Коли настає овуляція після скасування протизаплідних таблеток?

Овуляція після скасування протизаплідних у кожної жінки може настати в різний час. У сучасному світі жінки, які ведуть активний спосіб життя, звикли заздалегідь планувати будь-які зміни в особистому житті, будь то поїздка у відпустку, кар’єра або ж народження дитини. Тому, плануючи в майбутньому народження дітей, багато жінок задаються питанням, коли настане овуляція після скасування контрацептивів. Оскільки небажану вагітність простіше не допустити, ніж припиняти, завдаючи тим самим травму свого організму, застосування контрацептивів вважається найкращим методом запобігання. У зв’язку з цим питання, пов’язані з настанням овуляції після скасування протизаплідних, не втрачають своєї актуальності.

1 Призначення оральних контрацептивів

Жіночий організм являє собою багатоскладову, добре налагоджену в роботі систему, і найменше втручання може викликати порушення в роботі цього механізму. Протизаплідні препарати сучасного зразка мають широкий спектр дії. Всі контрацептиви працюють за єдиним принципом: пригнічують овуляцію і тим самим перешкоджають процесу дозрівання яйцеклітини. Відповідно, не настає овуляція, а значить, і не відбувається запліднення.

Взаємозв’язок між прийомом ОК і настанням вагітності теж вельми своєрідна, так як прийом протизаплідних може бути призначений як для запобігання вагітності, так і для прискорення її настання при гормональних збоях, хворобливих місячних і безплідді неясного генезу.

пропонуємо Вам ознайомитися

  • Коли проводити тест на овуляцію: вибираємо позитивний час для зачаття
  • Які відчуття випробовує жінка при овуляції
  • Чи може аптечний тест на овуляцію показати вагітність?
  • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Крім цього, їх призначають жінкам, які мають захворювання репродуктивної, ендокринної системи, а також при доброякісних або злоякісних пухлинах, при важкому ПМС, аменореї та ендометріозі. Застосування ОК діє гнітюче на репродуктивну функцію яєчників, які не діють і не синтезують гонадотропні гормони.

2 Відновлення овуляторного циклу

В анотації до сучасних контрацептивів є попередження про те, що овуляція після скасування ОК може наступити вже в наступному після скасування циклі. Але, як показує практика, жіночий організм регенерує дітородну функцію в середньому через 3-6 місяців після припинення прийому контрацептивів.

При відновленні дітородної функції важливими є наступні фактори:

  • вік жінки;
  • стан її гормонального фону;
  • який контрацептив застосовувався;
  • загальний стан організму (наявність / відсутність різних захворювань).

Зазвичай якщо період прийому контрацептивів не перевищував 3-6 місяців, то овуляція після скасування ОК в першому циклі після його відміни дуже висока, це називається ефектом скасування або Ребраунд ефектом. Тривалість цього ефекту нетривала, максимум 3 місяці, і лікарі нерідко застосовують його для лікування пацієнток, безпліддя яких викликано гормональними порушеннями.

Відновлювальний період фертильності яєчників при прийомі оральних контрацептивів протягом тривалого проміжку часу може затягнутися на довший термін: від 1 року до декількох років. При відновленні овуляції після прийому протизаплідних не останню роль відіграє і вік жінки, а також наявність у неї вроджених або придбаних захворювань.

Так якщо вона молода, то вихід яйцеклітини після скасування контрацептивів може наступити вже в наступному після скасування циклі. Зовсім інакше все виглядає, якщо жінка старше 30 років. Статистичні дані свідчать, що вагітність після скасування протизаплідних у родили жінок в 80% випадків настає протягом 2 років, а у 95% народжували — протягом року.

3 Визначення овуляції

Момент виходу зрілої яйцеклітини з фолікула називається овуляцією, для її визначення сучасні жінки використовують різні методики:

Визначення виходу яйцеклітини календарним методом в першу чергу залежить від довжини менструального циклу жінки. Якщо його тривалість складає 30 днів, то вихід яйцеклітини після скасування протизаплідних повинен відбутися за 16-18 днів до початку місячних. Його мінус полягає в тому, що не кожна жінка може похвалитися регулярністю свого циклу, крім усього іншого в медицині присутнє таке поняття, як рання овуляція і пізня: і та й інша вважаються нормою.

У овуляторную фазу з шийки матки починаються рясні виділення, схожі по консистенції на яєчний білок і мають в деяких випадках рожевий відтінок. Відзначаються тягнуть болі в районі одного з яєчників. Цей спосіб досить легкий для визначення і більшість жінок застосовують саме його.

Для визначення точного дня виходу яйцеклітини при плануванні вагітності деякі жінки відправляються до гінеколога, який, в свою чергу, видає направлення на УЗД для виявлення домінантного фолікула і за результатами дослідження може спрогнозувати його розрив і вихід яйцеклітини.

Визначення виходу яйцеклітини шляхом ведення графіка фіксування підвищення температури, базується на щоденному, зазвичай в ранкові години, вимірюванні ректальної температури. Звичайна температура тримається на рівні від 36,3 ° C до 36,8? C, при настанні овуляції вона різко підвищується до рівня 37,1? C.

Можливо визначення виходу яйцеклітини по слині за допомогою спеціального мікроскопа, який оцінює кристалізацію солей в слині жінки при збільшенні естрогену в крові. У перші дні циклу «картинка» складається з рівних пунктирних ліній, до яких поступово додаються поперечні, а за 2-3 дні до овуляції солі слини кристалізуються у вигляді листя папороті.

За допомогою тесту на вихід яйцеклітини можна визначити сприятливі для зачаття дні. Його реакція заснована на збільшенні лютеїнізуючого гормону, що збільшується в процесі визрівання яйцеклітини. Ці види тестів бувають як одноразові, так і для багаторазового використання.

Втім, фахівці вважають, що вихід яйцеклітини після скасування контрацептивів у кожної жінки проявляється індивідуально, все відновлювальні процеси залежать від стану здоров’я, вікової категорії і відрізка часу, протягом якого застосовувалися контрацептиви.

Щоб після овуляції відбулося зачаття, необхідно дотримуватися рекомендацій, призначених спеціалістом, а не займатися самолікуванням, тому що гіперстімулірованіе яєчників може привести до гормонального збою, або ж багаторазово збільшується ймовірність отримати вагітність більш ніж з трьома плодами.

Ссылка на основную публикацию