Колекторська агенція Сентінел — відгуки боржників

Сьогодні все частіше спливають розмови про колекторських агентствах, і неприємними дзвінками (в тому числі і з погрозами) мало кого здивуєш. Проте практично жодна комерційна організація не обходиться без допомоги таких організацій, оскільки самостійно стягувати борги вони не завжди можуть. Найвідоміші на сьогоднішній день в цьому виді діяльності колекторські агентства — Кредит Фінанс і Сентинел.

Сучасні колекторські агентства мало чим схожі на стягувачів з 90-х років. Їх діяльність проводиться тільки в рамках закону. Однак відгуки боржників часто говорять про зворотне. І навіть якщо у позичальника є поручительство по кредиту і близьким загрожують колектори, захистити і убезпечити себе можна.

Порада: якщо колектори стали нав’язливі, загрожують вам і поводяться по-хамськи, в першу чергу не слід панікувати. Закон в будь-якому випадку на стороні позичальника, а розмови з колекторами слід записувати на аудіоносій як майбутнього докази неправомірних дій. Однак слід на початку розмови повідомити про це співробітника організації.

Колекторське агентство Сентинел

ТОВ «Сентінел Кредит Менеджмент» — професійна колекторська компанія, яка надає повний спектр послуг і заходів щодо стягнення заборгованостей. Компанія здатна представляти інтереси своїх клієнтів по всій Російській Федерації, працює в сфері вже 11 років в 85 регіонах країни. Засновник компанії (Альфа-банк) знаходиться в Москві.

Порада: на сайті організації можна знайти всі необхідні документи по діяльності, а також за договором співпраці з клієнтами.

Як працює система передачі боргів колекторам?

Схема, за якою Сентинел отримує роботу від банку, виглядає приблизно наступним чином:

 • Позичальник оформляє в банку (будь-якому) кредит;
 • З якоїсь причини виплати по кредиту припиняються;
 • Банк звертається в колекторське агентство для стягнення боргу по кредиту;
 • Документи по кредиту передаються (або продаються) організації;
 • Організація займається стягненням.

Методи справляння боргів

Всупереч розхожій думці про те, що колектори в своїй роботі найчастіше використовують грубу силу і погрози, Сентинел діє тільки в рамках закону. Компанія зацікавлена ??в співробітництві з боржниками і застосовує у своїй діяльності такі методи:

 1. Проведення переговорів з поручителями і залогодателями.
 2. Напрямок листів-повідомлень позичальникам з вимогою погашення боргу.
 3. Інформування про терміни і розмірах заборгованостей.
 4. Ведення очних переговорів з боржниками і поручителями.
 5. Вилучення та зберігання, оцінка заставленого майна, а також інших активів з метою погашення заборгованостей.
 6. Зв’язок і взаємодія з представниками правоохоронних та судових органів з питань боргів та їх стягнень.

Крім того, компанія здійснює діяльність в рамках судочинства:

 1. Правовий аналіз документів, визначення доцільності звернення до суду.
 2. Врегулювання спору.
 3. Формування правильної документальної бази, розрахунок заборгованості, підготовка документів для звернення до суду.
 4. Пред’явлення позовної заяви.
 5. Представлення інтересів замовника на всіх стадіях судового процесу.
 6. Отримання всіх судових актів і документів.
 7. Пред’явлення виконавчого документа до служби судових позовів і супровід виконавчого провадження.

Етапи роботи з боржниками

Незалежно від того, який спосіб погашення передбачений був при оформленні кредиту (ануїтетний або диференційований), клієнт може попросити про реструктуризацію боргу. У разі, якщо банк відмовить або з якоїсь причини таких прохань від клієнта не надійде, в силу вступає робота колекторського агентства, що проводить, як правило, свою діяльність поетапно:

 1. Повідомлення боржника про терміни і розмірах заборгованостей.
 2. Психологічна робота з боржниками, а саме багаторазові дзвінки і візити, бесіди з керівництвом на роботі та інше.
 3. Судовий розгляд. Вступає в силу, якщо на попередніх етапах борг повернути не вдалося.

Порада: після першого повідомлення від колекторів необхідно перевірити термін давності кредитного справи. Якщо з моменту останнього платежу пройшло три роки, колектори не мають права вимагати повернення заборгованості по кредиту, оскільки до цього часу вона вже анулюється. Якщо термін менший, то слід дочекатися судового процесу. У цьому випадку заборгованість доведеться погасити все одно, але вже не буде необхідності переплачувати колекторам. Звертатися до антиколекторів не варто, оскільки їх допомога може обійтися дорожче, ніж виплата боргу, а результатів не дати зовсім.

Відгуки боржників про колекторському агентстві Сентинел

На сьогоднішній день в інтернеті можна зустріти величезну кількість різних відгуків, в тому числі і відгуки співробітників МФО Позика-Експрес, різних банків і інших організацій. Відгуки різняться через те, що кожна ситуація суто індивідуальна. Можна дотримуватися порад фахівців, проте не слід шукати універсальну інструкцію для вирішення проблем, в тому числі і з колекторами.

Інна:
У мене і до Альфа-банку, і до колекторської конторі Сентинел великі претензії. Рік тому я оформляла кредит в Альфа-банку і справно платила за нього. Але сплативши приблизно половину боргу, зіткнулася з фінансовими труднощами і втратою роботи. У зв’язку з цим я вирішила звернутися до банку з проханням оформити мені кредитні канікули або реструктуризацію боргу. За допомогою юриста підготувала і відправила необхідні документи. Але ні на один з листів (а таких було три) я не отримала відповіді. Зате через деякий час мені стали надходити дзвінки та СМС-повідомлення з вимогою негайно погасити заборгованість по кредиту. На відповідь, що банк повідомлений про мою ситуацію, отримувала тільки хамство. Ще через якийсь час мені прийшло СМС від Альфа-банку, в якому було написано, що моя справа передано колекторському агентству Сентинел для стягнення заборгованості. Після цього дошкуляти мене стали тільки колектори. Причому від них надходили дзвінки та погрози з абсолютно хамським ставленням. Що робити з усім цим — не знаю. Вирішила чекати судового розгляду.

Миколай:
Якби через кредитні борги проводили конкурси, я б, напевно, був чемпіоном. У мене є борги в двох банках і незакриті кредитна карта, а також з недавнього часу з’явився мікрокредит, який я взяв, щоб закрити частину боргів. Перший кредит я взяв півтора роки тому, і він був мені цілком по кишені, поки мене не понизили в посаді. Моїй маленькій (тепер уже) зарплати стало просто не вистачати, і я оформив ще один кредит і використовував кредитну карту. Але замість вирішення старих проблем зіткнувся ще і з новими і остаточно загруз у боргах. Звичайно, мені стали телефонувати з банків і питати, чому не плачу по кредиту. Потім я зовсім перестав відповідати їм, і мені стали приходити СМС-повідомлення з вимогами вже від колекторів. Йти у них на поводу я не захотів і звернувся в банки з заявами про реструктуризацію боргів. І мені не відмовили. Звичайно, Сентінел (так називалася колекторська організація) це навряд чи сподобалося, але на їх останній дзвінок я так і відповів, що мій борг реструктуризований. На щастя, поки що виходить віддавати кредити частинами, тому мені вдалося вдихнути на повні груди і зменшити число своїх проблем.

Євгенія:
Взагалі не розумію людей, які в своїх відгуках пишуть про погрози з боку колекторського агентства Сентинел і про великі проблеми. Я брала кредит в Альфа-банку, але так вийшло, що не змогла його виплачувати. Чи не розрахувала, що боргове зобов’язання буде настільки важким. Проте дзвінки від банку довгий час не припинялися, але я нічого з цим не могла зробити і просто не знала, як бути. Далі мені прийшло СМС-повідомлення на телефон від банку, що моя справа передано колекторському агентству Сентинел для подальшого стягнення заборгованості. У повідомленні було вказано й крайній термін погашення кредиту. Потім мені зателефонував молодий чоловік і став розпитувати про мою кредитної ситуації. Я пояснила йому, що погашення на даний момент — завдання для мене непідйомна і безпосередньо запитала, що мені робити. Мені відповіли, що перш за все потрібно не переставати платити, нехай навіть невеликими частинами. Молода людина порекомендував мені позичити гроші, продати що-небудь або звернутися в мікрофінансову організацію. Саме так я і зробила, тепер уже майже виплатила борг, а мікрокредит мені допомагають повертати батьки і наречений.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Для боржників колекторське агентство стереотипно здається небезпечною організацією, з якою найменше хочеться стикатися. Звичайно, спілкування з стягувачами заборгованостей мало кому може принести задоволення, але тим не менше колекторські агентства на кшталт Сентинел готові виступити в ролі помічників в погашенні кредиту і навіть дати деякі поради щодо вирішення проблеми. Якщо організація діє в рамках закону, то краще йти на співпрацю. Компанія Сентинел, в свою чергу, готова надавати допомогу обом сторонам: як клієнтові, так і боржників. Адже її завдання — прийти до компромісу і визволити тих і інших від проблем.

Ссылка на основную публикацию