Коли буде Чистий четвер у православних в 2018 році

Чистий четвер, який ще називають великим, є важливим православним святом. Він припадає на Великодній тиждень, відому, як Страсна седмиця, дати якої щорічно змінюються. Щоб дізнатися, коли буде Чистий четвер у православних в 2018 році, необхідно спершу обчислити місяць і число Світлого Христового Воскресіння. Оскільки Великдень святкують у неділю, що настало після весняного повного місяця, то згідно з календарем на 2018 рік вона випадає на 8 квітня, і відповідно дата четверга в цьому році — 5 квітня.

Як виникло свято?

Великий четвер — це нагадування про Таємну вечерю Ісуса Христа з його 12 учнями, під час якої він розповів їм про майбутні події, зокрема про своє розп’яття і воскресіння. В цей день вперше був проведений обряд Таємного причащання, щоб покаятися в гріхах і очистити душу. Ця традиція була увічнена в пам’ять про пророка і тих випробуваннях, через які йому довелося пройти на благо народу.

Щорічно протягом 3-х днів, починаючи з Чистого четверга, прийнято відвідувати храми і церкви, молитися Христу, причащатися, просити про прощення і дякувати за скоєні ним великі справи. Таким чином, люди звільняються від гріховних тягостей, поганих думок і егоїзму, наповнюючи душу любов’ю, добротою і повагою до близьких.

Перед причастям необхідно витримати Великий піст, який триватиме 48 днів і закінчується в пасхальну неділю. Слід зазначити, що в чистий четвер можна вживати виключно неварёную рослинну їжу, наприклад, овочі, фрукти, хліб, горіхи. Прийом алкогольних напоїв у цей день заборонений.

Традиції та звичаї

Більшість православних традицій святкування Великого четверга, які з’явилися в давні часи, дотримуються донині. Наприклад, рано вранці, до сходу сонця, потрібно скупатися, і тільки після цього можна снідати і приступати до своїх щоденних обов’язків. Цей обряд символізує очищення від гріхів, зла, суєти та іншого негативу.

У Чистий четвер рекомендується сходити в перукарню. Вважається, що стрижка в цей день сприятливо впливає на енергетику людини і його долю. Разом з отстріженнимі волоссям йдуть псування, пристріту, і починається новий етап в житті.

У будинку обов’язково проводять генеральне прибирання, викидають непотрібні речі, міняють постільну білизну. Таким чином, житло наповнюється новою позитивною енергетикою. Далі, зі сприятливим настроєм, господині приступають до випікання пасок і фарбування яєць до дня Воскресіння Христа.

Протягом усього дня слід бути спокійним і стриманим — не можна танцювати, співати, веселитися, злитися і негативно мислити. Крім того, заборонено гадати, позичати речі або гроші. Якщо є в будинку брудну білизну, то його обов’язково потрібно випрати, а не вимитого посуду і зовсім не слід залишати.

Ссылка на основную публикацию