Коли починає боліти груди перед місячними, за скільки днів?

За скільки днів до місячних болить груди? Таке питання турбує багатьох жінок, тому необхідно розібратися в даній проблемі. Через зміни гормонального фону за кілька днів до настання менструації у жінок починає набухати і боліти груди. Грудна залоза — дуже гормонозалежний орган, тому тут все дуже індивідуально: неможливо сказати точно, за скільки днів до менструації починає боліти груди.

1 Суть питання

Фахівці вважають нормою, якщо певні зміни починають відбуватися за 10 днів до початку менструації, хоча у деяких дівчат симптоми ПМС можуть проявитися за 3-5 днів до початку місячних. З’являються й інші симптоми, з яких найпоширеніші:

 • хворобливість в грудях (біль може носити різний характер: вона може бути тягне, ниючий, гострої, пекучої);
 • хворобливі відчуття внизу живота;
 • погане загальне самопочуття;
 • агресивність, зміна настрою.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Особливості передменструального синдрому
 • Причини нудоти перед менструацією і усунення неприємного відчуття
 • Причини підвищення температури тіла перед менструацією
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Варто відзначити, що є жінки, які взагалі не відчувають симптомів ПМС, а у інших щомісяця симптоми настільки сильні, що може трапитися тимчасова втрата працездатності. Більш того, треба розуміти, що набухання молочних залоз і болю в грудях — це не завжди ознака ПМС.

2 Причини виникнення болів

Чому перед місячними болять груди? Причиною хворобливості і набухання є те, що в організмі після овуляції, не закінчиться вагітністю, збільшується альвеолярна тканину, і посилюється надходження крові до тканин грудних залоз.

Додаткова симптоматика. Отже, через підвищену чутливість грудей до зміни гормонального фону в ній відбуваються певні процеси (це може бути пов’язано і з вагітністю, і з клімаксом). Нормальним терміном для змін можна вважати від 2 тижнів до 2 днів, т. Е. Безпосередньо перед тим, як почнеться менструація. Крім болів і набухання молочних залоз, може спостерігатися:

 • збільшення чутливості грудей (навіть нижню білизну може викликати певний дискомфорт);
 • поява виділень.

Це досить тривожний симптом для багатьох жінок. Але якщо виділення прозорі, то хвилюватися не варто. А якщо виділення мають білуватий, зеленуватий, коричневий колір або містять домішки крові, обов’язково варто звернутися до фахівця. Дана симптоматика може бути пов’язана з наявністю онкологічного захворювання:

 1. Білуваті виділення — вагітність, стрес.
 2. Жовтуваті виділення — можлива наявність доброякісної кісти.
 3. Зеленуваті виділення — можуть свідчити про абсцесі молочної залози.
 4. Кров’янисті — найнебезпечніші, можливо онкологічне захворювання.

Необхідно пам’ятати, що займатися самодіагностикою не можна, при наявності такого виду виділень слід звернутися до лікаря.
Ще 1 симптомом при ПМС може стати підвищення температури тіла. Якщо температура незначна (до 37,3 °), то хвилюватися не потрібно. Але якщо спостерігається поступове зростання температури, і немає тенденцій до її зниження, звернення до фахівця обов’язково. Температура може свідчити про запальний процес в організмі жінки, а ще необхідно терміново виключити можливість розвитку маститу.

Скільки може тривати цей симптом ПМС? Тривалість даного симптому знову ж є суто індивідуальною. Справа в тому, що у деяких жінок больовий синдром зникає в перший же день після настання місячних, у кого-то триває весь період менструації, а хтось може страждати ще кілька днів після її закінчення. Але якщо симптом зберігається більше 10-12 днів, то варто звернутися до фахівця, так як існують і інші причини болю в грудях.

Збільшення грудей і болю можуть проявлятися перед менструацією і з інших причин.

Застосування гормональних контрацептивів. Дані препарати можуть не тільки змінити менструальний цикл, але і сильно вплинути на гормональний фон, що веде до набухання грудей, підвищення її чутливості і болів.

Наявність фіброзно-кістозних утворень, наприклад, мастопатії. Дане захворювання в цілому характеризується болем у грудях, але вона посилюється перед настанням менструації, приблизно за 10 днів.

Порушення роботи гіпофіза і печінки. Якщо болі регулярні, тривалі, супроводжуються підвищенням температури, треба звернутися до лікаря для виключення даних патологій.

Солона або гостра їжа. Надмірне вживання солі веде до порушення водно-сольового балансу в організмі, а це в свою чергу призводить до набряків не тільки грудей, але і, наприклад ніг.
Вагітність. На тлі цікавого положення відбувається гормональна перебудова всього організму жінки, який готується до виношування плоду. Груди виконує дуже важливі функції в цей період, саме тому можуть спостерігатися і болю, і виділення, і збільшення її розміру, і підвищення чутливості.

Біль в грудях можна сплутати з болями, які виникають при міалгіях, остеохондрозі, оперізуючий лишай.

Якщо болі турбують і викликають відчуття дискомфорту, треба обов’язково звернутися до лікаря. Правильна і своєчасна діагностика здатна захистити жінку від серйозних проблем. Якщо захворювання грудних залоз виявлено на ранній стадії, то результат лікування буде позитивним.

3 Як впоратися з симптомами ПМС?

Якщо діагностика проведена і всі можливі патології виключені, то необхідно задуматися про те, як можна полегшити даний симптом ПМС. Потрібно виконувати рекомендації лікарів:

 1. У цей період слід відмовитися або значно зменшити кількість уживаного кави, міцного чаю, сигарет і спиртного.
 2. Приймати вітамінні препарати, що включають магній.
 3. Пити вітаміни групи Е.
 4. Вибирати білизну, яка не буде здавлювати молочні залози і створювати перешкоди для кровотоку.
 5. Виключити з раціону сильно солону і гостру їжу.
 6. Пити багато чистої води (соки і газовану воду краще виключити).
 7. Робити компреси для грудей.
 8. Використовувати гомеопатичні мазі, що знижують чутливість і знімають біль.

Важливо пам’ятати, що болі і збільшення грудей під час місячних або за кілька днів до їх початку — нормальне явище. У більшості жінок перед менструацією болить груди. Якщо проводити своєчасні діагностичні дослідження і правильно доглядати за своїми грудьми, то за її здоров’я можна не хвилюватися.

Ссылка на основную публикацию