Код ОКПО — що це таке?

Абревіатура ОКПО розшифровується як Загальноросійський Класифікатор Підприємств і Організацій в базах Федеральної служби державної статистики (Росстата). Він містить коди організацій і приватних підприємців, які потрібно вказувати при подачі заяви про реєстрацію підприємства.

Що таке ОКПО?

Класифікатор допомагає впорядкувати реєстрацію нових організацій, систематизувати дані і оперативно надавати інформацію про юридичних осіб, їх підрозділах, IP, організаціях, які функціонують без реєстрації юридичної особи.

Базові функції ОКПО:

 • успішне проведення міжвідомчого обміну відомостями про зареєстрованих підприємствах;
 • створення єдиного списку юридичних осіб у всіх класифікаторах і базах даних країни;
 • вільна інтеграція федеральних баз даних інформаційного характеру про господарюючих суб’єктів;
 • забезпечення ефективної роботи обліку статистики;
 • забезпечення достовірності інформації щодо ідентифікації господарюючого суб’єкта Росії.

Код допомагає класифікувати підприємства за родом діяльності, об’єднує їх за спеціалізацією. Це дає можливість створити єдине інфопростір, що містить дані про діяльність всіх ІП, ТОВ. Коди ОКПО зберігаються в базі Росстату і не мають відношення до ФНС. Також з їх допомогою можна уточнити благонадійність бізнес-партнера, якість і рівень його відносин з органами державної влади.

Що краще відкрити: ТОВ або ІП? В першу чергу це залежить від виду і форми діяльності власника бізнесу. У індивідуального підприємця немає свого майна, а ТОВ виступає як окрема юридична особа зі статутним капіталом, майном.

структура ОКПО

Код ОКПО складається з 8-10 цифр. Перші 7 або 9 є порядковим номером, а 8, 10 — контрольним. Перші 2 цифри допомагають визначити сферу діяльності організації: ресурси (природні і трудові), виробництво товарів, народне господарство, управління. Потім йде порядковий реєстраційний номер і останнє число — контрольне. Код розраховується за спеціальним алгоритмом, який описаний в Правилах стандартизації ПР 50.1.024-2005. Індивідуальні підприємці почали отримувати коди ОКПО з 1999 р, якщо їх діяльність була зареєстрована раніше, код необхідно отримати в Росстат.

Порада: креативна назва компанії дозволяє не тільки прискорити її розкрутку, уникнути труднощів при оформленні документів, а й підвищити рентабельність шляхом збільшення кількості клієнтів.

При реєстрації своєї справи важливо зробити правильний вибір системи оподаткування для ВП. Кращий варіант — зупинитися на спрощеній системі оподаткування (ССО). Це дасть можливість не подавати звіти бухгалтерії в ИФНС, платити один податок, уникнути податку на доходи фізичних осіб.

У бухгалтерії код ОКПО позначається як ОК 007-93. Він присвоюється організації тільки один раз і може змінитися тільки при зміні її роду діяльності. Якщо при реєстрації форми діяльності вказати невірний код, на власника буде накладено штраф і процедуру оформлення доведеться почати заново.

Класифікатор включає в себе 2 розділу. У першому містяться коди для ІП, у другому — для ТОВ і організацій, які не мають статусу юридичної ліца.Каждая глава містить підрозділи, куди вносять дані про:

 • назвах об’єктів (в тому числі скорочених, а при наявності ще однієї назви англійською мовою, його вказують в графі Додаткові відомості; при реєстрації ІП вказують прізвище, ім’я, по батькові підприємця);
 • особливості діяльності;
 • класифікаційних ознаках.

Останній підрозділ містить кодові позначення інших систематизованих переліків бізнес-об’єктів:

 1. ОКАТО (використовується принцип розподілу по адміністративно-територіальної приналежності).
 2. ОКФС (містить дані про форму власності юридичної особи).
 3. КВЕД (вид економічної діяльності фірми).
 4. ОКОГУ (містить коди органів держуправління, що спрощує взаємини між суб’єктом діяльності і органами влади, дозволяє оперативно визначити, в підпорядкуванні якого відомства знаходиться організація).
 5. ОКТМО (статистика об’єктів адміністративно-територіального поділу).

Порада: щоб дізнатися ОКПО, можна скористатися офіційним сайтом територіального органу Федеральної служби державної статистики. На ньому потрібно перейти на вкладку «Повідомлення про кодах по загальноросійським класифікаторів».

Як отримати ОКПО?

Код ОКПО можна отримати у Федеральній службі державної статистики (Управління Росстата). Це відомство систематизує і зберігає дані про суб’єктів бізнесу в єдиній базі, впорядковує статистичну інформацію. Код для ІП буде міститися у виписці ЕГРІП — Єдиного державного реєстру індивідуальних підприємців. Також його можна побачити в листі від Росстата після реєстрації.

Щоб самостійно дізнатися код ОКПО, досить звернутися у Федеральну службу статистики та отримати виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб (ЕГРЮЛ) або Єдиного державного реєстру індивідуальних підприємців, а для АТ — додатково надати копію Статуту, виписку з реєстру акціонерів. Також оформити заявку на отримання потрібної інформації можна онлайн. Як дізнатися ОКПО ІП за ІПН? Потрібно скористатися онлайн сервісом на сайті ФСП для пошуку ОКПО за допомогою ІПН (ідентифікаційного номера платника податків) організації. При втраті коду ОКПО за його повторну видачу доведеться платити.

Збережіть статтю в 2 кліка:

ОКПО — унікальна база кодів, за допомогою якої стає можливим систематизувати дані про зареєстрованих організаціях, IP, ідентифікувати підприємство, створити єдиний інформаційний простір. Вона дозволяє автоматизувати процес збору, систематизації інформації та з’єднати воєдино дані про зареєстрованих організаціях, ВП.

Ссылка на основную публикацию