Коли з’являються перші ворушіння при першій вагітності і як їх розпізнати?

Ворушіння плода під час вагітності — важливий аспект, за яким можна зрозуміти, як протікає внутрішньоутробний розвиток дитини. Однак жінка, для якої вагітність є першою, може не розпізнати відразу, чи дійсно ворушиться дитина. Щоб бути впевненою, слід знати кілька важливих моментів.

Коли дитина починає ворушитися вперше?

Робити свої перші рухи плід починає досить рано — це відбувається приблизно на 7 — 8 тижні вагітності. Зрозуміло, майбутня мати не відчує цих рухів, оскільки сам плід ще дуже малий — його довжина, в основному, не перевищує 2 сантиметрів. Він безперешкодно плаває всередині плодового яйця, не зачіпаючи його стінок, або стосується їх, але ще невідчутно для матері. Надалі, кількість і інтенсивність рухів дитини змінюється, оскільки він росте і стає сильнішою.

Це станеться приблизно на 17 — 20 тижні вагітності. На цьому терміні у плода краще сформована кісткова система, а його рухи стають більш впевненими і сильними. Крім того, через стрімкий розвиток плода, йому стає тісніше всередині матері. Тому відчути його фізичну активність стає все більш можливим. У рідкісних випадках первістки жінки відчувають ворушіння на 15 тижні вагітності.

Однак слід знати, що відчуття ворушіння залежить від типу додавання самої майбутньої мами. Наприклад, представниці астенічної статури починають раніше відчувати діяльність дитини, в порівнянні з володарками більш пишних форм. Також це залежить від порога чутливості вагітної, а також — індивідуальних особливостей її організму.

Важливу роль тут також грає те, до якої стінці внутрішньої частини матки приліпилося плодове яйце. Якщо воно зафіксувалося на передній стінці, то майбутня мама дещо раніше відчує перші поштовхи дитини.

Де можна відчути ворушіння плода і як визначити, що це саме вони?

Оскільки в 17 — 20 тижнів плід все ще може відносно вільно рухатися, його активність можна буде відчути в різних областях живота. Однак найчастіше вони можуть виникати в його нижній частині.

У всіх жінок різна чутливість, тому деякі з них сприймають поштовхи за активну моторику кишечника, а хтось, навпаки, плутає фізіологічні процеси всередині свого організму з проявом діяльності майбутнього малюка.

Однак потрібно пам’ятати, що руху ембріона всередині матері бувають найрізноманітніші, оскільки він може ворушити руками і ногами, перевертатися і т.д.

Деякі жінки порівнюють діяльність дитини з плескання рибок, трепетом метеликів в животі, щекотанием і бульканням.

Після того, як майбутня мама вперше відчує ворушіння плода, вона почне відчувати їх все частіше.

Таким чином, вперше вагітна жінка може відчути поштовхи своєї дитини дещо пізніше, ніж вже більш досвідчені матусі. Однак це не означає, що буде саме так. Сприйняття рухів плода — це дуже суб’єктивне відчуття, яке залежить від різних особливостей, фізіологічних і психологічних, самої майбутньої мами. Тому, якщо поштовхи не відчуваються рівно в 18 тижнів або, навпаки, почалися раніше цієї дати, то приводу для хвилювання немає.

Але якщо виникають якісь питання, пов’язані з діяльністю плода і його станом, яке може вплинути на його фізичну активність, слід звернутися за консультацією до лікаря: він проведе огляд і призначить обстеження.

Ссылка на основную публикацию