Корекція втягнутого соска: показання та протипоказання до операції, інші методи

Втягнутий сосок — це стан грудей, при якому він не виступає за межі ареоли або розташовується всередині.

Така патологія доставляє своїй власниці не тільки естетичний, але і фізіологічний дискомфорт.

Особливо гостро постає ця проблема перед жінками, які здійснюють грудне вигодовування.

Механізм формування і провокуючі фактори

Причини появи даної різноманітні, але умовно вони поділяються на дві групи:

 1. Фізіологічні.
 2. Придбані.

У першому випадку проблема обумовлена ??природними факторами, незалежними від дій жінки.

У цій ситуації дефект може сформуватися в наслідок:

 • спадкової схильності;
 • недорозвинення статевих органів;
 • гіпофункції статевих залоз;
 • неповного розвитку молочних проток.

Фізіологічна патологія має на увазі короткі молочні протоки, з’єднані тяжами. Вони утримують сосок і не дають повноцінно виправитися.

Якщо ж сосок спочатку був нормальної форми, а потім в певний період втягнувся, то це може означати серйозні проблеми і захворювання молочної залози. У цьому випадку жінці рекомендується терміново звернутися до фахівця.

Причинами втягування можуть бути:

 • носіння бюстгальтера не за розміром, сильно здавлює груди;
 • пухлини як злоякісні, так і доброякісні.

Різновиди патології. симптоми

Умовно виділяють два види даного відхилення:

 • в першому випадку сосок хоч і прихований, але під певним впливом стає видимим;
 • другий вид характеризується повним і постійним втягуванням соска.

За певними ознаками можна виявити наявність патології самостійно. Саме відхилення більш точно кваліфікується по ряду симптомів. Їх можна розділити на три групи:

 1. Ховаються. Зовні такі соски виглядають втягнутими, але при механічному або температурному впливі вони витягуються. Тон в цьому випадку твердне і підноситься над ареолой.

  В цілому даний вид патології не потребує хірургічного втручання. У більшості випадків така форма не заважає при грудному вигодовуванні. Корекція може знадобитися лише в естетичних цілях.

 2. Нещільно інвертовані. При такому вигляді необхідно набагато більше зусиль для того, щоб сосок піднявся над грудьми. Потрібно більш тривала стимуляція.

  Однак відразу після її завершення він втягується назад. У такій ситуації можуть виникнути проблеми при годуванні малюка грудьми.

 3. Щільно інвертовані. Цей вид рідко зустрічається, проте, приносить своїй власниці ряд не тільки естетичних проблем.

  Коли сосок втягнутий повністю, стимуляція і температурний вплив не допомагають висунути його назовні. Якщо жінка планує в майбутньому дитини і збирається годувати його грудним молоком, їй слід подбати про вирішення цієї проблеми заздалегідь.

Протипоказання до хірургічного втручання

Виправити цю проблему за допомогою хірурга можна далеко не завжди. Існує ряд протипоказань, при яких хірургічна корекція неприпустима.

До найголовнішого протипоказання відноситься бажання жінки здійснювати грудне вигодовування. Справа в тому, що сама операція має на увазі під собою розріз молочних проток. Через це годувати грудьми вже не вийде.

При простішому вигляді корекції молочні протоки не зачіпають, однак, про повну їх збереження під час операції ніхто гарантії не дає.

До іншим протипоказань відносяться:

 • шкірні захворювання;
 • цукровий діабет;
 • низька згортання кров’яних тіл;
 • онкологічне захворювання;
 • інфекційні захворювання у жінки;
 • хронічні і серйозні захворювання молочних залоз;
 • вік до 18 років.

Способи усунення дефекту

Способи корекції втягнутих сосків прийнято розділяти на два види:

 • хірургічне втручання;
 • безопераційні методи.

Однак слід враховувати, що кожен з цих методів проводиться після медичного обстеження, спеціального призначення і строго під наглядом лікаря.

Найчастіше жінки вдаються до безопераційним способам, в надії виправити ситуацію самостійно. Однак, якщо патологія не вроджена, а з’явилася сама по собі, робити це не рекомендується.

Лікування і метод корекції повинен призначати тільки фахівець, попередньо вивчивши причину відхилення.

вправи

До одним із способів корекції втягнутого соска без застосування операції відносяться вправи, які рекомендується виконувати щодня протягом декількох хвилин:

 1. Стиснення. Найпростіша вправа полягає в затиснення між вказівним і великим пальцем ареоли. Після цього відбуваються акуратні стискати і розтискати руху. Жінка не повинна відчувати в процесі здійснення цих дій біль і дискомфорт.
 2. Прокручування. Для наступної стимуляції потрібно легенько затиснути сосок між двома пальцями і повільно крутити його не сильно великим радіусом спочатку вліво, потім вправо. Повторити процедуру кілька разів.
 3. Відтягування. Сосок затискається між пальцями і злегка витягується вгору. Через кілька секунд, його повертають в початкове положення. Вправа виконується протягом 1-2 хвилин на кожній грудей.

При виконанні даних вправ слід пам’ятати, що всі рухи повинні бути плавними та обережними. Не слід застосовувати для цього силу і використовувати різкі рухи.

спеціальні пристосування

Крім фізичного впливу за допомогою рук, існують ще один механічний спосіб корекції втягнутого соска. Для цього використовують спеціальні пристосування:

 • вакуумні насадки;
 • звичайний молокоотсос.

Вакуумні насадки являють собою невелике пристосування, яке кріпиться на сосок. За допомогою спеціального механізму створюється вакуум, і сосок витягується назовні.

Використовувати даний пристрій необхідно максимум 8 годин на добу. Проводяться маніпуляції протягом двох тижнів.

В процесі носіння обов’язково потрібно перевіряти цілісність соска і правильне положення насадки.

Ефект досягається за рахунок розтягування сполучних тканин і молочних шляхів, що утримують сосок. Однак варто враховувати, що не завжди досягнутий результат вдається зберегти на тривалий період. Найчастіше сосок з часом повертається практично в початкове положення.

Важливо також припинити використовувати вакуумні насадки при появі болю і відчуттів, що заподіюють дискомфорт.

Схожий ефект досягається при використанні звичайного молоковідсмоктувача. Для цього він спочатку надаватися на груди, а потім створюється вакуум за допомогою спеціальної груші або кнопки (якщо молокоотсос електричний). Після цього необхідно передавити шланг подачі молока для збереження ефекту вакууму.

У такому положенні слід протримати апарат протягом 10 хвилин. Повторювати процедуру слід не більше 10 днів поспіль.

операція

Хірургічна операція, що проводиться з метою корекції даного відхилення, ділиться на два види:

 • з розрізом молочних шляхів;
 • з розсічення сполучної тканини без пошкодження молочних шляхів.

У першому випадку важливо розуміти, що при проведенні даної операції грудне вигодовування в подальшому буде неможливим. Тому даний тип корекції проводиться тільки в тому випадку, якщо жінка не планує в майбутньому дітей або не збирається використовувати в якості годування малюка грудне молоко.

Сама операція триває близько години і проводиться в кілька етапів:

 • в області соска вводиться місцева анестезія;
 • сосок відтягують і розрізають;
 • в нижній частині відділяється молочна залоза, тягне сосок вниз;
 • для того щоб він знову не запав, нижня частина тканин закріплюється ниткою;
 • створюється форма;
 • в результаті, сосок має правильну форму і підноситься над ареолой.

При другому способі корекції молочні протоки не зачіпають. Однак це не гарантує, що в ході операції вони за збігом обставин не будуть пошкоджені. Тому даний спосіб має досить ризиків для тих, хто в майбутньому планує годувати малюка грудьми.

Етапи проведення даного типу операції:

 • в області соска робиться місцева анестезія і з двох сторін від нього виробляються розрізи;
 • відокремлюються волокна, що тягнуть всередину;
 • встановлюється форма соска, накладаються шви.

Обидва види операції проводиться як під місцевою, так і під загальною анестезією.

Операція по корекції втягнутого соска представлена ??в відео.
Вам вже виповнилося 18 років? Якщо так — натисніть сюди для перегляду відео.

[Згорнути]

можливі ускладнення

Звичайно, як і будь-яка операція, корекція форми сосків має на увазі під собою певні ускладнення. Однак не у кожної жінки вони з’являються в результаті проведеної процедури.

В даному випадку можуть виникнути:

 1. Інфекції та подальше нагноєння рани. Це, мабуть, найнебезпечніше ускладнення, яке може виникнути внаслідок недостатньої стерильності інструментів або невідповідного догляду за швом. Для попередження інфікування проводиться профілактична терапія за допомогою антибіотиків.
 2. Рубці. При появі даного післяопераційного наслідки жінці слід використовувати спеціальні мазі. Курс лікування і препарати призначаються лікарем. Слід пам’ятати, що без дає поради лікування розсмоктування рубців не відбудеться.
 3. Гематоми. Є найбільш часто зустрічається ускладненням при корекції форми сосків. Однак особливого дискомфорту не доставляють і проходять протягом двох тижнів, поступово міняючи свій колір.

реабілітація


Реабілітаційний період в середньому займає три тижні. Протягом цього часу набряки і гематоми поступово зменшаться.

Мінімум місяць слід утриматися від фізичних навантажень, різких і інтенсивних рухів, а також від гарячих ванн, відвідування лазні та солярію.

Для того щоб реабілітація пройшла легше і швидше, слід:

 • носити вільні майки та футболки, по можливості не використовувати бюстгальтер. Якщо цього неможливо, носити м’яке білизну, не здавлює груди;
 • спати на спині;
 • дотримуватися рекомендацій лікаря по догляду за швом.

Годування груддю

З різних причин жінка може не захотіти проводити операцію по корекції, до того ж, у неї можуть бути на це певні протипоказання.

В цьому випадку виникає питання про те, як годувати дитину грудьми, якщо сосок втягнутий. Основна складність при годуванні полягає в тому, що малюк може відмовитися від грудей через те, що йому незручно смоктати груди.

Особливо часто це проблема виникає, якщо малюкові до цього давали молоко в пляшечці. Після її застосування дитині складно обхопити груди матері через відсутність вираженого соска.

Тому, щоб мінімізувати незручності через втягнутого соска під час грудного вигодовування, перш за все, необхідно:

 1. Використовувати для годування тільки груди матері. По можливості відмовитися від пляшечок, особливо перші 2-3 місяці.
 2. Знайти зручну позу для годування, найбільш оптимальною є поза «з-під пахви».
 3. При поганому приляганні малюка до грудей використовувати спеціальні насадки для годування.

Про годування дитини з незвичайною формою соска докладно розповідається в відео.

ціни

Вартість на пристосування і операцію для корекції патології в різних регіонах може бути неоднаковою. У таблиці представлені усереднені показники.

Засоби і методи Середня ціна (в руб.)
молоковідсмоктувач

3 000

Вакуумна насадка для корекції форми сосків

700

Насадка для годування грудьми

300

Хірургічна операція

57 000

Відгуки

Судження щодо втягнутих сосків розходяться. Є люди, які не вважають це проблемою.

У коментарях до даної статті ви можете поділитися своєю думкою про даної патології та необхідності хірургічного втручання в цьому випадку.

Ссылка на основную публикацию