Код ОКТМО — що це таке?

Будь-який власник бізнесу стикається з різними статистичними кодами. Одним з частих є — ОКТМО. Він є у великій кількості документів, в тому числі в звітності, і нерідко викликає складності.

Що таке код ОКТМО?

ОКТМО — загальноросійський класифікатор територій муніципальних утворень. По суті, це реєстр населених пунктів, кожному з яких присвоєно певний цифровий код. Раніше використовувався аналогічний реєстр ОКАТО, на зміну якому і прийшов в 2014 році ОКТМО.

Даний код необхідний для оперативного опрацювання статистичних відомостей, в тому числі пов’язаних з виконанням обов’язків платників податків, а також з перерахуванням інших платежів до бюджету.

Порада: код ОКТМО використовується кілька років, тому деякі форми документів ще містять старий варіант — ОКАТО. При заповненні необхідно звертати на це увагу, так як ОКАТО і ОКТМО не збігаються і можна припуститися помилки.

Як присвоюється?

Даний код присвоюється не юридичній особі або індивідуальному підприємцю, а території за місцем їх реєстрації. Тому у кількох компаній, що мають спільну територію реєстрації, код ОКТМО буде однаковий.

Дізнатися свій ОКТМО можна декількома способами:

  1. Через офіційний сайт ФНС Росії (необхідний тільки адреса реєстрації);
  2. При особистому зверненні до податкової інспекції;
  3. За допомогою різних онлайн-сервісів.

Розшифровка коду ОКТМО

Код ОКТМО складається з 8-11 знаків, що мають таке значення:

  • 1-2 — код суб’єкта федерації, наприклад, 45 — Москва, 81 — Республіка Бурятія і т.д .;
  • 3-5 — населений пункт суб’єкта федерації, наприклад, місто, муніципальний район і т.д .;
  • 6-8 — міські і сільські поселення, а також території між ними;
  • 9-11 — населені пункти в складі муніципальних територіальних утворень.

Таким чином, чим більше населений пункт, тим менше цифр буде в коді ОКТМО. Наприклад, юридична особа, зареєстрована в Москві в Абрикосівська провулку, має ОКТМО 45383000, а у ТОВ, що має реєстрацію в селищі Душкачан Північно-Байкальського району Республіки Бурятія, ОКТМО буде 81645444106.

Де використовуються коди?

Як було відзначено, ОКТМО необхідно вказувати в різних формах звітності, а також при заповненні деяких бланків при взаємодії з контрагентами. Більшість стандартних форм для податкової або позабюджетних фондів має відповідний розділ. Тому без правильного зазначення ОКТМО здати звіти або отримати відрахування з ПДФО не вийде. Без цього коду можна отримати виписку з ЕГРЮЛ в електронному вигляді або на паперовому носії, перейти на спрощену систему оподаткування, але інші дії з держорганами неможливі.

Крім того, ОКТМО може знадобитися в документах, що подаються і в інші державні органи. Наприклад, виписка ЕГРП, що видається Росреестра, також містить ОКТМО, і в ряді запитів в це відомство такий код необхідний.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Знати свій код ОКТМО так само важливо, як і звітні періоди бухгалтерської звітності. Від правильності його вказівки залежить коректність поданих звітів при обробці. У разі, якщо код помилковий, податкові органи або інше відомство можуть відмовити в прийомі документів або запросити додаткові пояснення.

Ссылка на основную публикацию