Коричневі виділення після пологів: що це таке?

Молоді мами завжди стикаються з таким явищем, як коричневі виділення після пологів. Це вважається нормою, так як з ними з організму виходять все елементи, які утворилися в процесі родової діяльності.

Виділення можуть бути різними: і кров’яними, і коричневими, і навіть жовтими. Для кожного періоду існує своя норма. Не варто лякатися того, що перший час після появи на світ малюка буде відзначатися вихід незвичайного секрету. Це пов’язано в першу чергу з важкою травмою, яку представляють собою пологи. У коричневих і червонуватих виділених немає нічого незвичайного, якщо вони йдуть перші два місяці після пологів. Однак якщо процес виходу кров’яного секрету буде надмірно тривалим, потрібно обов’язково проконсультуватися з цього приводу з фахівцем.

Більш того, жінка після пологів повинна уважно стежити за своїми відчуттями. Якщо виділення через місяць після пологів йдуть рясно, плюс до цього з’явився біль в животі, слабкість і нудота, потрібно терміново звернутися до гінеколога і з’ясувати причини даного явища. У нормі такого бути не повинно. Протягом кількох місяців після пологів допускається коричневий або червоний секрет, який повинен виходити в невеликих кількостях.

1 Скільки повинні йти виділення після пологів?

Навіть тоді, коли породив організм, виділяючи рідина коричневого кольору, робить це занадто довго, це повинно бути приводом для занепокоєння. Потрібно враховувати, що у такого явища можуть бути встановлені обмеження. Нормою вважається незначний коричневий секрет, який виходить з жіночого організму протягом 8 тижнів. Якщо ж виділення не припиняються понад 2 місяців, це говорить про наявність патології, яку потрібно діагностувати і вилікувати.

пропонуємо Вам ознайомитися

  • Що являють собою післяпологові виділення і скільки вони йдуть
  • Причини появи білих рясних густих виділень перед менструацією
  • Причини появи і лікування жовтих виділень з неприємним запахом перед менструацією
  • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Крім того, варто зауважити, що перший час після появи дитини на світ можуть бути досить рясні червоні виділення, але вони досить швидко змінюються мізерним коричневим секретом. Уже через місяць повинна відзначатися лише мазня з коричневими домішками. Це говорить про те, що процес відновлення організму йде так, як належить.

Однак навіть тоді, коли виділення не припиняються і через два місяці, не потрібно панікувати, тому що це ще не говорить про те, що мова йде про розвиток патології. Для того щоб розібратися в ситуації, необхідно відвідати гінеколога і пройти діагностику. Після проведення ряду аналізів фахівець може визначити, чи є дана ситуація патологічної або причина криється в особливостях організму пацієнтки.

На тривалість виділень після пологів може вплинути такий фактор, як складне народження дитини і проблемна вагітність. Якщо у молодої мами з’явилися післяпологові ускладнення, це може позначитися на часі відновлення організму, тобто коричневі і червоні виділення виходитимуть довше. Тривалість виходу вагінального секрету залежить і від інтенсивності скорочень матки. У свою чергу, на цей процес впливає грудне вигодовування. Якщо жінка годує малюка грудьми, коричневі виділення повинні закінчитися швидше.

Після пологів молода мама зобов’язана уважно стежити не тільки за дитиною, а й за собою. За кількістю та інтенсивністю виходу виділень можна визначити багато патологічні процеси. Негативним ознакою буде і тривалий вихід червоно-коричневого секрету, і занадто короткий період для цього процесу. Якщо виділення перестали з’являтися вже через тиждень, це говорить про те, що матка скорочується недостатньо якісно, ??а це дуже нехороший сигнал.

2 Особиста гігієна

Післяпологовий секрет є сприятливою флорою для розмноження патогенних мікроорганізмів. Тому, якщо молода мама не хоче мати справу з ускладненнями, наприклад, з дисбактеріозом, потрібно обов’язково дотримуватися правил особистої гігієни з максимальною ретельністю.

Поки виділення не закінчаться, слід постійно використовувати гігієнічні прокладки, які змінюються мінімум 1 раз в 4 години. Крім того, жінка повинна мити статеві органи після кожного відвідування туалету і щодня приймати душ.

Перші кілька місяців після пологів ні в якому разі не можна використовувати тампони. Фахівці не рекомендують приймати і ванну.

Протягом декількох місяців після появи малюка на світ потрібно дуже обережно ставитися до фізичних навантажень. Крім того, не варто стримувати позиви в туалет, так як це може тиснути на матку, яка в післяпологовий період і без того буде досить вразливою.

3 Причини явища

Відразу після пологів жінка відзначатиме кровотеча. Воно буде більш-менш значним, залежно від того, як пройшли пологи. Коли крові виходить дуже багато, це може привести до виникнення ускладнень, тому потрібно зробити все, щоб зупинити виділення. Повністю позбавитися від них неможливо, так як вони повинні виходити в невеликих кількостях, поки травмована статева система не прийде в норму.

Згодом червонуватих виділень буде все менше, а після вони стануть коричневими. Як правило, зміна кольору відбувається через тиждень після появи малюка на світ, але у деяких жінок подібне явище відзначається вже через кілька годин після пологів.

Позбутися від виходу коричневого секрету просто неможливо. Цей період потрібно перечекати. Вся справа в тому, що разом зі слизом виходять і відмерлі частинки тканин. Вони будуть залишати тіло жінки до того моменту, поки матка повністю не очиститься. Як правило, цей процес займає близько 2 місяців. Але багато що залежить від додаткових чинників. У годуючих мам очищення статевої системи після пологів відбувається значно швидше, ніж у тих, хто не годує дитину грудьми. У свою чергу, існують і певні фактори, які продовжують період виходу коричневого секрету. Це стосується в першу чергу хірургічного втручання під час появи дитини на світ. Після кесаревого розтину вихід коричневих виділень буде більш тривалий. Це вважається нормою, якщо немає додаткових симптомів патології.

4 Патологічні ознаки

Якщо у представниці прекрасної статі родовий процес пройшов нормально, то червоні і коричневі виділення не повинні тривати більше 2 місяців. Вважається відхиленням і тривалість виходу секрету менше 4 тижнів.

Крім того, потрібно завжди звертати увагу на додаткові фактори. В першу чергу це стосується обильности виділень. Навіть в тому випадку, коли виділення йдуть в нормальній кількості, змінили червоний на коричневий колір, але жінка постійно відчуває біль в животі, це є дуже тривожною ознакою. Особливо небезпечно, коли коричневі виділення супроводжуються неприємним гнильним запахом. Подібне явище вважається явною ознакою інфекції.

Згодом коричневі виділення можуть стати зовсім світлими, майже жовтими. Цього не варто лякатися, якщо подібне відбувається без будь-яких додаткових симптомів.

Коли коричневий секрет різко змінився на яскраво-жовтий або жовтувато-зелений, потрібно обов’язково звернутися до лікаря. Таке явище говорить про те, що в організмі молодої мами відбувається запальний процес, який може бути максимально небезпечним для травмованої статевої системи. Часто до жовтим або коричневим виділенням з гнійним запахом приєднується висока температура і сильний дискомфорт у нижній частині живота.

З такими симптомами потрібно обов’язково звернутися до лікаря, так як це говорить про запалення і можливе загноения післяпологовий рани. Визначити точну причину проблеми можна тільки після ретельної діагностики. Потім фахівець повинен призначити правильне лікування.

Ссылка на основную публикацию