Коли краще завагітніти, до або після місячних?

Коли краще вагітніти до місячних або після? Дуже популярним способом серед жінок є так звана календарна контрацепція, суть якої полягає в тому, щоб вирахувати дні фізіологічного безпліддя. Це означає, що в певні дні вагітність не настане, оскільки яйцеклітина не буде готова до запліднення. Скільки ж днів має пройти в циклі, щоб можна було завагітніти після місячних?

1 Чи можливо зачаття після місячних?

Цикл в середньому складається з 28 днів, і ділиться на 3 послідовні фази:

 1. Фолікулярну — виявляється і розвивається домінантний фолікул, в якому може перебувати зріла яйцеклітина.
 2. Овуляторную — триває всього 1 або 2 дні, і в цей час ризик завагітніти найвищий. Виникає фертильності вікно, коли може відбутися запліднення вийшла яйцеклітини. Якщо це сталося, то тоді починає імплантуватися і розвиватися зародок. Коли запліднення не настає, тоді починається менструація.
 3. Лютеиновую.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Визначення вагітності за першими ознаками ще до настання менструації
 • Як стимулювати овуляцію в домашніх умовах, щоб завагітніти
 • Як потрібно розрахувати дні, щоб зачати хлопчика по овуляції?
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Успіх всіх процесів залежить від рівня необхідних гормонів, правильної роботи репродуктивної системи. Якщо вагітність не наступила після того, як цикл завершився, тоді ймовірність її виникнення після закінчення місячних може і не відбутися.

Але лікарі не можуть дати 100% гарантії. Кожен випадок індивідуальний, тим більше що багато що залежить від активності і живучості сперматозоїдів в жіночих статевих шляхах. Коли активність сперматозоїдів партнера дуже висока, то вагітність може і наступити.

Вагітність після місячних: від чого залежить зачаття?
Завагітніти після місячних можна при наявності наступних чинників і фізичних особливостей жіночого організму:

 1. Зачати можна, якщо менструальний цикл складає 21 день або ще менше, в результаті чого овуляція настає практично відразу після закінчення місячних.
 2. Менструація триває більше 7 днів. В останні дні маткових виділень може початися дозрівання яйцеклітини, яка буде готова до запліднення.
 3. Цикл є нерегулярним, в результаті чого овуляція буде наступати в різні часові проміжки. В цьому випадку вирахувати її дуже складно.
 4. Виникає контактна кровотеча, що не пов’язане з менструацією, але жінки часто приймають їх за місячні, і пропускають початок овуляції. Такі кровотечі виникають під час статевого акту або при розвитку захворювань шийки матки.
 5. Може статися спонтанна овуляція, коли спостерігається вихід відразу декількох яйцеклітин. Лікарі вивчають подібний феномен, але поки сходяться на думці, що ця особливість закладається генетично і передається у спадок.

Подібні фактори варто враховувати жінкам, особливо тим, які вживають запобіжних засобів від зачаття або планують вагітність за принципом календарної контрацепції. Ця методика відмінно підходить тим панянкам, яким гінеколог по ряду протипоказань забороняє користуватися іншими контрацептивами.

Наприклад, це хороший спосіб для годуючих матерів. Якщо використання презервативів, ковпачків, спіралей і інших механічних засобів захисту викликає сильне роздратування статевих органів, викликає гормональний збій або зміщення менструального циклу, тоді можна використовувати саме календарний метод.

Вагітні жінки дуже активно користуються розрахунками, оскільки застосовувати контрацептиви або спеціальні гормональні сперміциди їм не можна.

Як завагітніти після місячних між 2 і 9 днем ??циклу? Варто пам’ятати, що застосовувати календарний метод можна, коли спостерігається регулярний цикл, і точно відома дата його початку і закінчення. В іншому випадку можна не спрогнозувати точну дату настання овуляції, коли настання вагітності найімовірніше.

Їли у жінки цикл регулярний, тоді даний метод добре допомагає вирахувати час вірогідної овуляції, і при бажанні завагітніти. Але для цього потрібна наявність і інших чинників.

Серед них варто відзначити наступні:

 1. Самопочуття.
 2. Стан здоров’я жінки.
 3. Гормональний фон.
 4. Добовий раціон харчування.

2 Суть проблеми

Були проведені численні випробування, враховуючи зазначені чинники, але не можна точно встановити, чи можна завагітніти відразу ж після місячних на 2, 3 або 9 день.

Жінка, яка мріє стати матір’ю, повинна розуміти, що знадобиться певний час. Тому потрібно набратися терпіння, чітко виконувати всі приписи лікаря. Наприклад, вести записи про менструальний цикл, відзначати всі особливості або підозрілі нюанси, спостерігати за організмом, вимірювати базальну температуру кожен день в один і той же час.

Вагітність може наступити не тільки після закінчення місячних, але і під час менструальних виділень. Тому неправильно стверджувати, що секс під час менструації є безпечним і не може викликати настання вагітності.

Від статевих контактів варто утриматися в будь-якому випадку, що пов’язано з розширенням шийки матки. Туди може проникнути інфекція, в результаті чого почнеться запалення матки і придатків.

Факторами, які можуть знизити ймовірність настання вагітності під час циклу, є:

 • Статевий акт був незахищеним і збігся за часом з початком менструального циклу;
 • відразу ж після закінчення статевого акту була використана екстрена контрацепція;
 • протягом 3, а іноді і 4 тижнів після такого статевого акту тести на вагітність показують негативні результати.

Таким чином, найвища ймовірність того, що можна завагітніти, існує в фертильність вікно. Зазвичай воно потрапляє між 10 і 17 днем ??циклу, якщо його тривалість становить 28 днів. Між 6 і 21 днем ??циклу ймовірність завагітніти знижується аж до 10%. До 6 дня, як і після 21 дня, ця можливість становить від 1 до 6%.

Як вибрати відповідний момент для зачаття? Так, коли краще вагітніти до місячних або після їх завершення? Лікарі вважають, що для народження здорового і довгоочікуваного дитини значення не має, коли він був зачатий.

Календарний метод дозволить правильно розрахувати найбільш сприятливі дні для вагітності після закінчення місячних, оскільки після завершення велика ймовірність того, що яйцеклітина буде запліднена.

Додатковим методом є проходження ультразвуку, щоб точно встановити, коли настане овуляція. Перед зачаттям кожен партнер пари зобов’язаний пройти обстеження, щоб виключити наявність різних інфекцій, патологій, запальних процесів, а також не допустити передачі інфекції або бактерій від матері до плоду.

Якщо аналізи і діагностичні методи показали, що існують різні захворювання або інфекції, тоді спочатку потрібно одужати. Це означає, що потрібно пройти повноцінний курс лікування і реабілітації, підготувати організм жінки до вагітності і виношування дитини.

Для того щоб вагітність протікала гладко і м’яко, потрібно її планувати ретельно, чекати настання овуляції. Саме з огляду на ці факти і варто чекати, поки закінчаться місячні. Тоді вагітність настане зі 100% -ною вірогідністю.

3 Як можна планувати вагітність?

Правильно спланувати вагітність допоможе лікар-гінеколог, до якого панянки повинні звертатися, якщо готові стати матерями. Консультація з доктором потрібна для того, щоб враховувати всі протипоказання, які існують у жінок. Перед візитом потрібно скласти графік менструацій, які спостерігалися протягом декількох циклів. Це допоможе більш-менш точно встановити дату бажаної овуляції.

Ссылка на основную публикацию