Коди статистики — отримати для ІП

Коди статистики — це група номерів, які повинні отримати ІП або юридичні особи при реєстрації. Такі коди необхідні для ефективного ведення підприємницької діяльності, відкриття рахунків в банках, заповнення платіжних документів, оформлення експортно-імпортних операцій та ін. Отримати коди статистики ви можете самостійно, звернувшись до територіальних органів статистики. Також можна отримати ці дані в електронному вигляді на сайті Росстата.

Що таке коди статистики?

Кожному підприємцю і юридичній особі присвоюються номери, за якими їх можна ідентифікувати в різних класифікаторах, використовуваних податковими і соціальними органами. Такі дані дозволяють підвищити якість контролю за роботою господарюючих суб’єктів податковими та статистичними органами. Коди статистики також можуть знадобитися суб’єктам підприємницької діяльності для перевірки інформації про своїх контрагентів.

До кодами статистики відносять:

 • ОКПО (Класифікація підприємств та організацій).
 • ОКАТО (Класифікація об’єктів адміністративно-територіального поділу). Служить для впорядкування інформації про територіальні даних зареєстрованих суб’єктів, які ведуть підприємницьку діяльність. Дозволяє отримати розгорнуту інформацію про той чи інший територіальному об’єкті Російської Федерації.
 • ОКТМО (Класифікація територій муніципальних утворень).
 • ОКОГУ (Класифікація органів державної влади і управління). У такій класифікатор не вносяться дані про ІП, але він може бути необхідний підприємцям для того, щоб дізнатися інформацію про своїх контрагентів. Цей класифікатор систематизує дані всіх державних структур всіх ієрархій.
 • ОКФС (Класифікація форм власності).
 • ОКОПФ (Класифікація організаційно-правових форм). Даний класифікатор містить розгорнуті дані про господарюючих суб’єктів РФ з розподілом на організаційно-правові форми. Така інформація необхідна для формування аналітичних і управлінських звітів, які використовуються для розробки економічної стратегії муніципальними органами влади. Коди ОКОПФ містять інформацію про те, чи є організація комерційної чи ні, чи було створено юридичну особу, чи працює даний суб’єкт з іноземним капіталом та ін.

Коди КВЕД теж відносяться до цього списку, хоча їх ІП підбирає самостійно перед подачею документів на реєстрацію. Вибір кодів КВЕД (загальноросійський класифікатор видів економічної діяльності) залежить від сфер діяльності, якими планує займатися майбутній підприємець. Такі коди статистики зазначаються у виписці з ЕГРІП (для ІП) або ЕГРЮЛ (для юридичних осіб), яку можна отримати за запитом.

Присвоєння кодів статистики здійснюється після передачі податкової інспекцією інформації про зареєстровані ІП або юридичних осіб в Федеральну службу державної статистики (Держстат, Росстат). В обов’язки ІП після реєстрації не входить отримання всіх своїх кодів, які можуть знадобитися в процесі ведення підприємницької діяльності. Це процедура носить не обов’язковий, а, скоріше, інформативний характер, але краще володіти інформацією про своїх кодах статистики, так як вони можуть знадобитися в будь-який момент.

Коли можуть знадобитися коди статистики?

Індивідуальні підприємці при реєстрації недооцінюють важливість наявності всієї інформації про свою діяльність.

Рекомендується отримати свої коди статистики, які вам можуть знадобитися в наступних випадках:

 • Під час підготовки документів для здачі звітності (декларацій, КУДіР, РКО, ПКО та ін.).
 • При відкритті розрахункового рахунку в банку. Щоб дізнатися, скільки коштує відкрити розрахунковий рахунок для ІП, необхідно вивчити пропозиції банків того регіону, в якому ви плануєте працювати. Багато фінансових установ надають таку послугу безкоштовно, залучаючи клієнтів на розрахунково-касове обслуговування.
 • При заповненні фінансових платіжних документів на оплату обов’язкових платежів (податків, страхових внесків та ін.).
 • Для митного оформлення експортно-імпортних операцій.
 • При подачі заявки на зміну даних про місце реєстрації ІП, адресу місцезнаходження підприємця або юридичної особи та ін.

Як отримати коди статистики для ІП?

Для того щоб індивідуальному підприємцю отримати коди статистики на паперовому носії, потрібно звернутися в органи державної статистики, надавши виписку з ЕГРІП (Єдиного державного реєстру індивідуальних підприємців). Для отримання інформації в електронному вигляді можна скористатися базою даних територіальних органів Росстату або послугами юридичних компаній.

Отримати коди статистики ІП може відразу після отримання реєстраційних документів — за запитом в територіальних органах Росстату. Таку інформацію ІП може отримати безкоштовно — в паперовому або в електронному вигляді для роздруківки на принтері.

Порада: якщо ви плануєте активно розвивати свій малий бізнес, рекомендуємо вам крім реєстраційних документів отримати виписку з ЕГРІП, коди статистики, виготовити печатку ВП. Наявність всіх необхідних документів і печатки дозволить вам підвищити рівень довіри нових клієнтів.

Збережіть статтю в 2 кліка:

При реєстрації ІП краще відразу запросити всі дані про своїх кодах статистики. Крім того, необхідно навчитися користуватися сайтом Росстату — щоб отримати інформацію про коди статистики, а також при необхідності отримувати дані про майбутніх клієнтів і підрядників. Наприклад, ви хочете укласти великий контракт з постачальником, а потім дізнаєтеся, що він замішаний в банкрутство ІП з кредитами, то можете вчасно відмовитися від такої угоди.

Ссылка на основную публикацию