Коли наші малюки починають бачити сни?

В даний час область снів ще не вивчена людьми в повному обсязі. Відомо лише, що сновидіння — це результат діяльності мозку. Вченими доведено — сни бачать інтелектуальні люди. Чим більше розвинений людина, тим яскравіше сновидіння і більш цікавий сюжет формується підсвідомістю.

Всі ми спостерігали за маленькими дітками. Часто можна побачити сплячого малюка, який посміхається, смикає ніжками або без всяких причин починає плакати, сміятися. Що ж бачить дитина? Чи сняться йому сни? Чому виникають різні емоції, коли тіло знаходиться в стані відпочинку і спокою?

Раніше вважалося, що дитина починає бачити сни після народження. Але американські вчені на чолі з Алланом Хобсон довели, що ще в утробі матері плід на 8 тижні свого розвитку починає бачити картинки. У цей час відбувається початок формування органів зору.

Нам лише варто повірити фахівцям, тому що достовірну інформацію перевірити на практиці неможливо. Такі сни не мають сенсу і сюжету. Сон — це результат глибокого підсвідомості. Внутрішньоутробне перебування дитини на 90% складається з фази глибокого сну. Можна тільки здогадуватися, які прекрасні сни бачить дитина. Найчастіше картинки, які сняться ще ненародженій дитині, можуть бути пов’язані з переживаннями і підсвідомістю матері. Виходить, що з’явившись на світ, він уже має своє внутрішнє бачення картини світу.

З розвитком дитини, сни з картинок починають набувати сюжет. До трирічного віку дитина не зможе з точністю пояснити, що робив той чи інший персонаж в його сні. Після трьох років дитина вже може переказати послідовність деяких дій, що відбуваються уві сні. А не тільки те, що йому снився зайчик.

В основному сон передає внутрішній стан, переживання і страхи дитини. Але не варто самостійно трактувати дитячі зображення. Можливо, дитина намагається вам висловити певні емоції і захоплено розповідає про свої сновидіння, по розшифровці яких психологи судять про розвиток малюків і стан здоров’я. Кольоровий сон свідчить про нормальному психологічному стані дитини.

Якщо новонароджений посміхається уві сні — він бачить приємні для нього картинки. У цьому віці можна вважати, що він дивиться сни.

Можливо, в майбутньому технологічний прогрес допоможе вченим більш детально вивчити стан дитини під час сну. Тоді буде розвиватися нова галузь педагогіки — перинатальне виховання.

Ссылка на основную публикацию