Коли починаються місячні після пологів: через скільки часу приходить менструація?

Багато майбутні або відбулися мами цікавляться, коли починаються місячні після пологів. Нарівні з іншими питаннями на тему вагітності і лактації, цей незмінно задається лікаря, подругам, людям, хто хоч якось проявляє інтерес до цієї теми. Але для того щоб добре орієнтуватися в такому делікатному питанні, бесід з некомпетентними людьми буде недостатньо.

Щоб з’ясувати, через який час після пологів можна очікувати початку місячних, слід розібратися, що являє собою менструація.

1 Характеристика особливих жіночих днів

Перед тим, як прояснити, коли починаються місячні після пологів, постараємося згадати, що ж таке менструація або, кажучи інакше, критичні дні.

пропонуємо Вам ознайомитися

  • Збій циклу місячних: можливі причини і лікування
  • Нормалізація місячних після медикаментозного переривання вагітності
  • Причини затримки і лікування нерегулярної менструації у підлітків
  • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Менструації — кровотечі з матки, що повторюються через певні проміжки часу. Вони можуть відбуватися протягом всього періоду життя жінки, названого репродуктивним, тобто поки жінка має здатність зачати і народити малюка. Виняток — вагітність і період лактації. На цей час кров’яні виділення в нормі припиняються.

Іноді жінки схильні сприймати подібні виділення, як щось небезпечне, але це невірне ставлення до даного процесу. Сенс менструацій зовсім інший, вони лише підтверджують, що в жіночому організмі постійно відбувається певна робота. Описати процес можна наступним чином:

  1. Початком менструального циклу вважають перший день, в який жінка відзначає виділення. Останнім днем ??вважається той, в який починається наступна менструація. У нормального циклу тривалість становить 20-36 днів, кров’янисті виділення при цьому можуть бути присутніми від 7 до 10 днів, крововтрата становить приблизно 50-150 мл.
  2. Під час циклу у жінки на всіх рівнях системи відтворення відбуваються різні зміни. Кожна клітинка організму перевіряється — наскільки готова вона до виконання основної жіночої завдання, призначеної природою, тобто зачаття і виношування дитини.
  3. Один з яєчників в першій половині циклу виробляє яйцеклітину, а другий відпочиває, чекаючи, коли настане новий цикл. Яєчник попутно виробляє деяку кількість естрогену, під дією якого внутрішня поверхня матки кілька потовщується.
  4. Приблизно через 2 тижні після початку циклу фолікул зі зростаючою яйцеклітиною лопається, випускаючи її на свободу. Так настає овуляція. Яйцеклітина через черевну порожнину йде в маткову трубу і близько 3 днів просувається по ній в порожнину матки. В цей час і може наступити запліднення, якщо в трубу проникають сперматозоїди. Якщо яйцеклітина залишається заплідненої, вагітність не настає.
  5. Як тільки яйцеклітина виходить з фолікула, яєчник перестає виробляти естроген і переключається на створення прогестерону. Це сприяє ще більшому потовщення внутрішнього шару матки, яка про всяк випадок готується створити комфортні умови для подальшого зростання заплідненої яйцеклітини.
  6. Якщо настав 25 день циклу, а запліднення не сталося, виробництво гормонів зупиняється. Шар, що сформувався всередині матки, без підкріплення гормонами поступово руйнується і виходить назовні — це і є менструація. Кровотеча триватиме до тих пір, поки внутрішня поверхня матки не відновиться. Потім репродуктивний механізм включається і повторює весь цикл заново.

Якщо ж відбулося запліднення, організм відключає такі перевірки за непотрібністю. З цієї причини під час вагітності місячних не буває, а поява кров’яних виділень з піхви є приводом для тривоги.

2 Критичні дні у годуючих мам

Вагітність, самі пологи і післяпологовий стрес змінюють в організмі багато — від загального балансу до пристрастей в харчуванні. Зміни в репродуктивному механізмі відображаються і на терміни овуляції, і на тривалості циклу, і на крововтраті під час менструації. Тому не так вже просто однозначно визначити, через скільки після пологів починаються місячні, навіть якщо мова йде про конкретну жінку. Важливо зіставляти безліч факторів: протікання вагітності, ускладнення, зміни, що сталися в організмі, обраний спосіб годування дитини.

Всупереч думці деяких жінок, місячні після пологів при природному вигодовуванні бувають, і не так уже й рідко.

Після народження дитини, коли вже налагоджений процес грудного вигодовування, а репродуктивна система встигла відновитися після колосальної роботи, яку представляють собою пологи, дітородний механізм заново починає свою діяльність.

Коли після пологів йдуть місячні, вони часто стають менш рясними, ніж раніше. Матка натренована вагітністю та пологами, що дозволяє зменшити крововтрату. Якщо місячні після пологів при грудному вигодовуванні з’являються регулярно, цикл не порушується, ніяких причин для занепокоєння немає.

Однак далеко не у всіх так буває, і деякі молоді мами починають мучитися питанням: коли приходять місячні після народження дитини і чи не час починати турбуватися, якщо їх досі немає. Але події ці індивідуальні, залежать вони від самих різних чинників: гормональний баланс жінки, особливості конкретних пологів, і багато іншого. Менструація після пологів природним шляхом або після операції кесаревого розтину з’явиться через термін, який в основному залежить від того, в якому стані знаходиться дітородна система жінки.

Можуть прийти перші місячні через місяць після пологів. Але при годуванні груддю гормони, які в цей час перебувають в крові на певному рівні, нерідко стримують формування яйцеклітин. Ось і відповідь на питання, чому немає місячних після пологів — все через вироблення гормонів.

Тепер про те, якими приходять місячні після пологів. Якщо організм ослаблений процесом і не встиг поки відновитися, перші місячні після пологів можуть не відрізнятися стабільністю. При мізерних кров’яних виділеннях, больових відчуттях під час менструації, будь-яких насторожуючих факторах бажано відвідати гінеколога. Можливо вам запропонують пройти аналізи на гормони або направлять на консультацію до інших вузьких спеціалістів.

Молодим мамам слід знати, що при менструації молоко може набувати не зовсім звичайний запах і смак. Це залежить від того, яка фізіологія жінки. Поруч з молочними залозами, як і на них самих розташовано чимало потових залоз. При менструації залози виділяють піт, часом це відбувається особливо активно і стає причиною появи незвичайного запаху. Зайве вразливого дитини це може стурбувати або налякати. Якщо малюк нервує і відмовляється від грудей, постарайтеся частіше здійснювати гігієнічні процедури. Це деяким чином вирішить проблему або хоча б зведе її до мінімуму. Користь грудного молока для немовляти переоцінити складно, а припинення годувань на час менструації можуть звести лактацію до нуля.

3 Штучне харчування

Чим активніше годуєш грудьми, тим менше ймовірність, що прийдуть місячні. Багато дівчат знають про це і користуються часом грудним годуванням як певною альтернативою контрацепції. І даремно — покладаючи надії на те, що годування є хорошим захистом, часто молоді мами несподівано для себе обзаводяться ще однією вагітністю.

На питання, коли повинні піти місячні після народження дитини при штучному вигодовуванні, можна відповісти так — приблизно через 8-9 тижнів. Яєчники при відсутності годувань грудьми знову починають функціонувати через місяць або півтора. Ось це і треба брати до уваги, намагаючись визначити, коли почнуться місячні.

Важливо розуміти, що на таку контрацепцію сподіватися не можна. Вагітність при лактації настає з достатньою легкістю. Складно зрозуміти, що цикл вже встановився і овуляція відбулася, якщо після пологів немає місячних. При відновленні інтимного життя жінка просто не помічає, що статевий акт збігся з овуляцією, тому нова вагітність, що наступила майже відразу після появи на світ малюка, для багатьох пар є несподіваним і не завжди приємним сюрпризом.

Необхідно після пологів порадитися з гінекологом і вибрати найбільш ефективний метод контрацепції. Навіть якщо ви не проти появи ще однієї дитини, вагітність через такий короткий проміжок буде непростим випробуванням для організму. Лише через рік після пологів жінка частково відновлює здоров’я, тоді і доречніше планувати поява на світ ще одного спадкоємця.

4 Фізіологічні процеси при природному годуванні

При активному годуванні малюка грудьми в гіпофізі у жінки синтезується чимала кількість пролактину, що впливає на овуляцію. При тривалому годуванні місячні підуть нескоро. Це може статися через 3 місяці, а частіше через рік. Останнє найбільш ймовірно, якщо прикорм вводять досить пізно і в малих кількостях. Вони вважають його дуже цілком нормальною фізіологічною реакцією, що виявляється у більшості годуючих мам.

Популярним останнім часом стає вигодовування змішаного типу і раннє введення прикорму. Пролактин при цьому виробляється потроху і не здатний загальмувати гормональну функцію яєчників. Результат — дозріває яйцеклітина, відбувається овуляція. Якщо в першому ж циклі не настає запліднення і вагітність, незабаром повинні початися кровотечі. Це може статися приблизно через 3 місяці, але частіше трапляється після того, коли дитині виповнюється півроку.

5 Особливості менструального циклу після пологів

Деякі жінки цікавляться, чому після народження дитини змінюється термін і регулярність менструацій, їх характер. Якщо раніше кров’яні виділення тривали як мінімум 5 днів, тепер це 4 або навіть 3 дні. Самі виділення більш мізерні або, навпаки, рясні. Можуть бути й інші моменти, що викликають занепокоєння.

Пов’язані зміни зі зміною роботою ендокринної системи. Тепер вона найчастіше стає злагодженою, кровотечі не супроводжуються болями, налагоджуються проблеми з циклом, якщо вони були до вагітності. Якщо ж стан жінки, навпаки, погіршився, необхідно відвідати гінеколога і описати виниклу проблему.

Раніше було прийнято годувати малюка грудьми до тих пір поки можливо, тому менструації починалися лише через рік або навіть пару років після пологів. Але в нинішні часи багато що змінилося — і догляд за дітьми, і заходи по вигодовуванню. Тому досить складно з точністю сказати, коли саме повинні піти місячні після пологів. Гормональна система у жінок кілька поміняла колишній стиль роботи. Причиною цього є зміни в способі життя, харчуванні, екологічну обстановку. Те що гормони тепер виробляються дещо по-іншому, ніж у попереднього покоління, не можна відносити до патологічних явищ — це, скоріше, інший варіант норми.

При грудному вигодовуванні рекомендується регулярно відвідувати гінеколога і проходити процедуру УЗД. Це найбільш вірний спосіб для виявлення вагітності або будь-яких захворювань. Часом нерегулярний цикл або відсутність менструацій є першою ознакою досить серйозних хвороб, які можуть трапитися з перенесла вагітність і пологи жінкою. Для організму це чимале навантаження, про що іноді молоді матері схильні забувати.

У перші місяці турботи про малюка поглинають більшу частину часу, і матерям здається, що відвідати лікаря можна і пізніше, коли вони звикнуть до нових для себе турботам і стануть трохи вільніше. Та й ті з матерів, що народили не першу дитину, часто нехтують своїм здоров’ям. Слід все ж виділити час на похід до гінеколога, особливо, якщо жінка відзначає, що з її станом не все гаразд. А просто для профілактики треба відвідувати гінеколога як мінімум раз на півроку.

Ссылка на основную публикацию