Коричневі (темні, бурі) виділення у дівчат в середині циклу: що це таке?

Виділення з піхви є природним процесом життєдіяльності статевих органів жінки. Коричневі виділення з піхви повинні її насторожити. Коричневий відтінок виділенням надають кров’яні включення у вагінальний секрет. Такі виділення не помітити неможливо. Дуже важливо своєчасно з’ясувати причину їх появи. Самостійно вирішувати цю проблему небезпечно для здоров’я, постановкою діагнозу і призначенням лікування повинен займатися кваліфікований фахівець.

1 Типи прояви недуги

Виділення з піхви бувають 2 типів: фізіологічні і патологічні. Секрет виділяється на внутрішні і зовнішні стінки піхви. Залози працюють цілодобово, в жарку пору року відзначається найбільш рясний вихід секреторною рідини. На зміни вироблення секрету можуть впливати деякі об’єктивні фактори, наприклад:

 • зміна клімату;
 • відвідування басейну;
 • невідповідні миючі засоби гігієни;
 • синтетичне нижню білизну, що викликає роздратування;
 • стреси;
 • травми;
 • захворювання, що передаються статевим шляхом;
 • порушення режиму харчування;
 • гормональні перебудови.

Цей перелік можна продовжувати. Кожна жінка здатна відчувати свій організм.

У період, що передує овуляції, виділення набувають білястий відтінок, після менструації можуть спостерігатися слабкі темні, що закінчуються на 5-6 добу після рясних кров’яних.

Різняться виділення і по густоті і по консистенції. Має важливе значення і запах, і обсяг виділень.

Причини посилення виділень з піхви криються в широкому спектрі факторів. Якщо жінка починає підозрювати, що виділення відбуваються з деякими порушеннями, необхідно терміново здати гінекологічні аналізи і провести повне обстеження з виявленням патологій.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Причини коричневих виділень на 6 тижні вагітності
 • Якими будуть виділення після овуляції, якщо відбулося зачаття?
 • Якими повинні бути виділення після сексу?
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

2 Фізіологічні норми

Виділення з піхви з домішкою крові мають коричневий колір. Менструальні виділення в середині циклу при відсутності патологій можна охарактеризувати як рідкі, рясні, темно-червоні.

У деяких випадках виділення в середині циклу з піхви можуть бути нормою:

 1. В період встановлення менструального циклу виділення у дівчат можуть бути хаотичними, нерегулярними, змінюють колірні відтінки, з домішкою грудочок і великої кількості слизу.
 2. Напередодні менструації. Зазвичай такі виділення не викликають занепокоєння з огляду на те, що відповідають початку циклу.
 3. Після менструаціі.Обично подібні виділення не викликають занепокоєння і свідчать про те, що очищення матки добігає кінця.
 4. Овуляційний період. Зрідка можуть виникати коричневі виділення в середині циклу, що свідчать про вихід яйцеклітини з яєчника, або ж її переходу в ендометрій при заплідненні. Якщо все ж почалися виділення в середині циклу, слід звернутися до лікаря.
 5. Наслідки прийому гормональних препаратів з метою контрацепції або ж при проведенні лікувальних заходів. Залежно від рясності і тривалості таких виділень варто звертатися за консультацією до лікаря.
 6. Гормональна перебудова організму в період менопаузи. Допустимі мізерні рожеві або коричневі виділення. При наростанні їх інтенсивності та обсягу слід проводити діагностичні заходи.
 7. Після зняття внутрішньоматкової спіралі. Період після зняття внутрішньоматкових контрацептивів особливо складний в житті жінки, слід уважно поставитися до всіх симптомів, що подається організмом.
 8. Післяопераційний період. Після серйозних операцій, що проводяться на органах черевної порожнини, можуть з’являтися виділення з піхви з різними відтінками. У кожному індивідуальному випадку потрібне додаткове консультування та обстеження.

3 Патологічні процеси

Патологія не примушує себе довго чекати в більшості випадків. Жіночі хвороби здатні розвиватися поступово і часом безсимптомно. Багато жінок наполегливо ігнорують різну симптоматику, коли ще є шанс допомогти організму впоратися із захворюванням без хірургічних втручань.

Вся критичність становища проявляється вже тоді, коли запізніла консультація просто констатує факт течії незворотних процесів. Тканини маточного ендометрію здатні безсимптомно і швидко розростатися в черевну порожнину, проявляючись пухлинними патологіями. Поширений недуга, іменований ерозією шийки матки, може виникати спонтанно і безболісно по ряду причин, деколи навіть діаметрально протилежних.

Отже, зупинимося детально на найбільш поширених патологічних станах, здатних викликати густі коричневі виділення у жінок в різні періоди життя.

Загроза зриву виношування ембріона. Першою ознакою патологічного розвитку плода з ризиком абсолютного аборту є темні виділення з кров’ю і грудочками. При своєчасному зверненні до лікаря можна запобігти викидень.

Позаматкова вагітність. Досить поширена патологія жінок будь-якого віку. У випадках, коли запліднена яйцеклітина прикріплюється до стінок органів або черевної порожнини, не заходячи в матку, можуть виникати рясні кровотечі або мізерні коричневі виділення, що супроводжуються сильними ріжучими больовими синдромами.

Ерозія шийки матки. Це захворювання зазвичай протікає безсимптомно, лише після статевого акту можуть спостерігатися незначні кров’янисті виділення. При запущених станах виділення стають коричневого відтінку і стають більш інтенсивними і рясними.

Травми матки і внутрішніх статевих органів. Травмування може бути різним, наприклад після статевого акту з недостатньою кількістю мастила, а також при ударах і розривах великих судин внутрішніх органів.

Запалення сечового міхура.

При запальних захворюваннях сечовивідних органів можливі кров’янисті виділення через уретру, що супроводжуються болями і палінням в залежності від стадії запалення.

Міома матки. Міома, здатна до розростання, може чинити сильний тиск на внутрішні жіночі органи, стінки яких воспаляясь можуть кровоточити через розриви дрібних судин і тканин.

Пухлинні процеси на будь-яких стадіях можуть призводити до мізерним виділенням і рясних кровотеч з матки.

Запальні захворювання, викликані грибковою інфекцією, стафілококами, стрептококами, кишковою паличкою, сальмонелою, можуть викликати тривалі виділення з різними відтінками і запахами.

Хвороби, що передаються статевим шляхом. Запущені стану гонореї, сифілісу, хламідіозу, уреаплазмозу крім всіляких дискомфортних станів і больових відчуттів супроводжуються рясними смердючим, міняють колірну гаму виділеннями.

Величезний спектр захворювань, представлених симптомами нехарактерних виділень з піхви, дає грунт для роздумів при постановці правильного діагнозу навіть найдосвідченішому гінеколога.

4 Лікувальні процедури

Позбавлення від невластивих виділень з піхви має визначати в собі цілий комплекс лікувальних процедур і препаратів. Залежно від захворювання, що спровокував виділення, лікар призначає лікування.

Варто звернути особливу увагу на високий ефект використання вагінальних свічок-супозиторіїв, що знімають запальні процеси в лічені дні, а також на процедури спринцювання, що проводяться в домашніх умовах. При запальних процесах жіночих статевих органів категорично заборонені прогрівання області малого тазу, безконтрольний прийом препаратів, які не були погоджені з лікуючим лікарем.

Лікування із застосуванням лікарських трав і фітопрепаратів теж варто узгоджувати з гінекологом, так як більшість рослин надають абортивний вплив і сприяють накопиченню в організмі жінки, що може негативно позначитися при плануванні вагітності в майбутньому.

5 Корисні рекомендації

Деякі жінки настільки прагнуть до чистоти свого тіла, що сприймають вагінальні виділення як щось неприродне і забруднююча їх тіло і білизну. Багато хто прагне будь-якими способами позбавлятися від виділень не зовсім відповідними засобами. Таким чином, порушується мікрофлора слизових оболонок піхви, лужний баланс. Це може привести до ряду захворювань органів жіночої статевої системи. Наприклад, викликати ерозію шийки матки, молочницю, дисбактеріоз, ще більш рясні виділення, порушення роботи залоз зовнішньої секреції піхви.

Косметичні фірми з виробництва засобів індивідуальної гігієни не завжди враховують і сертифікують продукцію, що виробляється. Тому здійснювати покупки і використовувати деякі види засобів може виявитися небезпечним для здоров’я. Тривале застосування ватних тампонів, гігієнічних прокладок з додаванням різних ароматичних речовин здатне спровокувати захворювання, які можуть викликати ряд ускладнень і навіть запустити механізми пухлинних процесів.

Ссылка на основную публикацию