Коричневі (темні) виділення перед місячними: що це значить, причини

Коричневі виділення перед місячними можуть спостерігатися у деяких жінок. Що стосується жіночої половини людства взагалі, то виділення з піхви для них — це явище цілком нормальне, проте з ним все ж варто бути уважною. Щось дійсно є нормою і не викликає занепокоєння, а щось носить явно патологічний характер, і потрібно відвідати лікаря.

1 Нормальні фізіологічні процеси

Чому перед місячними бувають коричневі виділення? Вони можуть іноді з’являтися у цілком здорових жінок, і в цьому немає нічого страшного. Просто це сигнал до того, що скоро почнуться місячні. Такі виділення можуть спостерігатися як за день, так і за кілька годин до початку самої менструації. Грамотна і здорова жінка сама знає, коли у неї починається менструація, але це ще один додатковий сигнал про початок, щоб вона була напоготові і не забула вжити необхідних заходів. Чому такі виділення вважаються нормальними перед місячними? Справа в тому, що менструальний цикл відраховується з того дня, коли з’являються такі виділення, це вже безпосередньо сама менструація. Такі виділення вважаються абсолютно нормальними і не викликають ніякого побоювання.

Це вважається нормою в тих випадках, коли перед менструацією жінка відчуває сильний стрес. Звичайно, перебування в такому стані зовсім не є нормальним, від цього потрібно позбавлятися якомога швидше, але коли трапляється стрес, то в організмі неминучі гормональні порушення, що і може викликати передчасні коричневі або кров’янисті виділення. Справа в тому, що, коли людина сильно нервує, в збудженому стані знаходяться всі його системи органів. Щоб уникнути такого шкідливого впливу, потрібно переглянути свій спосіб життя і особисте ставлення до деяких ситуацій, так як це може накласти відбиток на стан всього організму в цілому.

Нормальним вважається таке явище і тоді, коли жінка дуже різко змінила масу свого тіла. Скачки в масі тіла можуть спровокувати чорні або коричневі виділення перед місячними і різке порушення всього гормонального фону в цілому. Щоб такого не виникало, потрібно стежити за своєю вагою, якщо худнути, то правильно і поступово, без шкоди для здоров’я. А ось одужувати не слід, тому в якихось ситуаціях потрібно тримати себе в руках, є поменше шкідливих продуктів і не заїдати стреси і хвилювання.

2 Ситуації для занепокоєння

Якщо виділення перед місячними не супроводжуються болем, дискомфортом, підвищеною температурою тіла або просто іншими неприємними відчуттями, то з цього приводу можна не турбуватися, стан жіночого здоров’я знаходиться в нормі.

Ендометріоз — тривожний сигнал. Це досить серйозне захворювання, при якому пошкоджується шийка матки. На які ознаки потрібно звернути увагу, щоб вчасно його виявити?

пропонуємо Вам ознайомитися

  • Причини виділень, що мажуть після менструації
  • Причини утворення рожевих виділень перед менструацією
  • Причини появи незначних темних виділень перед менструацією
  • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Протягом всього часу, а не тільки при початку менструації жінка відчуває болі внизу живота. Вони можуть бути різними за ступенем інтенсивності, це залежить від захворювання і його занедбаності. Багато жінок просто не звертають на це увагу, давно до цього звикли, але таку патологію можна залишати без належної уваги, так як це захворювання дуже серйозне, все може закінчитися плачевно, якщо не вжити заходів. Зазвичай при менструації такий біль посилюється в кілька разів, але жінки не хочуть її помічати, думаючи, що всьому виною дисменорея або просто хворобливі відчуття під час місячних.

Жінка може почати відчувати болю не тільки внизу живота, але і в області таза, але вони не дуже виражені, не будуть надто турбувати її і заважати жити. Зазвичай такі болі посилюються під час місячних, а після їх закінчення знову слабшають і переходять до свого попереднього стану.

Важко судити за одними тільки виділенням, так як це в більшості випадків може бути нормою, але якщо жінка знає, що у неї є больові відчуття в області таза та нижньої частини живота, стали з’являтися виділення червоно-коричневого, бурого або чорного кольору, то це привід всерйоз затурбуватися про свою репродуктивну систему і відвідати лікаря. Звичайно, справа може бути не тільки в ендометріозі, але діагноз повинен ставити тільки кваліфікований фахівець.

Чому виникає ендометріоз шийки матки:

  • таке явище може виникнути після припікання ерозії;
  • ендометріоз розвивається як наслідок отриманих механічних травм в області промежини і внутрішніх статевих органів;
  • таке явище може виникнути через зробленого аборту.

Але коли мова заходить про захворювання взагалі, то думати про те, чим воно викликано, як воно могло з’явитися, — справа абсолютно марна і не представляє ніякої важливості. Потрібно звернутися в медичний заклад і почати лікувати хворобу, поки не стало пізно. Майже всі захворювання в сучасному світі прекрасно лікуються, якщо хворий виявив пильність і вчасно звернувся до лікаря.

3 Симптоми ендометріозу

Ендометріоз — це захворювання матки, яке супроводжується запальними процесами. Кров’янисті і коричневі виділення з’являються далеко не відразу. Щоб це виникло, захворювання потрібен час, тоді воно розвинеться і вкорениться в жіночому організмі. Зазвичай коричневі виділення можна помітити тільки тоді, коли захворювання запущене настільки, що набуло хронічного характеру. Але є і ряд інших симптомів. На них потрібно звертати увагу, щоб не нашкодити самому собі і не довести свій організм до хронічного захворювання і патологічних виділень з піхви. Які симптоми означають, що може бути ендометріоз?

Коли починається кровотеча, протягом цього процесу у жінки спостерігається дуже сильний і неприємний запах. Ніхто не говорить, що виділення з піхви повинні пахнути приємно. Але що стосується менструальної крові, то від неї не повинно бути різкого запаху, він зазвичай слабкий і яскраво не виражений.

Внизу живота відчуваються постійні болі, які вперто не бажають припинятися. У деяких випадках вони можуть віддавати в область крижів, спини, попереку.

Жінка потіє набагато сильніше, ніж зазвичай. Якщо мова заходить про таке захворювання, як ендометріоз шийки матки, то потрібно розуміти, що потовиділення буває зайвим абсолютно без причини. І це теж не варто залишати без уваги.

Хвора відчуває занепад сил протягом усього часу, їй складно на чомусь сконцентруватися і змусити себе займатися справою. Абсолютно без приводу у неї спостерігається поганий настрій, навіть якщо в житті все прекрасно, немає приводів для смутку.

Пацієнтці просто нічого не хочеться робити, вона перебуває в стані апатії.

Якщо жінка звертається до гінеколога, то лікар може помітити те, що з маткою не все гаразд, вона збільшилася в розмірах, нехай і незначно, на ній з’явилися ущільнення, які вже ніяк не можна віднести до нормального явища і якось обґрунтувати.

Для того щоб діагноз підтвердився, жінці потрібно буде здати аналіз (мазок з піхви). Так як ендометріоз — це захворювання інфекційне, то лікар буде шукати в аналізі збудника цієї інфекції. Якщо такий виявиться, то лікування повинно здійснюватися суворо під наглядом лікаря. Самолікуванням займатися не можна, це не призведе ні до чого хорошого, може спричинити за собою сепсис маткових труб, а в гіршому випадку — безпліддя.

Крім того, коричневі виділення з піхви можуть спостерігатися в тому випадку, якщо жінка заразилася венеричною хворобою. Якщо таке не виключено, то вона повинна пройти спеціальне обстеження і почати лікування.

4 Можливі захворювання

Гормональні контрацептиви — це найпоширеніша причина виділень коричневого кольору перед місячними. Тому їх і призначає тільки лікар, який зобов’язаний попередити пацієнтку про це, щоб вона даремно не хвилювалася. Чому це відбувається? Якщо жінка приймає такі таблетки, значить, змінюється її гормональний фон і всьому організму доводиться до цього пристосовуватися. Тому і виділяються кров’янисті або коричневі виділення як реакція на такий процес. Зазвичай період адаптації до протизаплідних таблеток триває близько 3 місяців. Якщо цей час минув, але бурі виділення не припинилися, то потрібно звернутися до лікаря, який прописував ці таблетки, і висловити свої скарги. Справа в тому, що таблетки можуть не підійти, і лікар пропише якісь інші.

Внутрішньоматкова спіраль теж може суттєво вплинути на рівень гормонів в людському організмі і викликати темні виділення перед початком менструації. Якщо це дуже сильно турбує, то потрібно звернутися до лікаря, який встановлював цю спіраль.

Менопауза теж пов’язана з гормональними процесами в організмі людини і іншими змінами. Виділення коричневого кольору перед місячними в період менопаузи — часте явище. Це процес природний і незворотний.

Якщо жінка живе статевим життям і не виключає можливості, що могла завагітніти, то потрібно провести спеціальне обстеження, так як вагітність може виявитися позаматкової. Зазвичай на це вказує сильний біль внизу живота і світло-коричневі виділення перед місячними, які йдуть з дуже сильним неприємним запахом.

5 Необхідність лікарської консультації

При зверненні до лікаря-гінеколога він проведе діагностику, огляне пацієнтку, візьме мазок на утримання в виділеннях хвороботворних клітин і мікроорганізмів. За результатами аналізу та огляду тільки лікар може призначити відповідне лікування в індивідуальному порядку. Не варто відкладати в довгий ящик візит до лікаря, так як вчасно виявлене і вилікуване захворювання здатне допомогти жінці уникнути всіляких ускладнень. Якщо вас турбують темно-коричневі виділення перед місячними, терміново зверніться до фахівця!

Ссылка на основную публикацию