Коли відбувається овуляція у жінок: на який день циклу, чи кожен місяць?

Що таке овуляція, коли відбувається овуляція — ці питання цікавлять кожну жінку, яка піклується про якість свого життя і замислюється про продовження роду. Як би ідеально жінка не відчувала свій організм, точно визначити початок овуляції можуть тільки 75% жінок. Сьогодні існують різні методики, завдяки яким можна визначити свій менструальний цикл, овуляція на який день припадає.

1 Особливості жіночого організму

Жіноча овуляція — це часовий проміжок, коли в організмі жінки може статися чарівний процес, влаштований природою, іменований зачаттям. У жінки є орган для виношування дитини, який називається матка. По обидва боки маткової сумки розташовуються яєчники: по одному з кожного боку симетрично один одному. Там же весь час розташовуються яйцеклітини. Ці клітини вже знаходяться в своїх «будиночках», навіть коли дівчинка ще тільки розвивається в материнській утробі. Маленька дитина жіночої статі має приблизно мільйон жіночих клітин.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Характерні симптоми і перебіг овуляції
 • Як визначити початок овуляції в домашніх умовах
 • Як правильно розрахувати стать дитини по овуляції
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

До моменту статевого дозрівання у дівчинки залишається приблизно 500 живих активних і здорових яйцеклітин.

Процес дозрівання стартує, коли почалася менструація, в її перші дні. Критичні дні сигналізують жінці, що настав період, коли можна починати підготовку до зачаття. Менструація проходить у дві фази. Під час першої йдуть кров’яні виділення, у другій яйцеклітина слід по трубі до матки. Овуляція — це невеликий період між першою і другою фазами. Відбувається овуляція у жінок приблизно 40 хвилин. Те, через скільки днів після місячних настане овуляція, залежить від того, в якому стані знаходиться жінка, яке її здоров’я, наскільки організм готовий до виношування майбутнього потомства.

2 Ознаки і відчуття

Деякі представниці жіночої статі можуть самостійно визначити кожен раз, як відбувається овуляція і коли вони можуть запланувати зачаття. Дізнаються вони це за певними ознаками, які їм повідомляє організм. До них можна віднести:

 • больові відчуття внизу живота;
 • підвищену кількість виділень;
 • хворобливість і чутливість молочних залоз;
 • невелике здуття живота;
 • перепади настрою;
 • підвищене лібідо;
 • підвищення температури.

Природно, всі ці симптоми зникають після овуляції. Ці ознаки можуть з’являтися, а можуть бути відсутніми, і це є нормою. Кожна жінка індивідуальна і по-різному реагує на ті чи інші зміни в організмі. Гінекологи рекомендують при розвитку будь-яких відхилень або вищеописаної симптоматиці негайно відвідати лікаря, це допоможе визначити вагітність або усунути певні проблеми зі здоров’ям.

На який день відбувається овуляція? Кожна дама, яка прийняла рішення народити дитину, думає про те, як зачати в короткі терміни. Буває, що при плануванні вагітність наступає відразу, а буває, вона не відбувається довгі роки, що свідчить про наявність в організмі жінки або чоловіки якогось патологічного процесу. Після того як критичні дні закінчилися, відбувається овуляція. Після овуляції, якщо зачаття відбулося, організм перебудовується, включає захист вагітності.

Овуляція дозволяє сказати, коли можливе зачаття дитини. Як часто відбувається овуляція? Нормальним вважається один раз за цикл. Але буває ряд патологій, коли процес може траплятися не один раз, або буває цикл без овуляції. У здорових жінок овуляція трапляється на 12-14-й день циклу, після того як закінчаться критичні дні.

Щоб більш точно визначити, на який день після місячних трапиться овуляція, можна скористатися спеціальними тестами.

Тестування допомагає визначити, на який день відбувається овуляція. Крім того, необхідно знати, що при нетривалому циклі овуляція настає раніше, при тривалому циклі — пізніше. Однак менструальний цикл, його тривалість не допомагають точно визначити, на який день овуляція наступить. Наприклад, якщо лікар бачить фолікул, то він проводить обстеження жінки і спостерігає, коли фолікул розірветься, а потім — коли трапиться овуляція. Тестування є дуже популярним, так як допомагає точно визначити, що відбувається вчасно. Тести точно визначають овуляцію.

3 Овуляція і критичні дні

Раніше це здавалося неймовірним, але не так давно медики довели, що овуляція може наступити і в період місячних. А це говорить про те, що майбутня мама може і не знати, що вже виношує дитину. Це може відбуватися, навіть якщо у жінки немає збоїв в менструальному циклі, і місячні йдуть регулярно. У теорії це здається неймовірним, але, як показує практика, такі випадки трапляються все частіше.

Зачаття в даному випадку відбувається у жінок з коротким циклом місячних і відразу після закінчення критичних днів. Сперматозоїди можуть жити 4-5 днів, тому за фактом запліднення яйцеклітини настає безпосередньо після закінчення місячних.

Як дізнатися стать майбутньої дитини? Якої статі буде малюк, цілком залежить від чоловіка. Медики зійшлися на думці, що якщо запліднення трапляється в період до настання овуляції, то, швидше за все, на УЗД майбутні батьки побачать дівчинку, а якщо зачаття відбувається під час овуляції, то через 9 місяців у пари народиться хлопчик.

Скільки разів на місяць трапляється овуляція і чому вона відбувається з перебоями, а іноді дуже рано? Медики кажуть, що тут вся справа в неправильній роботі гормонів. Ранню овуляцію можуть спровокувати:

 • стресова ситуація;
 • зміна клімату;
 • різні захворювання.

Причиною збою може бути неправильна робота гіпоталамуса. Щоб визначення настання овуляції було більш точним, лікарі рекомендують застосовувати кілька методик відразу, тоді помилки не відбудеться. Слід проконсультуватися з гінекологом, який підкаже, як правильно спланувати вагітність.

4 Вимірювання ректальної температури

Один із способів визначення овуляції — це вимір ректальної температури. Методика вважається самою економічною, використовувати її можна в домашніх умовах. Щоб визначити овуляцію будинку, вам знадобляться аркуш паперу, олівець, градусник. Крім того, необхідно виспатися не менше шести годин, перш ніж робити процедуру визначення овуляції. Спосіб полягає в наступному. Щодня, відразу після нічного сну, треба акуратно вставити градусник в анальний отвір і виміряти температуру. Міряти приблизно 7 хвилин. Вставляти глибоко не треба — 3 см буде достатньо. Не можна різко рухатися.

Всі вимірювання заносити в графік на папір. Лист слід попередньо розкреслити за графами — вертикальних і горизонтальних. У вертикальні вносити температуру, в горизонтальні — число і місяць. У місці перетину показників температури і числа необхідно ставити крапку. Такі позначки потрібно відстежувати до кінця циклу щодня. Точки з’єднувати відрізками, щоб вийшов своєрідний графік. Він виступає в ролі показника зниження і підвищення температурного режиму. Перед овуляцією температура стає нижче, а після неї відбувається різкий стрибок вгору, і показники температури утримуються до настання чергових місячних. За пару днів до початку нового циклу температурний режим знову змінюється. Але не всі жінки готові прокидатися щодня в один і той же час і міряти температуру, вести графіки.

Для таких представниць прекрасної статі існує інша методика визначення овуляції — ультразвукове дослідження. Рекомендується за кілька днів до овуляції пройти УЗД, під час якого лікар побачить, в якому з яєчників дозріває фолікул домінант. Спеціаліст скаже, через скільки днів настане овуляція, вивчивши розміри фолікула, або повідомить, що овуляції не буде, так як цикл ановуляторний. УЗД слід робити кожні 3 дні, поки яйцеклітина не вийде з яєчника, а також через добу після цього. Дана методика називається фолікулометрія.

Ще один спосіб визначення овуляції — обмацування маткової шийки. Перед тим як наступить овуляція, тканини стають пухкими і м’якими, а також збільшується обсяг виділень, схожих на яєчний білок, це так звана цервікальна слиз. Вона виступає в якості помічника для сперматозоїдів, які потрапили в піхву і почали свій шлях. Перед настанням місячних маткова шийка стає твердою і піднімається. Вхід в шийку закритий, що перешкоджає попаданню будь-яких сторонніх предметів. Єдиний мінус визначення овуляції тестами — їх дуже висока вартість. Щоб визначити овуляцію тестуванням, необхідно взяти невеликий контейнер з сечею, в яку слід опустити на належний час тестову смужку. Тест має обмежувальну смугу, нижче за яку опускати його не можна. Збирати сечу для тестування слід приблизно між 10 і 20 годинами. На кожній упаковці вказано спосіб застосування і час, протягом якого смужку слід тримати в сечі.

Після цього тест викласти на суху поверхню. Через кілька хвилин буде відомий результат. Якщо смужка неяскрава, то овуляція або не відбулася, або вже трапилася. Якщо смужка яскрава, то це означає, що клітина ось-ось покине яєчник. Саме в цей період у чоловіка і жінки з’являється реальний шанс зачати малюка. Тому пара, яка бажає привести на світ потомство, може не оберігатися.

5 Симптоматика і причини відсутності

У 20% жінок симптоматика буває досить болючою. Больові відчуття при овуляції схожі з болями в критичні дні. Біль схожа на ту, що відбувається під час сутичок, або має тягне характер. Іноді в період овуляції можуть бути незначні кров’яні виділення. Цей процес може супроводжуватися нудотою, запамороченням, температурою і блювотою. Деяких жінок такий стан призводить до паніки, але це зайве — болі при овуляції є природними, і медична допомога тут не потрібно.

Позбутися від болю допоможе тепла грілка або тепла ванна. Свіже повітря теж корисний. Крім того, треба відслідковувати температуру тіла. Якщо вона висока і тримається довго, то це може бути ознакою запального процесу, і тоді слід обов’язково звернутися до лікаря.

Овуляція — це фізіологічний процес, у кожної жінки він йде по-різному. Овуляція може протікати зі збоями або не наступати з різних причин, наприклад, якщо жінка хвора. Дуже багато захворювань впливають на овуляцію і менструацію.

Збій може статися через прийом гормональних засобів. Овуляція після скасування гормонів може наступити не відразу, а через певний час, цей процес залежить від стану здоров’я жінки. Овуляція може бути відсутнім у спортсменок, жінок, які відчувають великі фізичні навантаження. Будь-які стресові ситуації, різка зміна клімату можуть спровокувати відсутність овуляції, тому, плануючи зачаття, необхідно враховувати всі фактори. Для планування вагітності слід вести здоровий спосіб життя, стежити за харчуванням, за циклом, більше гуляти.

Ссылка на основную публикацию