Коричневі (темні) виділення, що мажуть в середині циклу: причини

Жінкам, у яких час від часу бувають мажучі кров’янисті коричневі виділення в середині циклу, слід знати причини їх появи і що потрібно робити в цьому випадку.

1 Етіологія недуги

Точну причину визначити може тільки лікар, після ретельного обстеження пацієнтки.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Причини виділень, що мажуть після менструації
 • Причини появи незначних темних виділень перед менструацією
 • Причини появи виділень з неприємним запахом після менструації
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Виділяють кілька причин, за якими в середині менструального циклу можуть з’являтися коричневі виділення:

 1. Овуляція. У період дозрівання яйцеклітини і при виході фолікула можуть з’являтися невеликі кров’янисті виділення. Це сигнал організму про те, що жінка готова завагітніти. Якщо мазня світло-коричневого або темно-коричневого кольору не доставляє дискомфорту або болю, то паніки бути не повинно, це є нормою.
 2. Раннє зачаття. Коли яйцеклітина кріпиться до стінки матки, то може відбутися відшарування ендометрію з появою разових кров’яних виділень темного кольору. Однак, через місяць місячні не настануть, і жінка зрозуміє, що вона вагітна. Якщо виношування дитини йде без проблем, то під час вагітності таких виділень коричневого кольору з’являтися не повинно.
 3. Пухлина в матці. У деяких жінок з віком виникає ризик розвитку пухлини. Підтвердити або спростувати наявність новоутворення в матці може УЗД, на підставі якого доктор зможе поставити діагноз і призначити лікування. Якщо це не ракова пухлина, а міома невеликого розміру і вона не росте, то її не видаляють. В цьому випадку кров’янисті виділення час від часу можуть з’являтися. Важливо відстежувати динаміку і зростання міоми, систематично обстежуватися у досвідченого фахівця.
 4. Наявність ендометріозу. Ендометріоз — це хвороба, яка характеризується зростанням тканин в матці. Може з’являтися біль в нижній частині живота і в поперековому відділі. Діагностувати цю хворобу допоможе кольпоскопія. Тільки після детального огляду та необхідних досліджень доктор може констатувати захворювання і призначити лікування.
 5. Ерозія матки. В даному випадку виділення, що мажуть з’являються через збій гормонального фону.
 6. Використання в якості контрацепції вагінальних та оральних препаратів або спеціального вагінального кільця.

2 Менструальний цикл

Крім перерахованих вище причин, кров’янисті виділення можуть мазати, коли менструальний цикл ще не встановився повністю, в період менопаузи або годування груддю дитину. Чорні виділення або бежеві виділення можуть спостерігатися у дівчаток після першої менструації або у дам в період менопаузи, коли в матці відбуваються зміни, гормональний фон організму непостійний.

Якщо маже від декількох місяців до півроку — це нормальне явище, поки організм не перебудується на новий ритм. Багато доктора кажуть, що кров’янисті виділення в середині менструального циклу — це здатність до продовження роду, і це абсолютно нормально, якщо не є симптомом захворювання.

3 Симптоми патології

Коли слизові виділення в середині циклу є ознаками будь-якого інфекційного захворювання або інших відхилень у здоров’ї жінки, вони супроводжуються такими симптомами:

 • біль в нижній частині живота;
 • висока температура;
 • нудота блювота;
 • млявість, слабкість.

Коли кровоточить рясно і довше 2 діб, то треба звернутися за допомогою до фахівця. Тривале кровотеча може бути сигналом загострення захворювання матки. В даному випадку основну причину зможе визначити тільки лікар, який призначить лікування. Зазвичай в цьому випадку потрібна консультація гінеколога та ендокринолога. Лікарі визначать, яке лікування має проводитися в кожному індивідуальному випадку. В обов’язковому порядку потрібно здача аналізів і проходження обстежень. Якщо доктор припустить наявність інфекційного захворювання, то він призначить додаткові дослідження.

Поява в період виношування дитини червоних або коричневих виділень може сигналізувати про загрозу викидня або про початок розвитку будь-якого запалення. Крім того, кров’янисті темні виділення можуть бути сигналом про наявність позаматкової вагітності. Причиною виділень в середині циклу може стати як нерегулярна сексуальне життя, так і часті заняття сексом. Через часті статевих актів у піхву можуть утворитися мікротріщини. Саме вони і будуть в подальшому кровоточити.

Нерідко привести до розвитку раптових кров’яних виділень може стрес, депресія, підняття важких предметів. Доктора рекомендують, як тільки з’являться несподівані темні виділення в середині циклу, поспостерігати за станом пару діб. Якщо мазня не супроводжується іншими негативними симптомами і швидко проходять, то особливо панікувати не слід. Кожна жінка відчуває свій організм і зауважує, коли щось йде не так. Якщо помічені тривожні симптоми, часті кров’янисті виділення, то треба вчасно звернутися за допомогою. Своєчасне виявлення причин і ефективна терапія дозволять уникнути розвитку хвороб.

4 У чому небезпека

Іноді кров’янисті виділення зі статевих органів можуть бути ознакою небезпечного захворювання, тому при перших несподіваних виділених необхідно звернутися до лікаря. Вони можуть бути і нормою. При певних умовах коричневі виділення в середині циклу не є патологією.

Однак, якщо після статевого акту почалися сильні кров’яні виділення, що мажуть, ігнорувати це не можна, вони можуть бути ознакою захворювання статевої системи.

Значення в даному випадку має кількість виділень і їх тривалість. Якщо кров’янисті виділення йдуть більше 2 діб, вони болючі і супроводжуються гарячковим станом, слабкістю, то необхідно терміново звернутися за медичною допомогою, тому що це ознаки запального процесу.

Сильні і тривалі кров’янисті виділення також можуть бути ознакою позаматкової вагітності або при загрозі викидня. Темно-коричневі виділення в середині циклу класифікуються як метрорагія і міжменструальнікровотечі. Метрорагія може трапитися в будь-якому віці і бути симптомом таких захворювань:

 1. придаткових пухлина;
 2. фіброма;
 3. злоякісна маткова пухлина;
 4. саркома;
 5. рак шийки матки;
 6. ендометріоз;
 7. маткова ерозія;
 8. ендометрит;
 9. аденоміоз НЕ зовнішній.

Всі перераховані вище відхилення є небезпечними для здоров’я жінки і слід звернутися за допомогою до лікаря. Міжменструальні кров’яні виділення можуть виникати з таких причин:

 1. гормональні порушення;
 2. травми статевих органів;
 3. використання спіралі для контрацепції;
 4. проблеми зі щитовидною залозою;
 5. інфекція вагіни;
 6. контрацептиви у вигляді таблеток з вмістом естрогену;
 7. ряд гінекологічних процедур;
 8. медикаменти, що приймаються без призначення лікаря;
 9. шоковий стан, пережитий стрес.

5 Звернення до лікаря і правильний діагноз

Крім перерахованих вище причин, кров’яні виділення або світло-коричневі виділення в середині циклу, як уже говорилося, можуть бути ознакою настання овуляції — періодом, коли можна планувати продовження роду. Важливо розуміти, що в період овуляції допустимі незначні виділення, кров може тільки трохи мазати. Мізерні виділення є нормою, і лікувати їх не треба.

Якщо виділення мають темний колір — чорний, коричневий, то це може бути ознакою хвороб статевих органів, поліпів на матці або відшарування маточного епітелію, через вплив естрогену.

Як правило, ці патологічні стани супроводжуються лихоманкою і болем. Зрозуміти причину нездужань можна, здавши ряд аналізів і пройшовши спеціальні обстеження. Ми вже наголошували, що контрацептиви в таблетках можуть спровокувати виділення в середині циклу, але важливо знати, що такий симптом можливий тільки в перші 60 днів після початку прийому таблеток. Коли виділення коричневого кольору з’являються і пізніше, треба звернутися до лікаря.

Якщо виділення чорні, то можлива причина — окислення і руйнування Белей, при появі таких виділень необхідно звернутися за допомогою до фахівця. Для онкологічних захворювань характерні коричневі виділення не тільки в середині циклу, а й в кінці. Слід розуміти, що організм кожної жінки має свої індивідуальні особливості. Виходячи з цього, несподівані виділення можуть бути обумовлені різними факторами. У будь-якому випадку, треба звернутися до лікаря, як тільки в стані здоров’я помічені неприємні зміни.

Ставити собі діагноз самостійно не можна. Будь-яке самолікування може призвести до проблем зі здоров’ям, спровокувати серйозні проблеми із зачаттям і навіть стати причиною летального результату. Ці ризики не виправдані, тому при перших нездужання і несподіваних виділених треба звертатися до гінеколога.

Ссылка на основную публикацию