Коли робити УЗД по гінекології після місячних?

Питання, коли робити УЗД по гінекології після місячних, цікавить багатьох жінок. На нього не можна відповісти однозначно. Кожна ситуація потребує детального розгляду.

1 Короткий вступ в проблематику

Ультразвукове дослідження — доступна, проста і інформативна методика, що дозволяє діагностувати різні відхилення всередині організму. Лікарі призначають УЗД в гінекології, якщо у пацієнтки спостерігаються порушення в роботі сечостатевої системи. Будь-яких протипоказань у цієї процедури немає, а тому зробити її може кожен.

При цьому ультразвукове дослідження, як і будь-яка подібна медична процедура, вимагає деякої підготовки. Робиться це, для того щоб лікар зміг виявити будь-які відхилення і отримати достовірну клінічну картину, на підставі якої і буде обрана відповідна схема лікування. Пацієнтка повинна завжди мати при собі календар менструального циклу, щоб гінеколог зміг визначитися з датою проведення дослідження.

Що стосується профілактичного дослідження, то його можна проводити незалежно від дня циклу. На особливу увагу заслуговують місячні. Якщо в анамнезі пацієнтки були виявлені хронічні недуги або патологічні процеси, то УЗД може не дати результатів. У такому випадку лікар вибирає іншу дату проведення дослідження. Частота процедур може варіюватися в залежності від стану внутрішніх органів.

У деяких клінічних ситуаціях дослідження треба проводити тільки в заздалегідь встановлені дні незалежно від менструального циклу. До основних таких захворювань належать:

 1. Міома матки.
 2. Протікають запальні та інфекційні процеси в сечостатевій системі.
 3. Ендометріоз.
 4. Наслідки аборту або іншого оперативного втручання.
 5. Кісти і пухлинні утворення яєчників.
 6. Потенційна вагітність.
 7. Гіперплазія ендометрію і т.д.

На сьогоднішній день лікарі встановили оптимальний день для проведення УЗД. Оптимальні терміни — 3-5 день після закінчення місячних, але не пізніше 7-10 дня самого циклу. У більшості випадків лікарі досліджують стан не тільки матки, але і придатків. Тому лікарі настійно радять проходити цю процедуру за один день.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Чому у дівчини немає менструації 4 місяці поспіль?
 • Як можна знизити рівень прогестерону у жінок?
 • Характеристика препарату Фемостон і список лікарських аналогів
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Якщо у представниці прекрасної статі спостерігається затримка, треба насторожитися.

2 Що треба знати?

Після 14-денного періоду відсутність місячних може вказати на потенційну вагітність або створену кісту.

Можна виділити два способи діагностики: трансабдомінальний і трансвагінальний.

Кожен з них має свої особливості:

 1. Трансабдомінальні. Цей спосіб не вимагає будь-якої підготовки від пацієнтки. Дослідження може проводитися з повним сечовим міхуром, під час місячних або внутрішньоматкового кровотечі.
 2. Трансвагінальний — найбільш інформативний спосіб, але має свої особливості. Лікар може розглянути структуру досліджуваного органу, але проводити його можна тільки в певній фазі циклу.

УЗД доцільно проводити в першу фазу циклу. Слизова оболонка матки досить тонка, що дозволяє без праці проводити відповідні дослідження. У другій фазі спостерігається потовщення ендометрія, що істотно знижує вірогідність одержуваної інформації.

Через кілька днів після закінчення місячних в яєчниках можуть формуватися функціональні бульбашки, які не представляють ніякої небезпеки для пацієнтки, але лікар може прийняти їх за кісти. Для отримання достовірної клінічної картини дослідження треба дублювати.

Дата проведення УЗД попередньо обговорюється з лікуючим лікарем. Тільки він зможе вибрати відповідний день для отримання достовірної інформації. Здорові жінки повинні проходити профілактичне обстеження в першій фазі циклу, оскільки вдається отримати найбільш достовірні дані.

При виявленні будь-яких відхилень треба відразу ж звертатися за допомогою до лікаря. Чим раніше буде проведена діагностика, тим швидше можна починати лікування. Своєчасно розпочата терапія грає велику роль в збереженні жіночого здоров’я.

Ссылка на основную публикацию