Колесо сансари — що це таке і як його покинути

У нашому житті абсолютно всі події, навіть здаються на перший погляд незначними, мають певний вплив на наше майбутнє. Ми самі створюємо свою реальність за допомогою наших вчинків, думок, намірів і висловлювань.

Широко відоме поняття «сансара» або «колесо сансари» досить популярно в східній філософії та буддизмі. Під ним розуміється процес численного втілення однієї душі в різних тілах.

Як працює колесо сансари

Деякі вчення стверджують, що наші душі можуть перероджуватися тільки в людських тілах, а по деяким іншим в колі втілень беруть участь також тварини з рослинами і навіть мінералами. Сам термін «сансара» тісно переплітається з вченням про карму.

Поняття сансари відноситься одночасно і до філософських вчень, і до різних релігій — буддизму, індуїзму, джайнізму, сикхізму і іншим.

Саме закони Карми визначають людини в цей круговорот, відбувається це тоді, коли були порушені певні Духовні Закони, людина не впорався зі своїми уроками, не виконав поставлені перед ним завдання.

Виходить, що основне завдання цього кола сансари полягає в тому, щоб людина відпрацювала свої кармічні покарання, спокутував борги з минулих втілень. Якщо навести більш зрозуміле порівняння, то це дуже схоже з тим, коли учня залишають провчитися ще один рік в тому ж класі, до тих пір, поки він не підтягне свої позначки.

Коло сансари є кармічні і енергетичним механізмом, який не допускає переходу людської Душі на більш високий рівень розвитку, поки не будуть вирішені завдання, які стосуються попередніх рівнів.

У більшості випадків для кожної особистості можна виділити свій набір слабкостей, який спровокував її потрапляння в круговорот втілень. І чим більша кількість аналогічних промахів і помилок робить людина, тим більше колесо лунає вшир, душа щільно прикріплюється до накопичених гріхів і тим складніше в подальшому буде покинути його.

Ви могли чути такий вислів, як «зачароване коло», яке має на увазі, що з людиною регулярно трапляються схожі несприятливі обставини, він змушений вирішувати одні й ті ж проблеми і ніяк не може привести своє життя в порядок. Це як раз-таки і є прояв колеса сансари.

Дізнайтеся більше про роботу колеса сансари в наступному відео

Приклади роботи колеса сансари

Людина встиг «завинити» в своїх минулих життях нестриманим поведінкою: йому завжди було важко справлятися зі своїми емоціями, він вів себе агресивно по відношенню до інших людей або, можливо, був сильним егоїстом, ставив власні інтереси вище інтересів оточуючих. Що ж станеться з ним у реальному житті?

Він буде змушений відпрацювати свою негативну карму і повністю розрахуватися з усіма людьми, яких образив або яким заподіяв шкоду. Дуже часто в таких ситуаціях люди кардинально міняються ролями — вбивця стає жертвою, деспот — беззахисним людиною, жадібний багач — виявляється в безгрошів’я і так далі.

І доведеться такій людині випробувати все, зроблене ним же в попередніх втіленнях, на власному досвіді, щоб зрозуміти, наскільки важко і боляче доводилося оточуючим і щоб зробити висновок, як можна, а як не можна чинити.

Душі потрапляють в колесо сансари по дуже різних причин:

 • коли негативно ставляться до оточуючих людей;
 • зловживають шкідливими звичками;
 • потрапляють під вплив оточуючих;
 • нераціонально звертаються з матеріальними засобами;
 • виявляють насильство;
 • скоюють злочини;
 • відмовляються вирішувати свої кармічні завдання і так далі.

Ще один яскравий зразок колеса Сансари — це любовний трикутник. Душі, які в нього потрапили, в минулих життях погано поводилися зі своїми коханими, руйнували почуття інших людей, забирали чоловіка / дружину з родини і робили багато інших негативних дій.

Тепер їм доводиться протягом багатьох втілень знову і знову зустрічатися один з одним, приймаючи на себе різні ролі і викуплені свою провину один перед одним і перед Всевишнім. Характерна ознака — людина не може знайти особисте щастя, поки не викупить всі свої гріхи.

Чи можна залишити колесо сансари

Якщо займатися своїм духовним розвитком, то це цілком реально, хоча і потребують певних зусиль.

 1. По-перше, людині потрібно буде усвідомити, за які дії, вчинки або слова він виявився в колесі сансари. Самостійно зробити це навряд чи вийде, тому варто звернутися за допомогою до духовного цілителя або хорошому астролога.
 2. Другий крок — це з’ясування умов, які потрібно виконати, щоб звільнитися від кола втілень і перейти на більш високий рівень. Важливо регулярно займатися своїм духовним розвитком, плюс не ігнорувати і особистісний ріст.
 3. Виконати необхідні дії: вибачитися перед тим, кого образив, повернути борги, а також зайнятися власними змінами (слід постійно працювати над усуненням своїх недоліків, виробляти в собі потрібні якості).
 4. Людина виконав всі зазначені вище умови — тоді колесо сансари може бути знято Силами Карми. Часто при цьому доводиться проводити спеціальний ритуал (тут знову доведеться звернутися за допомогою до духовного цілителя).

Тільки покинувши колесо сансари, розрахувавшись з усіма своїми боржниками, повернувши назад чужу енергію, людина зможе стати по справжньому щасливою, усвідомленим, досягти вищого рівня гармонії і блаженства. Такі люди стають духовними вчителями і їх місія на Землі — вчити і наставляти на правильний шлях молодші і менш досвідчені душі.

Ссылка на основную публикацию