Контрацепція після пологів — способи, методи, засоби

Дев’ять місяців виношування. Пологи. І ось довгоочікувана дитина у матері на руках. Якщо ви не збираєтеся в найближчому майбутньому розширювати сім’ю, необхідно подбати про статевий захисту. Організм після пологів вже не той, що був раніше. Спочатку і зовсім не обчислити день овуляції при відсутності менструацій або коли вони йдуть нерегулярно. Якщо ви не хочете погодків — зверніться до гінеколога. Він порадить заходи захисту, які підходять саме вам.

необхідність контрацепції

За статистикою, у годуючих мам менструація з’являється через 2-5 місяців після пологів. У тих, хто не годує грудним молоком, через 4-6 тижнів. При мінливому ГВ, при відсутності молока нове зачаття можливо через 25-40 діб після народження дитини. А овуляція настає за 2 тижні до менструації. Тобто, ви можете бути фертильності, не знаючи цього.

У сексуальний контакт не можна вступати поки є лохії. Це виділення, які виникають після пологів і тривають до 2 місяців. Спочатку вони бувають яскраво-червоного кольору, а під кінець — світлого відтінку. У цей період матка відновлюється і дуже чутлива. Займаючись сексом, можна легко занести інфекцію. А якщо при пологах були внутрішні шви, то існує загроза їх розбіжності.

Фахівці не рекомендують зачаття дитини протягом трьох років після пологів. Органи репродуктивної системи відновлюються 2 місяці, а організм — близько 2 років. Після ГВ молода мама повинна заповнити запаси заліза, кальцію та інших важливих речовин. Якщо завагітніти протягом 2 років після пологів, можуть виникнути ускладнення. За період відновлення молодій мамі потрібно максимально подбати про свій захист.

Контрацепція методом ГВ

Багато хто говорить: «Якщо годуєш грудьми — НЕ завагітнієш». Дійсно, протягом півроку після пологів у матерів, що годують ризики зачаття менше. Але не варто сподіватися, що цей метод повністю захистить від нової вагітності. Тільки абстиненція є єдиним стовідсотковим способом. Ні статевого життя — немає зачаття.
ГВ (метод лактаційної аменореї) вважається способом захисту тільки при дотриманні чітких рекомендацій:

 • ГВ необхідно проводити відразу після народження дитини. Якщо з деяких причин це не вдалося, то оберігатися потрібно через 3 тижні після пологів;
 • не вводити прикорм;
 • періодичність ГВ повинна бути не більше 4 годин навіть вночі;
 • менструація повинна бути відсутнім;
 • після півроку рекомендується вводити додаткову статеву захист. Ефект від ГВ вже знижується.

Контрацепція для молодої мами

При ГВ для захисту від небажаної вагітності дозволяється користуватися:

 • презервативами;
 • свічками;
 • ін’єкціями з вмістом гормонів;
 • оральними контрацептивами;
 • спіраллю;
 • методом стерилізації.

У будь-якому випадку, для вибору способу захисту рекомендується відвідати гінеколога. Самостійно приймати таблетки або застосовувати свічки не варто. Розглянемо переваги і недоліки кожного способу:

1. Презервативи.

При відповідному використанні цього способу вірогідність зачаття низька. Презерватив не вплине на організм дитини, матері, на обсяг і склад молока. Недоліком може бути індивідуальна непереносимість латексу.

2. Свічки.

Найчастіше до складу свічок входять ноноксинол і бензалконіюхлорид, які не вбираються в кров і не впливають на грудне молоко. Свічки не порушують мікрофлору. При використанні зменшуються шанси занесення статевих інфекцій. До недоліків також можна віднести індивідуальну непереносимість. Свічки руйнуються від впливу на них мила.

3. Ін’єкції.

Під шкірні покриви плеча вшивається або вколюється ін’єкція, що містить прогестин. Вона не впливає на ГВ, володіє хорошим захистом протягом двох років. Недоліки методу: можуть змінити періодичність менструацій і викликати кровотечу. У місці введення ін’єкції може утворитися запалення.

4. Оральні контрацептиви.

Протизаплідні таблетки для молодої мами можуть відрізнятися від звичайних. Вони в своєму складі не повинні мати гормон — естроген, який шкідливо впливає на материнське молоко. Так як в контрацептиви не міститься естроген, рекомендується застосовувати метод в комплексі з іншими способами захисту. Ну і, звичайно, не варто забувати про розклад застосування таблеток.

5. Спіраль.

Встановлювати внутрішньоматкову спіраль рекомендується не раніше ніж через півтора місяці після пологів. Менструальні виділення при знаходженні спіралі можуть бути довше.

6. Стерилізація.

Цей метод не має точки повернення. На неї можете зважитися, якщо ви вже у віці або категорично не хочете більше мати дітей. Рішення на такий серйозний вчинок необхідно приймати зважено.

Методи, якими не варто користуватися при годуванні груддю

 • Таблетки з естрогеном можна приймати, якщо дитина повністю на ІВ. Приймати їх потрібно тільки строго за рекомендацією лікаря і через місяць після пологів. При більш ранньому застосуванні таблетки може виникнути тромбоз.
 • Не варто сподіватися на календар. Після пологів не спостерігається чіткий менструальний цикл і безпечні дні визначити не вдасться.
 • Перервавши статевий акт, можна зіпсувати собі настрій через незадоволення і дратівливості. Активні сперматозоїди проникають до сім’явиверження. Це самий ненадійний спосіб контрацепції.

Якщо ви зважилися застосувати один із способів контрацепції, проконсультуйтеся з фахівцем. Самостійні рішення можуть завдати шкоди матері і дитині.

Ссылка на основную публикацию