темний колір часто може сигналізувати про запальний процес в матці, або ж неправильно проведених медичних процедурах. Коричневий колір часто може бути з прожилками крові — наслідок травм і мікропошкодження жіночої статевої системи в результаті статевого акту з невеликою кількістю мастила. При цьому такий колір може сигналізувати про розвиток ерозії шийки матки.

Будь-які пошкодження жіночої статевої системи при навантаженнях, інтимної близькості можуть почати кровоточити, що сигналізує про те, що потрібно звернутися за кваліфікованою допомогою до лікаря, так як це досить серйозно. Венеричні захворювання різної етіології можуть викликати різні білі, наприклад, жовті або зелені, чорні, особливо виділення при вагітності. Для точної діагностики варто зробити аналіз на ЗПСШ, реакцію Вассермана, і проконсультуватися у венеролога для правильного лікування або зміни тактики ведення вагітності.

2 Проблема у вагітних

Коричневі виділення після статевого акту у вагітної можуть сигналізувати про порушення кровообігу плода або відшарування плаценти, про що почне сигналізувати сильний больовий синдром внизу живота, який може віддавати в область нирок. Цей стан може загрожувати життю вагітної, тому буде потрібно термінове направлення в стаціонар, правильне лікування і догляд.

Взагалі, практично після будь-яких Белей, які зустрічаються у жінки вперше, необхідна консультація у акушера-гінеколога, так як секрет при патологічному процесі у 1 жінки може бути повністю фізіологічним і нормальним, для іншого — навпаки. Будь-які зміни повинен оцінити лікар, так як самолікування в таких випадках може тільки нашкодити хворий, можна просто втратити життєво необхідний час. Якщо говорити про коричневих або чорних білях під час запальних захворювань жіночих статевих органів, то вони можуть бути досить часто, практично при будь-яких запальних захворюваннях, будь то вагініт, кольпіт або будь-яке інше захворювання.

Якщо ж білі йдуть дуже часто, а жінка планує дитину або вже вагітна, їй необхідно здати аналізи на TORCH-комплекс. Цей комплекс об’єднує захворювання, які дуже небезпечні для плода вагітної жінки:

 1. Токсоплазмоз.
 2. Інші віруси — кір, ВІЛ.
 3. Краснуха.
 4. Гепатити В і С, герпес.
 5. Хламідіоз.

При цих захворюваннях у жінок може бути різний секрет, особливо жовтого та коричневого кольору. TORCH-комплекс передається статевим шляхом, для жінки практично не небезпечний, але плоду фактично завжди завдається шкода: народжується з сильними патологіями, пороками. Саме тому аналіз на цей комплекс дуже важливий при плануванні сім’ї.

Незважаючи на те, що багато хто вірить, що при ВІЛ-інфекції у хворої будуть білі, це помилка. Інфекція нічим себе не проявляє, крім знищення імунітету. Інші хвороби, що передаються статевим шляхом — гонорея, сифіліс. При гонореї бувають світло або темно-жовті виділення після сексу, але на них зазвичай ніхто не звертає уваги або списують на звичайну молочницю.

При сифілісі секрет густий, темний, досить швидко розвивається свербіж, печіння, біль при сечовипусканні. Для профілактики таких захворювань потрібно або використовувати захист під час статевого акту, або профілактично здавати аналізи на ЗПСШ кожні 2-3 місяці.

При запальних захворюваннях потрібно звернутися до лікаря, здати мазки, з якими можна діагностувати запальний процес, його ступінь і силу. Після чого буде призначено правильне лікування, і білі припиняться.

3 Прояви ерозії

Ерозія шийки матки досить часто викликає різні виділення, особливо при ранньому початку статевого життя або частій зміні партнерів. Для діагностики проводять огляд дзеркалами. Хвороба часто, крім Белей, не викликає ніяких симптомів, тому часто стає знахідкою після огляду гінеколога. Правильне лікування зменшить її, прибере секрецію і стабілізує стан хворої.

При великий або серйозної ерозії, ускладненої поліпами, рекомендується припікання — операція, яка проводиться в стаціонарі, практично повністю усуває її причину.

Для профілактики ерозії необхідно кожні півроку проходити консультацію у гінеколога, здавати цитологічний мазок для виявлення запального процесу. Правильна діагностика зменшить шанс виникнення загострень, і зробить перебіг хвороби більш легким і менш небезпечним. Використання методів народної медицини, самолікування можуть завдати шкоди жіночому здоров’ю.

Ссылка на основную публикацию