Колл (Call) опціон — це що таке?

Що таке опціони?

Бінарні опціони — одна з різновидів біржового контракту, яка використовується для отримання прибутку. Простими словами, трейдер відкриває угоди на підвищення і пониження з розрахунком на те, що він правильно спрогнозував майбутній напрямок ціни.

Відмітна особливість бінарних опціонів — це фіксований час тривалості угоди, яке називається експірації. Даний параметр кожен трейдер вибирає індивідуально, виходячи з торгової стратегії, яку він використовує. Час експірації може бути від 1 хвилини до декількох місяців

Порада: чим триваліше угода, тим вище відсоток прибуткових угод. На малих тайм-фреймах (1-5 хвилин) багато «шуму», тоді як на старших ТФ (М15-Н4) можна знайти більш точні сигнали.

Відкриття кожної операції грунтується на аналізі графіка валютних котирувань. В процесі пошуку точки входу на ринок використовується фундаментальний і технічний аналізи, які передбачають застосування індикаторів, радників та інших інструментів. Ринок бінарних опціонів багато в чому схожий з ринком Форекс, тому ті трейдери, які вже торгували на валютному ринку, легко освояться в БО.

Що таке Колл-опціон?

Існує 2 основних види опціонів:

  1. Call-опціон — купується трейдером в тому випадку, якщо він вважає, що ціна фінансового активу в момент експірації опціону буде вище, ніж в момент відкриття угоди;
  2. Put-опціон — угода, що відкривається трейдером в розрахунку на те, що ціна фінансового активу в момент експірації буде нижче, ніж в момент відкриття опціону.

Крім цього, багато дилінгові центри та брокери пропонують інші види опціонів, які менш популярні у трейдерів, наприклад, Один дотик, Кордон, Пари і т.д. Але ми приділимо особливу увагу Call-опціону, докладніше пояснити моменти для відкриття угод, з’ясуємо нюанси покупки Колл-опціонів.

Call-опціон — це угода на підвищення, якщо користуватися термінологією трейдерів. Трейдер, грунтуючись на показаннях технічних індикаторів або іншого аналізу, передбачає, що в якийсь проміжок часу ціна буде рости. В процесі торгів трейдери-хеджери можуть відкривати як Колл-опціони, так і пут-опціони (в залежності від ситуації на ринку). За даними, опублікованими брокерами, гравці найчастіше відкривають опціони на зниження. Пов’язано це з психологією трейдера, але ніяк не з тим, що сигналів на зниження більше.

Безіндікаторние стратегії торгівлі Call-опціонами

Як зрозуміло з назви, для відкриття угод трейдер не користується підказками індикаторів, радників, роботів і т.д. Основний аналіз ринкової ситуації базується на рівнях підтримки і опору, трендових лініях. У безіндікаторних стратегіях відкриття Колл-угоди здійснюється при виникненні двох ситуацій:

  1. На пробій ліній опору — трейдер відкриває угоду, коли остання свічка закрилася вище зазначеної їм лінії опору. Така ситуація говорить про те, що рівень пробитий і ціна якийсь час буде прагнути в сторону пробиття. Експірація залежить від робочого тайм-фрейму і зазвичай становить 3-5 свічок того ТФ, на якому проводився аналіз;
  2. Відбій від ліній підтримки — гравець відкриває угоду на підвищення, коли ціна підходить до рівня опору і не пробиває його, тобто закривається трохи вище нього. При цьому свічка може мати тінь, що виходить за рівень. Логіка руху ціни така — свічка спробувала пробити рівень, але відскочила назад, закрившись вище нього. В цьому випадку гравець може впевнено відкривати Call-угоду.

Торгівля по трендовим лініях з відкриттям угод Колл здійснюється при явному висхідному русі. При цьому трейдер проводить трендовую лінію через дві послідовно підвищуються точки і чекає, коли ціна в третій раз підійде до цієї лінії. У момент торкання ціни трендової лінії відкривається угода на підвищення.

Індикаторні стратегії для торгівлі Колл-опціонами

Не існує індикаторних стратегій, які були б створені виключно для Call-опціонів. Всі торгові системи орієнтовані на відкриття різноспрямованих угод. Тому для торгівлі Колл-угодами можна вибрати будь-які стратегії, які відмінно працюють і в тренді, і під час флет.

В якості індикаторів, що сигналізують про появу сигналу на покупку, можна використовувати:

  • Смуги Боллинджера — пробиття верхньої межі смуг і розширення самого каналу Боллинджера говорить про сильний висхідному тренді, який використовується для відкриття угод;
  • Stochastic — знаходження ліній Стохастика в зоні перепроданості говорить про швидке підвищення;
  • Macd — перехід гістограми в зону вище нуля сигналізує про початок висхідної тенденції.

Вибір індикаторів залежить від фази ринку — тренд або флет, волатильності, торгової сесії, спреда і інших параметрів.

Початківцям трейдерам дамо кілька порад:

  • У перший час торгуйте опціонами тільки в одному напрямку, наприклад, Call-опціонами — шукайте сигнали тільки на підвищення, так ви не будете відволікатися на інші сигнали, що позначиться на прибутковості торгівлі;
  • Спочатку відпрацюйте вхід по пробою лінії опору, після вдалих торгів за даною методикою переходите до інших. Це ж правило стосується індикаторних стратегій — зробіть скрін ідеальній ситуації для відкриття операції і тримайте його перед очима. При появі подібної ситуації сміливо відкривайте операцію.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Чи реально заробити на бінарних опціонах або це розлучення? Чи варто вкладати свої гроші в дилінгові центри та ризикувати ними в торгівлі? Вивчивши всі нюанси торгівлі Call-опціонами, можна з упевненістю ствердно відповісти на ці питання.

Ссылка на основную публикацию