Контактний гриль для шаурми і додаткове обладнання

Одним з важливих моментів бізнесу з виробництва шаурми, є правильно вибране обладнання. Воно повинно бути економічним, надійним і виконувати всі необхідні функції. Розглянемо основні моменти, на які потрібно звернути увагу, купуючи контактний гриль для виготовлення шаурми. З’ясуємо, яких видів він буває і чим відрізняються основні моделі гриля, які сьогодні можна купити на ринку торгового обладнання.

В першу чергу знадобиться контактний гриль і крутив для виготовлення шаурми своїми руками. За принципом роботи бувають електричні грилі і газові. Найбільш вигідні економічно — газові грилі. Для їх роботи встановлюється балон зі зрідженим газом, який не потребує додаткового джерела електроживлення. Та й м’ясо в таких грилях виходить соковитіше. Особливо зручний газовий апарат для точки з продажу шаурми, розташованої на вулиці.

Значно швидше готується м’ясо, якщо обраний контактний гриль для приготування шаурми електричний, який працює за рахунок інфрачервоних нагрівачів. Хоча це може стати і причиною «сухості» м’яса. Однак такий тип гриля має велику популярність на ринку. Також, незалежно від нагрівальних елементів, будь контактний гриль має піддон для збору жиру і знімні шампура.

Характеристики та особливості обладнання для шаурми

Для зручності роботи, апарат для виробництва та приготування шаурми, повинен відповідати певним вимогам. Наприклад, оптимальна потужність повинна бути 5 кВт (5000 Ватт). Тоді за мінімальну кількість часу приготуватися більшу кількість товару. Відповідно підвищиться обсяг випуску. Місткість апарату і кількість шампур залежить, перш за все, від поставлених цілей з розвитку торгівлі. Чим більше прохідність покупців, тим більше повинен бути обсяг продукції, що випускається. Починаючи свій бізнес, можна купити рожен і контактний електричний гриль, розрахований на 20 кг м’яса. Це мінімальне обладнання, яке буде потрібно.

Один нюанс, для смаження курячого м’яса краще використовувати жарочні поверхню. Ще необхідний рожен і привід, що обертає шампура, який також збільшує кількість обслуговуваних покупців за одиницю часу.

Добре, коли контактний апарат має в комплекті стіл, з вбудованими в нього гастроємності. Вони призначені для зберігання нарізаних овочів для начинки. Такі столи підтримують холодну температуру, що набагато зручніше звичайних холодильних камер, та й шаурма буде швидше готуватися своїми руками. Можна придбати їх і окремо.

Супутнє обладнання:

  1. Овочерізка. Набір спеціальних насадок допоможе без зусиль використовувати цей апарат для того, щоб нарізати будь-які овочі. Бажана швидкість роботи промислової овочерізки — 300 кг / год.
  2. Газова або електрична фритюрниця знадобиться для приготування картоплі фрі. Апарат може бути двох видів: на підлозі, місткістю 30 л і настільний (від 4 до 10 л).
  3. Блендер буде, до речі, для змішування соусів. Однорідної консистенції, без грудочок соус виходить за лічені секунди, якщо є такий апарат. Хороший соус підвищує якість страви.
  4. Непогано було б придбати і контактний гриль для підсмажування шаурми. В крайньому випадку, підійде і б / у мікрохвильова піч.

Для організації робочого місця потрібно купити додаткове обладнання: мийка з водою, шафи для продуктів, столи для приготування лавашей, теплові вітрини, касу, пакети для упаковки і серветки.

Устаткування: ціна питання

Купуючи електричний контактний гриль, доведеться заплатити близько 25 000 рублів. Такий апарат має потужність 3,2 кВт, а обсяг випуску від 20 до 30 кг м’яса на годину. Газовий контактний апарат з таким же показником коштує приблизно 22 000 рублів. Можна придбати гриль і в два рази дешевше, але з меншим обсягом випуску (10 кг). Вартість столу з охолодженням, мінімум — 50 000 рублів. Холодильної камери — не менше ніж 10 000 рублів.
Щоб купити промисловий апарат для нарізки овочів, доведеться заплатити 30 000 рублів. За підлогову фритюрницю доведеться «викласти» близько 50 000 тисяч, коли настільна — в три рази дешевше. Дволітровий промисловий блендер можна купити за 5 000 рублів. А на контактний крутив ціна порядку 2 000 рублів. Додаткове обладнання для вуличного приготування шаурми своїми руками за ціною буде відрізнятися в залежності від країни виробника. Головне пам’ятати — відповідність санітарним нормам і сертифікати ГОСТ Росії строго необхідні.

Виручка і отримання прибутку

Перш ніж почати бізнес з виробництва та продажу шаурми, слід розрахувати загальну суму капітальних вкладень, до яких прийнято відносити:

  • придбання павільйону і необхідного устаткування — на це піде трохи більше 166 тисяч рублів;
  • доставку обладнання до призначеного місця — 15 тисяч;
  • закупівлю всіх інгредієнтів, а також другорядних товарів — 10 тисяч;
  • проходження реєстрації в податкову службу і оплату оренди за цілий місяць — не менше 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

В результаті, підсумкова сума всіх інвестиційних вкладень в бізнес з продажу шаурми перевищує 241 тисячу рублів.

показник значення
За день можна продавати 100 порцій
Загальна кількість змін за місяць буде досягати 30
Місячні продажу зростають у кілька разів 3 000 порцій
Середня вартість однієї порції 70 руб.
Підсумкова виручка 210 000

Загальна собівартість виробництва

У таблиці, розташованої нижче, буде вказана вартість 1 порції шаурми, а також її приблизний склад і середня кількість інгредієнтів. Отже, що потрібно для приготування шаурми своїми руками:

складові Кількість витрачених продуктів на 1 порцію, гр. Закупівельна ціна Остаточна вартість, руб.
Обсмажене м’ясо під маринадом 50 60 руб. за 100 гр 30
коржик лаваша 1 5 руб. 5
Листя салату 40 30 руб / кг 1,2
Соус з майонезу 10 40 руб / кг 0,4
Соус з томатної пасти 10 30 руб / кг 0,3
Пакет з паперу 1 0,8 руб. 0,8
серветки 2 11 руб. за 50 штук 0,44
На одну порцію потрібно витрачати близько 3,2 кВт / год 3,5 1,12
Собівартість кожної порції шаурми 39,26
В місяць собівартість 3 000 порцій 117 780

Також не варто забувати про виплату заробітної плати кільком продавцям, про оплату за оренду та комунальні платежі. У підсумку, на все це буде йти близько 50 тисяч рублів. Прибуток слід розрахувати за спеціальною формулою: 210 000 — 117 780 — 50 000 = 42 220 рублів. Як правило, для окупності всіх витрат слід почекати не менше 6 місяців.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Таким чином, ми зробили короткий огляд того, яке обладнання потрібно для того, щоб правильно і економно оснастити робоче місце для торгової точки. Не варто забувати, що прибуток безпосередньо залежить від того, який гриль ви виберете, і яке додаткове обладнання до нього буде у вас в наявності. Не варто економити і купувати занадто дешевий апарат, оскільки можна зазнати збитків лише на те, що якість м’ясо для шаурми буде не кращим і купівельний попит швидко знизиться. Тому не скупіться на гриль і перші доходи вас не змусять довго чекати.

Ссылка на основную публикацию