Коли відбувається овуляція, симптоми і методи визначення

З народження в яєчниках дівчинки, міститься близько мільйона яйцеклітин. До періоду статевого дозрівання доживають не всі яйцеклітини, близько 400-600, але ті, що залишилися здатні виконати головну роль-формування нового організму.

У житті кожної дівчинки настає момент дорослішання, коли вона стає дівчиною, приходять перші менструації, цей говорить про те, що в організмі почався період статевого дозрівання. Щомісяця в яєчниках відбувається дозрівання фолікула. Фолікул лопається і одна з яйцеклітин виходить в порожнину матки. Якщо не відбувається запліднення, то виходить разом з менструальною кров’ю. Цей процес починається з моменту статевого дозрівання (11-15 років) і триває до початку клімаксу (45-55 років). Як дізнатися коли відбувається овуляція? Овуляція відбувається приблизно на 14 день менструального циклу. Менструальний цикл це проміжок часу від 1 дня менструації, до першого дня наступного менструації. Симптоми овуляції знайомі майже кожній дівчині, жінці — короткочасні ниючі болі внизу живота, зміна настрою, посилення метеоризму, набухання молочних залоз, гостре сексуальний потяг.

Існує ряд методів, які допоможуть визначити овуляцію-це вимір базальної температури, тест смужки для визначення овуляції, календарний спосіб, узі.

Базальна температура як спосіб визначення овуляції. Щоранку, не встаючи з ліжка потрібно виміряти ректальну температуру (в прямій кишці) протягом 5-6 хвилин, записати дані в графік. В один прекрасний день показання графіка різко знизиться, а на наступний день різко зросте. Це і є день овуляції.

Тест смужки для визначення овуляції. Це найдоступніший, і точний спосіб визначення овуляції, в домашніх умовах. Тест продається в будь-якій аптеці, зроблений він за типом тесту на вагітність, тільки визначає не хоріонічний гонадотропін людини (ХГЛ), а лютеїнізуючого гормону (ЛГ).

Календарний спосіб. Цей спосіб буде достовірний, якщо у вас регулярний менструальний цикл. Менструація настає після овуляції через 14 днів, таким чином, якщо у вас регулярний цикл, наприклад в 28 днів, овуляція відбудеться на 13-14 день циклу. Метод не сто відсотковий, так як овуляція може відбутися на 13 день або ж на 15.

Узі метод для визначення овуляції. Є одним з точних і підходить жінкам з нерегулярним менструальним циклом. Прі не регулярному менструальному циклі узі починають робити через 4-6 днів після місячних кожні 3-4 дні. При регулярному менструальному циклі узі починають проводити за 2-4 дні до передбачуваної дати овуляції.

Навіщо потрібно знати, коли відбувається овуляція? Деяким жінкам дуже складно завагітніти, саме для цього гінекологи раджу підраховувати дату овуляції, адже в перші 12 годин даного періоду шанси на зачаття зростають до 100%. З іншого боку знання свого овуляторного циклу дозволить уникнути незапланованої вагітності, і подальших наслідків. Для цього просто потрібно виключити статевий акт в даний період. Дана методика не є сто процентною контрацепцією, великі шанси вагітності.

Ссылка на основную публикацию