Коли відбувається імплантація ембріона після овуляції, на який день?

Коли здійснюється планування сім’ї, питання, коли відбувається імплантація ембріона після овуляції, набуває важливого значення. Про те, що такий процес завершений, дадуть знати певні ознаки, які жінка виразно відчує. Природно, що будь-якій жінці хочеться заздалегідь знати, на який день після овуляції слід очікувати свідоцтва про те, що імплантація зародка сталася, і можна сміливо сказати, що зачаття пройшло вдало.

1 Сутність проблеми

У загальному випадку зародження нового життя протікає в суворій відповідності з фізіологічними законами, і терміни різних етапів вагітності можна передбачити досить точно. Зачаття, в принципі, обумовлене виходом дозрілої яйцеклітини з яєчника (овуляція) і зустріччю її з активним сперматозоїдом в матковій трубі. Після такої зустрічі починається стрімкий розвиток процесу вагітності.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Визначення вагітності за першими ознаками ще до настання менструації
 • Як стимулювати овуляцію в домашніх умовах, щоб завагітніти
 • Як потрібно розрахувати дні, щоб зачати хлопчика по овуляції?
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Предімплантаціонний період розраховується від останніх місячних. Як правило, в нормі овуляція настає в період 11-15 днів після менструації і охоплює час між закінченням місячних і виходом яйцеклітини в маткову трубу. Після запліднення яйцеклітина продовжує рухатися у напрямку до матки, причому стінок маткової порожнини вона може досягти через 4-8 доби.

Характер руху заплідненої яйцеклітини по матковій трубі в чому визначається впливом статевих гормонів — естрогену і прогестерону. Кількість прогестерону відповідально за час, протягом якого яйцеклітина досягне матки. Чим менше гормону, тим довше вона подорожує по матковій трубі.

Крім гормонального фактора, швидкість просування яйцеклітини визначається наступними процесами:

 • скорочення стенозних гладких м’язів маткової труби;
 • рухливість війок оболонки, які задають рух рідини в трубі;
 • функціонування сфінктера в переході труби в порожнину матки, що не допускає передчасного проникнення яйцеклітини туди.

Іншими словами, важливим фактором, що визначає тривалість передімплантаційного періоду, є перистальтика маткової труби. При порушенні зазначених механізмів запліднена яйцеклітина може взагалі не досягти матки, а загинути або потрапити в слизову оболонку маткової труби (позаматкова вагітність).

2 Імплантаційний етап

Після проходження заплідненої яйцеклітини через матковий сфінктер починається імплантаційний період вагітності. Проникла в маткову порожнину яйцеклітина вже є первинний зародок, складений з 18-35 клітин. У той же час для завершення етапу зачаття він повинен надійно закріпитися на стінці матки, тобто під’єднатися до системи харчування материнським організмом.

Потрапивши в маткову порожнину, яйцеклітина як мінімум 2 дні подорожує в замкнутому просторі в пошуках найбільш сприятливого місця для приєднання. Місце імплантації залежить від багатьох факторів, але, як правило, розташовується на передній або задній маткової стінки. Харчування зародка в період вільного руху здійснюється за допомогою ферментів, присутніх в плодовому яйці.

Досягнувши потрібного місця, яйцеклітина впроваджується в слизову оболонку матки, в якій концентруються речовини, необхідні для живлення зародка: ферменти, глікоген, жири, мікроелементи, необхідні для захисту антитіла. Безпосередньо процес імплантації зазвичай триває близько 40 годин, після чого плодове яйце прикріпляється до маткової стінки і починає харчуватися від материнського організму.

Імплантація багато в чому забезпечується гормональним балансом, тобто гормонами: прогестероном, естрогеном, пролактіном, глюкокортикоїдами. Швидкість і надійність імплантації залежить від готовності матки до цього процесу.

Різні порушення і патології, особливо запальні реакції, можуть перешкодити імплантації.

В результаті негативних впливів вагітність може завершитися на цій стадії, коли плодове яйце не закріплюється на маткової стінці, а під час чергової менструації виводиться з порожнини. При фізіологічної пасивності яйцеклітина може імплантуватися в нижній маткової області або її шийці (шеечная вагітність, плацентация). Таким чином, в нормі імплантаційний період триває 2,5-3 дня, але різні чинники можуть подовжити його, в результаті чого безпосередній процес впровадження може завершитися тільки на 3-ій день після досягнення яйцеклітиною місця імплантації.

3 Умови і строки імплантації

Після розгляду механізму імплантації та факторів, що впливають можна спробувати відповісти на питання, коли відбувається імплантація ембріона. Нормальний режим зачаття має на увазі початок імплантації ембріона після запліднення яйцеклітини через 7-11 днів, враховуючи і день самої овуляції. Середня тривалість процесу приєднання зародка до маткової стінки становить 40-42 години. При цьому слід враховувати, що повна імплантація (остаточне приєднання ембріона до материнської системі життєзабезпечення) триває аж до 7,5-8,5 тижнів.

У той же час питання, скільки днів триває імплантаційний і предімплантаціонний період, не наважується однозначно. Найбільш сприятливою вважається так звана пізня імплантація. В цьому випадку прикріплення ембріона починається тільки на 10-ий день після зустрічі яйцеклітини зі сперматозоїдом. Нерідко такий тип імплантації спантеличує майбутніх батьків, а вагітність проявляє свої ознаки, коли вже її не очікують.

Другий тип — рання імплантація — зустрічається значно рідше, так як передчасне закріплення плодового ядра стикається з проблемою неготовність маткової слизової оболонки, що може привести до припинення процесу зачаття. Однак в ряді випадків імплантація все-таки відбувається на 5-7 добу після запліднення, а вагітність в подальшому розвивається цілком нормально.

В цілому імплантація ембріона в стінку порожнини матки можлива тільки при наявності певних умов:

 1. Товщина підготовленої до вагітності маткової слизової оболонки становить не більше 12-13 мм.
 2. У слизовій оболонці має сконцентруватися достатню кількість поживних речовин для підтримки життя і розвитку ембріона.
 3. Рівень прогестерону повинен забезпечити затримку чергової менструації і розвиток зародка.

4 Як проявляється завершення процесу

Настання вагітності визначається зовнішніми ознаками, які проявляються в результаті імплантації зародка в маткову стінку. Завершення цього процесу призводить до значних шоковим змін материнського організму, які дають про себе знати наступними ознаками:

 1. Невеликі виділення світло-коричневого або блідо-рожевого відтінку кровянистого характеру, що свідчать про пошкодження маткової слизової оболонки в момент впровадження плодового ядра.
 2. Больовий синдром тягне типу невеликої інтенсивності з локалізацією внизу живота, а також дискомфорт і поколювання в молочних залозах.
 3. Присмак металу в роті і невелика нудота, нагадує отруєння;
 4. Досить часто — підвищення температури до 37,2-37,6 ° С в період впровадження ембріона в слизову оболонку.
 5. Поява ознак загальної інтоксикації: слабкість, запаморочення.
 6. Неврологічні ознаки: підвищена нервозність і дратівливість, легка збудливість, уразливість.

У ряді випадків після запліднення яйцеклітини імплантація не відбувається, і вагітність переривається, практично не розпочавшись. Виділяються наступні причини, які можуть порушити процес зачаття:

 • генетична аномалія, закладена в ембріона;
 • неготовність маточного ендометрію до імплантації, в т.ч. хворобливий стан, наявність запальної реакції, хвороби матки та її придатків, інфекційні ураження, загальне ослаблення організму;
 • надмірна товщина захисної оболонки плодового яйця;
 • нестача прогестерону в материнському організмі;
 • гострий дефіцит поживних речовин.

Імплантація ембріона в порожнині матки є основоположним процесом вагітності. Від термінів і якості кріплення зародка залежить подальший розвиток плоду і протягом вагітності. Існують нормальні терміни імплантації, що дозволяють планувати вагітність, але і зміна їх в ту чи іншу сторону не означає патології. Важливо при появі насторожуючих ознак своєчасно звернутися до гінеколога.

Ссылка на основную публикацию