Корекція мімічних зморшок: принцип, відгуки і ціни

Веселий сміх, сварки, дрібні і великі неприємності — всі ці емоції неминуче залишають відбитки на обличчі. Протягом дня мімічні м’язи скорочуються і розслабляються мільйони разів. У молодому віці це ніяк не відбивається на стані шкіри. Але з плином часу в найбільш активних місцях з’являються складочки і заломи. Помітити їх можна на переніссі і спинці носа, між бровами, на лобі, в зовнішніх куточках очей і під очима, навколо губ і в районі носогубкі.

Сучасні методи корекції мімічних зморшок дозволяють повністю позбутися від проблеми і повернути впевненість у собі. Однак кожен спосіб таїть як переваги, так і недоліки. Дізнатися про них докладніше допоможуть відгуки людей, випробували процедури на собі.

Чому з’являються мімічні зморшки

Коли людина багато переживає і хмуриться, з’являються вертикальні заломи між брів. У сонячних веселих людей в першу чергу утворюються «промінчики» в куточках очей. Раніше виникнення мімічних зморшок обумовлено спадковістю, активною мімікою, недостатнім доглядом за шкірою, неповноцінним харчуванням, шкідливими звичками, частими стресами, впливом ультрафіолету.

У кого більше шансів на освіту мімічних зморшок

У людей з сухим типом шкіри формування складочок починається раніше, ніж у власників жирного і комбінованого типів. Сонце — головні ворог молодості. Ультрафіолет призводить до швидкого розпаду гіалуронової кислоти і зневоднення шкіри. В результаті колагенові і еластинових волокна стають слабкими і вже не можуть підтримувати тканини в тонусі.

Швидше з’являються мімічні зморшки у людей з частими коливаннями ваги. Епітелій спочатку розтягується, а після схуднення обвисає. У той же час, у європейців частіше виникають мімічні складочки, ніж у людей негроїдної або азіатської раси, через більш тонкої шкіри. У більшості випадків вони зовсім не пов’язані зі старінням, а утворюються від надто інтенсивної міміки навіть у молодих людей у ??віці до 30 років.

корекція ботоксом

Медичний препарат Ботокс випускає американська торгова марка Аллерган. Проводять його з бактерій Clostridium botulinum — винуватців небезпечного захворювання ботулізм. Мікроби в процесі синтезу виділяють нейротоксин типу А, який при потраплянні в організм людини разом з отруєною їжею викликає серйозне ураження нервової системи.

Спочатку очищене речовина застосовувалося тільки для лікування косоокості та порушення міміки у хворих на церебральний параліч. Сьогодні препарат офіційно схвалений і дозволений американським управлінням по санітарному нагляду для використання в косметології, але тільки в трьох випадках:

 • для корекції мімічних зморшок в районі міжбрів’я (дана процедура має найбільше число позитивних відгуків задоволених пацієнтів);
 • для корекції складок навколо очей (застосовувати його потрібно з обережністю, так як навіть незначне перевищення дозування веде до неприємних змін міміки);
 • при гіпергідрозі для введення в зони пахв (дозволяє блокувати надмірне потовиділення, розслабляючи м’язи).

Незважаючи на це Ботокс успішно застосовують для позбавлення від асиметрії брів, корекції лінії підборіддя, зменшення часу, при надмірній жирності шкіри голови і навіть проти мігрені.

На сьогодні препарат є найбільш дієвим саме для корекції мімічних зморшок. Численні відгуки підтверджують його ефективність як з метою корекції вже видимих ??заломів, так і для профілактики вікових змін, особливо в літній період.

При введенні безпосередньо в м’яз Ботокс порушує передачу сигналів до нервового центру, що призводить до тимчасового паралічу. Навколишні тканини не атрофуються, а кровообіг не порушується. Але блокування одних м’язів неминуче призводить до підвищення активності інших. Ось чому ін’єкції роблять строго за певними технологіями.

Останнім часом ін’єкції Ботокса стали такою звичною процедурою, що багато хто ставиться до них надто легковажно. Його колють в сумнівних салонах краси, на курортах і в інших непрофесійних установах. Але медики радять робити процедуру тільки у сертифікованих фахівців. Адже найменший неправильний рух голкою може зачепити нерв, що призведе до серйозних порушень в будові особи — асиметрії, хворобливості, набряклості. А неправильний підбір дозування — часто одна з поширених причин ефекту маски.

Досвідчений лікар вміє розгладити шкіру, зберігши природну міміку. Ботокс можна колоти далеко не всім, так як існують індивідуальні протипоказання, зверне увагу на які тільки відповідальний фахівець. Зважившись на процедуру, покладайтеся на відгуки реальних пацієнтів клінік.

Не варто починати ін’єкції занадто рано, адже м’язи звикають до препарату. З кожним разом потрібна все більше одиниць Ботокса для корекції одних і тих же мімічних зморшок — цей факт підтверджений відгуками косметологів.

Для розгладження гусячих лапок необхідно від 5 до 10 одиниць, щоб зробити лоб гладким — від 15 до 25, для корекції форми брів потрібно всього 2-5 одиниць, для позбавлення від складок в міжбрів’ї — не менше 15-30, на переніссі — близько 5 -10 одиниць Ботокса.

Серед переваг методу виділяють відсутність болю після процедури і необхідності в реабілітації, швидкий ефект, можливість застосування у людей різного віку (від 20 до 50 років). Однак у препарату є й недоліки:

 • великий набір протипоказань (виражений птоз, ендокринні, інфекційні захворювання, прийом антибіотиків і алкоголю, гемофілія, вагітність, період реабілітації після пластики обличчя і ін.);
 • безліч побічних ефектів (параліч очних м’язів, косоокість, нервовий тик, гематоми і синці, відхилення в психіці).

Виступаючи в ролі ефективного препарату для корекції мімічних зморшок, Ботокс судячи з відгуків фахівців може стати для людини наркотиком. Головна небезпека ін’єкцій в тому, що вони сприймаються як панацею проти старіння, через що процедури роблять все частіше.

Корекція мімічних зморшок Диспорт

Диспорт також є препаратом нейротоксин типу А, але випускається у Франції. Багато позитивних відгуків характеризують його як ефективний засіб для корекції мімічних зморшок в наступних зонах:

 • на лобі;
 • в районі перенісся;
 • навколо очей;
 • в куточках губ;
 • на шиї;
 • в області декольте.

Диспорт діє подібно ботоксу, здатний викликати такі ж побічні реакції, має схожі показання та протипоказання. Незважаючи на те що препарати вважаються аналогами, у них різний спосіб застосування і дозування.

У складі Диспорта концентрація діючої речовини нижче більш ніж в 2 рази, ніж у Ботокса. Він містить лактозу і не підійде людям з індивідуальною непереносимістю речовини. Переваги даного препарату такі:

 1. У відгуках пацієнтів представлена ??інформація, що оніміння м’язів настає вже на 3-4 добу після ін’єкцій. Це пов’язано з підвищеною здатністю речовини проникати в м’язові волокна. Для порівняння, після Ботокса ефект відчувається тільки на 7 добу. Хоча повноцінний результат проявляється в обох випадках через 2 тижні.
 2. З кожною процедурою ефект зберігається довше. Якщо після перших ін’єкція він зникає через 5 місяців, то після другої процедури — 6-7, а після третьої — 7-8 місяців.

Вартість препарату низька. Але одна одиниця Ботокса рівноцінна 4 одиницям Диспорта, що в підсумку призводить до однаковій ціні на процедуру.

Корекція за допомогою гіалуріновой кислоти

Філери стабілізованої гіалуронової кислоти гарні у випадках, коли ботулотоксин малоефективний. Наприклад, носогубні складки є мімічними зморшками, але коли борозни сильно заглиблюються, то вже не піддаються корекції ботоксом. Щоб їх розгладити, під шкіру вводять концентрований гель, що заповнює порожній простір і підтримує епітелій, немов каркас.

Існує три способи корекції особи гіалуронової кислотою, відгуки про які підтверджують їх ефективність:

 1. Мезотерапія — точкові мікроін’єкції речовиною низької концентрації для профілактики вікових змін, підтримки високого ступеня зволоження шкіри і тонусу.
 2. Біоревіталізація — введення філерів в необхідні зони — міжбрів’ї, навколо очей, горизонтальні складки на лобі, носогубку, по контуру губ, заломи на шиї, по контуру всього особи.
 3. Біорепарація — ін’єкції збалансованими коктейлями з гіалуроновою кислотою і іншими активними компонентами, стимулюючими процеси регенерації шкіри зсередини. Про метод багато хороших відгуків, так як він дозволяє моментально прибрати дрібні промінчики і розгладити великі складки, значно поліпшити зовнішній вигляд обличчя.

Як прибрати за допомогою косметичних засобів

Як би добре не рекламував омолоджуючу косметику виробник, які б інноваційні формули ні застосовував для її приготування, повністю прибрати вже глибокі складочки, намазав їх кремом, не вийде. Перевірити цей факт легко, почитавши відгуки дівчат в інтернеті. Всі зовнішні засоби здатні лише розгладити дрібні, тільки початківці формуватися зморшки. Вони гарні для профілактики появи вікових змін і підтримки здоров’я шкіри.

Це сироватки, креми, флюїди, концентрати, які при регулярному нанесенні добре зволожують тканини, живлять, захищають від впливу негативних умов навколишнього середовища, надають сяйво і бархатистість шкірі. Проти зморшок ефективні такі компоненти:

 • гіалуронова кислота — зволожує і перешкоджає випаровування води;
 • коензим Q10 — стимулює вироблення колагену і еластину, що відповідають за пружність;
 • ретинол і його похідні — підвищують обмін речовин і розгладжують невеликі мімічні зморшки;
 • пептиди — знижують зморшкуватість, усувають запалення, стимулюють зростання фібробластів;
 • АНА і ВНА гидрокислоти — позбавляють від відмерлих клітин, звільняючи місце для молодих;
 • вітаміни (А, Е, С) — доповнюю недостачу харчування, підвищують місцевий імунітет.

Як прибрати складочки апаратним методом

Апаратна косметологія користується великою популярністю для корекції мімічних зморшок. В інтернеті представлено чимало історій не тільки представниць слабкої статі, але і чоловіків, що зважилися на омолоджуючі процедури. Після попередньої консультації і оцінки стану шкіри фахівець пропонує один з декількох способів вирішення проблеми.

мікроструми

Імпульси струму з мінімальним напругою стимулюють всі шари шкіри. Підвищується кровопостачання клітин, прискорюється синтез білків, повертається тонус мімічних м’язів, зміцнюються стінки судин.

лазерна терапія

Шліфування дозволяє зняти верхній шар епідермісу разом зі зморшками і шрамами. Одночасно прискорюються процеси відновлення шкіри, вирівнюється рельєф, підвищується зростання молодих клітин, підтягується контур особи.

радіочастотний ліфтинг

В ході сеансу на шкіру впливають тепловими та холодними радіохвилями, проникаючими глибоко в дерму. Завдяки нагріванню запускається регенерація тканин, підвищується виробництво колагенових волокон, після процедури поступово наростає підтримує каркас.

ионофорез

Гальванічний струм впливає на неглибокі шари шкіри, позбавляє від лущення і дрібних зморшок. Використання гіалуронової кислоти в процесі процедури сприяє зволоженню і регенерації пошкоджених клітин.

Фотоомолодження

Ефект досягається шляхом впливу світловими спалахами. Імпульси проникають на глибину до 3 мм, де активізують виробництво колагену і еластину, за рахунок чого і підвищується пружність.

Ціни на процедури

Середня вартість найбільш ефективних за відгуками пацієнтів процедур, спрямованих на корекцію мімічних зморшок, представлена ??в таблиці.

метод Ціна, руб.)
Ботокс (1 одиниця) 300-400
Диспорт (1 одиниця) 130-150
Корекція гіалуроновою кислотою 9000-24000
мікроструми 1200-5700
лазерна шліфовка 6000-24000
радіочастотний ліфтинг 5000-15000
ионофорез 700-3000
фототерапія 15000-40000

Результати до і після

Ефект від препаратів Ботокса і Диспорта помітний тільки через 7-14 днів. М’язи паралізує не відразу, а поступово. Не варто передчасно хвилюватися, якщо процес протікає нерівномірно. Зазвичай через 2-3 тижні все нормалізується. Результат тримається від 5 до 8 місяців і сходить також поступово. Але за цей період м’язи звикають до нового положення, через що міміка вже не така активна, як до ін’єкцій.

Гіалуронові філери заповнюють зморшки моментально. Уявити кінцевий результат можна відразу після загоєння папул від проколів (через 2-3 дні). Але повноцінний ефект видно через 7-10 днів після розсмоктування набряків і рівномірного розподілу гелю під шкірою. Філлери розсмоктуються швидко, тому вже через 2-3 місяці процедуру доведеться повторювати.

Результати контурної пластики гіалуроновою кислотою і мезотерапії зберігаються довше — до півроку, так як відбувається стимуляція синтезу власного речовини в тканинах. Але для цього доведеться пройти кілька сеансів з проміжками в 2-3 тижні.

Ефект після апаратних процедур проявляється поступово по мірі відновлення шкіри. Зазвичай потрібно не один сеанс, а кілька з перервами в 1-2 тижні.

Відгуки

Корекцію мімічних зморшок ботоксом, судячи з відгуків, роблять частіше після 30 років. Але не менш ефективний нейротоксин і у жінок у віці 40 років і більше. Препарат відмінно справляється з заломами на переніссі, відключаючи м’язи вже через 10 діб після ін’єкцій.

У пацієнток в день процедури можуть трохи боліти голова, відчуватися нудота, злегка опухати ділянки проколів. Після корекції мімічних зморшок навколо очей зустрічаються відгуки про появу набряклості вік, яка в нормі спадає через 3 дня. Перш ніж колоти Ботокс або Диспорт в цю зону, потрібно добре подумати. Оніміння м’язів під очима часто компенсується підвищеною мімікою скул. В результаті з’являються горизонтальні складки на шкірі від очей до скронь, добре помітні при посмішці. Також мало хто радить колоти ліки в область під бровами, так як велика ймовірність зачепити нерв і отримати сильну асиметрію лівої і правої половин особи. Важливо пам’ятати, що при невдалому досвіді доведеться чекати виведення препарату і носити неприродну маску. Трохи прискорити процес можна за допомогою мезотерапії або мікрострумів.

У відгуках про Диспорт для корекції мімічних зморшок відзначається його дешевизна у порівнянні з ботоксом, але менш тривалий ефект (не більше півроку), коли у Ботокса в середньому до 7 місяців. Хвалять дешевий Лантокс, стверджуючи, що рухова здатність м’язів повертається тільки через 8 місяців. Добре продовжують ефект сироватки і креми з пептидами. Обов’язково варто враховувати, що дія ботулотоксину закінчиться раніше, якщо захоплюватися ультразвуковими чистками особи, часто бувати під відкритим сонцем або зробити татуаж брів.

Носогубні складки найкраще прибираються за допомогою філерів з гіалуроновою кислотою. Омолоджуючі креми фахівці рекомендують застосовувати будинку спільно з салонними косметологічними процедурами. Жінки у відгуках дуже хвалять антивікову продукцію Ланком, Віші, Лореаль, Шісейдо, Олею.

Непогано зарекомендував себе радіочастотний ліфтинг. Жінки стверджують, що особа розгладжується вже після першого сеансу. На відміну від лазерної шліфовки почервоніння проходить протягом дня, не залишається пігментних плям. Процедура полюбилася за безболісність і швидкий ефект, який наростає протягом півроку і зберігається до 2 років. Відгуки про фотоомолоджування, навпаки, в основному негативні. Сеанс супроводжується болем, особа буквально горить 2-3 дня, як після опіку, а результат практично непомітний. І хоча з мімічними зморшками світлові спалахи не справляються, вони прекрасно прибирають веснянки і гиперпигментацию.

Зважившись на корекцію мімічних зморшок, пам’ятайте, що всі методи мають свої переваги і недоліки. В інтернеті можна знайти безліч історій про серйозні побічні реакції, пов’язаних з особливостями організму пацієнта або помилками косметологів. На сьогодні не існує жодного повністю безпечного способу омолодження.

Багато голлівудських зірок проти неприродною маски замість особи і натягнутих посмішок своїх колег з-за надмірного захоплення Ботоксом і гіалуронової філерами. Подивіться, як привабливі Меріл Стріп (68 років), Сальма Хайек (50), Єва Лонгорія (42), Кейт Уінслет (41), Джуліанна Мур (56), як сексуальна в 52 роки Моніка Беллуччі. Всі вони вважають за краще правильний спосіб життя, збалансоване харчування, заняття спортом і регулярніше відвідування апаратних процедур по догляду за обличчям і тілом ін’єкцій, пластичних операцій і інших радикальних методів втручання в природу.

Всі перераховані вище процедури з метою корекції мімічних зморшок гарні в міру. Але коли надмірна любов до пластики повністю перекроює обличчя до невпізнання, паралізує або неприродно перекошує — це вже перебір.

Ссылка на основную публикацию