Книги про бізнес, які варто прочитати

«Люди перестають мислити, коли перестають читати» — стверджував французький філософ Денні Дідро. Сьогодні написано тисячі книг про бізнес, але дійсно корисних і цікавих небагато. Читати літературу на бізнес-тематику рекомендується не тільки початківцям або чинним підприємцям, а й тим, хто не знає, як розбагатіти в Росії з нуля, побудувати успішну кар’єру. Подібні книги розповідають про історії успіху, помилки і перешкодах на шляху становлення, з якими стикалися автори, і про ефективні методи вирішення проблем. Такі книги надихають, мотивують, дають нові ідеї і змушують задуматися — може, пора міняти щось у своєму житті? Представляємо вашій увазі підбірку кращих книг про бізнес, які варто прочитати.

Роберт Кіосакі «Багатий тато, бідний тато»

«Без освіти в житті нічого не доб’єшся!» — чи доводилося вам чути хоч раз що-небудь подібне? Часи, коли освіта давала можливість досягти поставлених цілей і стати багатим, давно пройшли. У даній книзі мова саме про це. Роберт Кіосакі стверджує, що ні в одній школі або вузі не навчать, як стати багатим. На думку автора, все люди діляться на підприємців і виконавців, які між собою взаємодіють. Навчив його цього «багатий тато» — батько одного. На відміну від справжнього тата, який був висококваліфікованим фахівцем і отримував фіксовану заробітну плату, він працював на себе і з неспроможного людини став найбагатшим на Гаваях.

Головні ідеї книги про бізнес, яку варто прочитати:

  1. Тільки бідні працюють на гроші, у багатьох все навпаки — це гроші працюють на них.
  2. Купуйте активи і позбавляйтеся від пасивів. Актив — це те, що збільшує ваш дохід, пасив — забирає гроші з кишені.
  3. Замислюйтесь про власну справу, постійно шукайте перспективні ідеї.
  4. Постійно розвивайтеся, шукайте секрети збагачення і фінансової грамотності.
  5. Працюйте, щоб навчитися тому, як не працювати, при цьому заробляти.
  6. Не бійтеся перешкод, долайте страх, лінь, негативні звички.

Айн Ренд «Атлант розправив плечі»

Книга побачила світ у 1957 році, представляє історію про те, як грамотні особистості, які тримають все суспільство на своїх плечах, стикаються з опором бездарного більшості, здатної потягнути всіх на дно. Твір вміло поєднує в собі фантастику і реалії сучасного буття, утопію та антиутопію, піднесений героїзм і нещадний гротеск. Книгу потрібно прочитати управлінцям, менеджерам, підприємцям. Айн Ренд по-новому підходить до «наболілим» питань і пропонує свої варіанти вирішення — гострі, парадоксальні, часом несподівані.

На думку мільйонів читачів твори, «Атлант розправив плечі» потрібно прочитати кожному. Для багатьох книга стала справжньою біблією, заснованої на правах, сміливості і гордості. Вона здатна змінити світогляд, сформувати нові погляди на сенс людського життя. Дана книга — своєрідний заклик бути сміливим, сильним і цілеспрямованим.

Бо Берлінго «Великі, а не великі»

Прийнято вважати, що прибутковий і високоприбутковий бізнес — це великий бізнес. Але з таким твердженням не згоден Бо Берлінго, редактор відомого журналу Inc., який читають тисячі менеджерів і власників бізнесу. На думку автора, сьогодні на ринку функціонує велика кількість компаній, які не мають філій і дочірніх підприємств по всьому світу, штату численних співробітників, при цьому все одно домагаються великих результатів. Навіть при активному розвитку такі компанії свідомо залишаються невеликими, щоб не втратити свою гнучкість, мобільність і залишатися кращими в тому, чим вони займаються. У сучасному світі, де працюють закони інтернаціоналізації, такі фірми «пливуть проти течії», відмовляючись від стрімкого зростання. Вони спрямовані на незалежність і самодостатність. Автор вказує на секрети 14-ти «невеликих гігантів» — компаній, які орієнтовані не на активну експансію, а на якісні економічні показники. Про переваги невеликих фірм говорять і фільми про бізнес, які варто подивитися.

Джейсон Фрайд і Девід Хейнмейер Ханссон «Rework. Бізнес без забобонів »

Автори книги про бізнес, яку потрібно прочитати, — відомі підприємці. Інформаційними продуктами їх компанії (системою управління проектами) сьогодні користуються кілька мільйонів користувачів, при цьому основний штат складається з 14 співробітників. У представленій роботі бізнесмени діляться своїм досвідом розвитку і досягнення успіху, розповідають про те, що для заробітку мільйонів доларів необов’язково мати великі інвестиції і сотні працівників. Їх висловлювання дають можливість по-новому підійти до процесу організації бізнесу, під іншим кутом оцінити звичні речі. Книга ламає стереотипи і відноситься до творів, які варто прочитати кожному.

Елія М. Гольдратт і Джеф Кокс «Мета. Процес безперервного вдосконалення »

Сутність будь-якої дії — досягнення мети. Іншими словами, без чіткого визначення мети будь-які дії не принесуть результатів, тому всі вчинки повинні аналізуватися з точки зору досягнення поставлених планів.

Книга про обдарованого менеджері, завод якого опинився в складному становищі. Щоб «вижити», на підприємстві довелося кардинально міняти модель управління, переосмислювати цінності, змінити стратегію і тактику всієї діяльності для досягнення поставленої мети

Автори вважають, що ніяке окреме дію не може вирішити всі труднощі. Потрібна ретельно продумана система дій, яка складається з різнобічних важелів управління і спрямована на досягнення однієї глобальної мети. Жодна система не буде статичною, всі рішення повинні постійно переглядатися, тому що в світі ніщо не стоїть на місці. Тому головне — не певним чином впливати, а постійний процес глибокого аналізу і вдосконалення. Даний твір рекомендується прочитати всім бунтівникам і лідерам.

Хілл Наполеон «Думай і багатій»

Якщо ви зіткнулися з труднощами, не знаєте, як економити гроші при маленькій зарплаті і мрієте реалізувати себе, вам потрібно прочитати «Думай і багатій». Багато років книга була бестселером в Америці, витримавши 42 видання. І сьогодні цей твір надихає, мотивує і надає життєвої енергії, впевненості в своїх силах, віри в краще. Хілл Наполеон вказує чіткий план того, як добитися великих результатів і досягти успіху. Зазначені позиції і поради стануть в нагоді і в бізнесі, і в будь-яких інших починаннях.

Джордж Клейсона «Найбагатша людина в Вавилоні»

Дану книгу варто прочитати тим, хто мріє про власний бізнес або просто хоче розбагатіти. У творі описується модель управління фінансами, а також секрети мільйонера, якому вдалося заробити буквально з нуля. Книга відрізняється цілісним концептуальним підходом і метафоричним мовою розповіді.

Основні ідеї книги «Найбагатша людина в Вавилоні», яку варто прочитати:

  1. Витрачати менше, виключити безглузді витрати.
  2. 10% заробітку переводити в накопичення.
  3. Прислухатися тільки до грамотним людям, професіоналам своєї справи, а не до думки більшості. Дане твердження поширюється на бізнес і на будь-яку галузь професійного розвитку.
  4. Інвестувати тільки в прибуткові проекти, але з невисокою часткою ризику.

Стівен Р. Кові «7 навичок високоефективних людей. Потужні інструменти розвитку особистості »

Це книга про якості, які повинні бути присутніми у людей, що бажають досягти успіху, розбагатіти, досягти поставлених цілей, відкрити ЛПГ. Це історія про гармонійний розвиток особистості, пошуку виходів з виниклих життєвих труднощів. Твір варто прочитати невпевненим в собі або в момент важливого вибору. Воно допоможе правильно розставити пріоритети, зосередитися на поставлених цілях.

Твір переведено більш ніж на 40 мов, реалізовано більше 15 мільйонів екземплярів. За версією журналу Time, книга входить в ТОП-25 кращих впливових бізнес-книг, які варто прочитати кожному.

Генрі Форд «Моє життя, мої досягнення»

За своє життя відомий підприємець Генрі Форд досяг небувалих висот — власник виробничих потужностей по всьому світу, засновник всесвітньо відомого бренду, власник 161 патенту і автор захоплюючого бестселера. Книга «Моє життя, мої досягнення» викликала небувалий ажіотаж в 1932 році. З тих пір пройшло не одне десятиліття, виходили нові роботи в даній сфері, але твір Генрі Форда залишається актуальним і сьогодні. Книгу варто прочитати абсолютно всім — і підприємцям, і тим, хто мріє ними стати, і просто людині з різнобічними інтересами. Також рекомендується подивитися фільми про біржу і трейдерів.

Пітер Друкер «Завдання менеджменту в ХХІ столітті»

Скептики стверджують, що дана робота написана для професійних менеджерів. Насправді ж книгу потрібно прочитати і новачкам в бізнесі, які бажають працювати над стартап-проектами.

Твір про глобальні труднощі світової економіки, суспільства в цілому. Пітеру Друкеру, одному з найвпливовіших теоретиків в області менеджменту, є чим поділитися. У книзі описані питання, які будуть актуальні завтра. Їх можна намагатися вирішити самостійно, а не звертатися в організації, які спеціалізуються в цій галузі.

Порада: ті, хто буде відкладати своє рішення на потім, залишаться позаду і не зможуть надолужити згаяне. Якщо ж сьогодні почати готуватися до нововведень, «йти в ногу з часом», можна випередити конкурентів і підготуватися до будь-якого економічній кризі.

Книга «Завдання менеджменту в ХХІ столітті» — це заклик до дії, який потрібен абсолютно кожному з нас.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Існують книги про бізнес, які потрібно прочитати кожному. Це далеко не повний список всіх кращих творів, продовжувати його можна ще довго. Перераховані вище книги буквально перевернули уявлення про управління і психології бізнесу. Тому, якщо ви хочете домогтися чогось у житті, почніть вивчення з зазначених джерел.

Ссылка на основную публикацию