Кліщ демодекс, Демодекоз лікування на обличчі, симптоми і причини

В інтернеті часто пишуть про одну з причин виникнення прищів — кліща демодекс. Причому деякі називають його чи не основною причиною. Так він страшний, як про нього пишуть, і як з ним боротися — розберемо в цій статті.

Кліщ демодекс — це шкірний паразит довжиною близько полумілліметра. Живе він в сальних протоках і харчується в основному шкірним салом. Тому на сухій шкірі він не приживається. Основні його носії — люди з жирною шкірою.

Цей кліщ на обличчі живе у 80% людей з жирною шкірою. Найчастіше він зустрічається у жінок. У нормі кількість цих паразитів може бути близько 2-х на квадратний сантиметр. У такій кількості вони не страшні і не викликають захворювань. Кліщ може переміщатися по шкірі зі швидкістю близько 12 см на годину.

Небезпечний Демодекс ставати тоді, коли починає посилено розмножуватися. У здорової людини з нормальним імунітетом цього не може статися. А відбувається це тоді, коли трапляється таке:

 • порушується гормональний баланс (крім шкірного сала їжею кліща служать також і гормони);
 • знижується імунітет шкіри — через тривалого впливу антибіотиків, шкідливих звичок, начебто зловживання алкоголю, через серйозні хронічних захворювань;
 • порушується обмін речовин, в тому числі з-за поганого харчування і екологічних умов;
 • при наявності сильної вугрової висипки — забиті сальні протоки є ідеальним місцем годівлі і розмноження. Тому демодекоз може супроводжувати прищів, але не бути їх причиною;
 • недотримання елементарних вимог гігієни шкіри.

Твердження, що кліщ демодекс на обличчі є причиною прищів — брехня. Як говорилося вище, вони живуть і на здоровій шкірі. Більш того, Демодекоз і акне — це різні речі. Ті, хто стверджує, що цей паразит головна причина прищів, зазвичай хочуть продати вам якесь диво-засіб від цього кліща (зазвичай китайське :)).

Що таке Демодекоз? Це — захворювання шкіри обличчя. Починається воно тоді, коли кліщі посилено розмножуються і їх кількість сягає близько 10-ї на квадратний сантиметр. Зовні воно схоже з висипом вугрів.

Кліщ живе близько 20-и днів. Через особливості будови цей паразит не може позбавлятися від продуктів своєї життєдіяльності. Вони все накопичуються в ньому. І коли кліщ помирає, вони разом потрапляють в сальну протоку. Внаслідок чого викликають алергічне запалення шкіри, зовні схоже на прищі. Це, власне, і є Демодекоз.

Тоді як прищі викликаються посиленим розмноженням бактерії Propionibacterium acnes. Іншого паразита, що живе на нашій шкірі. У нормі ці бактерії теж присутні на шкірі кожної здорової людини. І за певних умов також починають посилено розмножуватися.

Демодекоз, як говорилося вище, може йти пліч-о-пліч з висипом вугрів. Тому що причини, що викликають посилене розмноження кліща і бактерій можуть бути однаковими. Але лікування шкіри від демодекозу не гарантуватиме лікування від прищів. Необхідно виявити справжню причину акне і боротися з нею.

Демодекоз можна діагностувати самому. Якщо у вас є підозри, обов’язково йдіть до дерматолога. Він зробить вам зішкріб з шкіри, який буде досліджуватися під мікроскопом. І якщо результат буде позитивний, вам призначать лікування від демодекозу.

Як лікувати Демодекоз?

Демодекоз лікується зовсім не тими засобами, що і прищі. Кліщ демодекс на обличчі можуть знищити тільки протипаразитарні засоби. Справа ще в тому, що кліщі мають гарну захисною оболонкою, через яку проникають не всі ліки. Але найбільше цей паразит боїться сірки.

Демодекоз лікування шкіри — найкращі засоби:

 1.  Сірчана мазь. Це найефективніший засіб від Демодекс. Сірка проникає глибоко в шкіру і можна сказати випалює кліща. Однак вона також пече і шкіру, і викликає її лущення. Тому сірчана мазь підійде не всім. І з нею треба бути обережніше. Це засіб не тільки найефективніший, а й дешеве — коштує від 35-и до 51-го рубля.
 2.  Мазь Вилькинсона — комбінований засіб, що складається знову ж з сірки, дьогтю, нафталановой мазі і зеленого мила. Це досить ефективний препарат. Головним чином через високий вміст сірки і наявності дьогтю. Інші компоненти знімають алергічну реакцію на продукти життєдіяльності кліща і зменшують запалення. Правда, цю мазь чомусь важко дістати.
 3.  Делекс-акне гель. Тільки гель, так як саме в ньому є сірка. І гель в порівнянні з кремом краще проникає вглиб шкіри. Містить крім сірки ще й саліцилову кислоту, яка знімає запалення. Це найбільш м’яке і найменш смердюче засіб із вмістом сірки. Ціна препарату 180 — 420 рублів залежно від виробника.
 4.  Також спільно з перерахованими коштами проти Демодекс може використовуватися спиртова настоянка календули і настоянка евкаліпта. Вони не вбивають кліщів, але ефективно знімають свербіж і запалення. Протирати ними проблемні ділянки потрібно 2 рази в день.
 5.  Крем Демалан — спеціальний засіб від демодекозу. Воно також знижує алергічні реакції шкіри на продукти його життєдіяльності. Складається з безлічі речовин рослинного походження, а також антибіотика метронідазолу. Ціна 203 — 228 рублів. Саме метронідазол вбивчо впливає на Демодекс. Однак, не дивлячись на свої плюси, Демалан швидше допоміжний засіб. Дія цього препарату більше направлено на зняття симптомів.
 6. Крем або гель Метронідазол (Метрогіл). Цей антибіотик, також пригнічує і кліщів паразитів. Таке ось універсальний засіб — і від вугрів, і від демодекозу. Можна взяти на замітку тим, хто не впевнений, яка болячка у нього і не хоче здавати аналіз на кліща. Крем цей продається в кожній аптеці і коштує 220 — 420 рублів.
 7. Сірчано-Дегтярна мазь. Рецепт на цю мазь зазвичай виписує дерматолог, а готують її в аптеці. Дьоготь, як і сірка, є потужним протипаразитарною речовиною. Дьоготь проникає глибоко в шкіру і не залишає кліща ніяких шансів. Недолік — дуже різкий неприємний запах.
 8. Мазь Ям. Майже те саме, що і сірчано-Дегтярна мазь від Демодекс. Але призначена вона для лікування паразитів у тварин. Продається в кожній ветеринарній аптеці. Це ще більш сильний засіб, так як в неї додана саліцилова кислота. Вартість препарату 26 — 85 рублів.
 9. Трихопол у вигляді мазі або крему. Цей антибіотик має майже таку ж дію, як і метронідазол. Однак не варто на нього сильно розраховувати. Він може використовуватися тільки як доповнення до сірчаної або сірчано-дігтярною мазі.
 10. Спрегаль — засіб від корости. Продається в формі аерозолі. Коросту викликає коростяний кліщ, родич Демодекс. Тому даний препарат діє і на нього. Вартість приблизно 758 -990 рублів.
 11. Молочко Відаля — бовтанка від демодекозу на основі сірки. Крім сірки там ще кислота борна, кислота саліцилова і камфорний спирт. Цей засіб допоможе не тільки при демодекозі, але і при вугрової висипки.
 12. Мазь Бензилбензоат — противопаразитарное засіб. Препарат призначений для боротьби з коростяних кліщів. За відгуками дуже навіть непоганий засіб. Але є один недолік — дуже пече шкіру. Продається у вигляді мазі і у вигляді емульсії. Емульсія коштує набагато дорожче мазі. Орієнтовна ціна мазі 14 — 32 рубля, а емульсії — близько 150-та.

Що стосується будь-яких китайських засобів, що продаються через інтернет — про них точно сказати не можу. Краще починати з перевірених препаратів, перерахованих вище. Тим більше ціна них набагато привабливіше.

Демодекоз лікування на обличчі — додаткові рекомендації:

 •  Демодекс можна заразитися повторно. І це дуже легко. Поміняйте подушки. Міняйте рушники та постільну білизну кожні 3 дні. Періть їх з кип’ятінням, а після прання пропрасовуйте.
 •  Умивайте особа з милом кожен день. При демодекозі краще користуватися дігтярним милом. Або на худий кінець саліциловим.
 •  Відмовтеся від декоративної косметики. Для зняття роздратування з шкіри і як додатковий засіб підійде наступний лосьйон: візьміть 50 г горілки, додайте 3 таблетки аспірину і 3 таблетки метронідазолу (попередньо подрібнені). Протирайте обличчя вранці і ввечері.
 •  Чи не видавлюйте ні в якому разі прищі на обличчі. Видавлюючи, ви розносите личинки кліща.
 •  Намагайтеся якомога менше торкатися руками до особи.

Кліщ демодекс на обличчі боїться Сонця. Але це не означає, що треба бігти в солярій або на пляж. Цей паразит сховається глибоко в порах, там, де його не дістане ультрафіолет. А інтенсивним опроміненням ви тільки завдасте своїй шкірі шкоди.

Як можна заразитися демодекс? Через рушники, наволочки та інше постільна білизна людини, що є його носієм. Цей паразит також мешкає на тварин. Тому після контакту з ними мийте руки.

Демодекоз лікування на обличчі — кілька реальних історій:

Ліда, Москва:
«Скільки довелося перелопатити інформації в Інеті з приводу Демодекоза- одному Богу відомо. Писати багато не буду — почну з основного. Шкіра моя була жахлива: на щоках обох комедони, і на підборідді теж, так ще і рубці після них залишаються !!! Хто стикався, тому відомо, як це тисне на психіку.
Демодекс лікування — як я лікувалася:
1.Спрегаль — протираю абсолютно все обличчя, а не тільки проблемні місця. Найкраще бризкати з самого балончика, а потім розтирати. Я так роблю на ніч, а вдень протираю 2 рази ваткою, змоченою спрегалем.
2.Метронідазол або метрогил гель (якщо не знайдете для особи — беріть вагінальний).
3.А цю фішку я придумала сама,
— беремо, видавлюємо трохи кудись гелю метронідазол і туди ж додаємо спрегаль, все це змішуємо, поки не отримаємо білий колір .Мажем все обличчя і залишаємо на 2 години ..
4.Мазь Сірчана — використовуйте обережно! Є відгуки, що ця мазь палить шкіру !.
5.Мазь ЯМ — теж смердить сіркою, але ефективна штука.
6.Таблеткі метронідазол або трихопол всередину відповідно до інструкції ..
7.Аверсектіновая мазь. Продається в аптеці.
Вмиватися милом з березового дьогтю.
Ну і природно: чим частіше міняти наволочки та рушники — тим краще. »

Лариса, Мічурінськ:
«Лікувала цю погань три місяці. Спочатку без сліз на мене не можна було дивитися. Спочатку користувалася болтушками, але ефекту майже не було — шкіра була страшна — вся горбиста .. просто страх! Потім стала мазати маззю ЯМ. Допомагало, шкіра стала більш гладкою. Але потім вичитала про мазі від корости Бензилбензоат. Це виявилося просто знахідкою! За місяць шкіра очистилася!
Наносила на шкіру перед сном. Вранці вмивалася Дегтярний милом. Потім мастилася ДАЛАЦИНУ (гель). Ще випивала в день по 2 таблетки трихопола. І ось тепер шкіра рівна, має здоровий відтінок, і не така жирна як раніше. Якщо раніше я витрачала на лікування величезні суми: за два місяці пішло більше 40-ка тисяч, то тепер вилікувалася, витративши всього п’ятдесят рублів на мазь, тридцять на дігтярне мило і вісімдесят на таблетки. »

Анна, Санкт — Петербург:
«Доброго дня. Лікуюся від цієї зарази вже 3-й місяць. Спочатку 10 днів пила трихопол, Далі мастилася переметріновой маззю вранці (після вмивання). Вмивалася милом Стоп-демодекс, перед сном мастилася бовтанку яку прописав лікар і так півтора місяці.
Потім лікування змінилося — вранці мило Стоп-демодекс, потім спиртова настоянка календули, трихопол: 10 днів. По 1 таблетці 3 рази на день. Увечері по черзі метрогил гель і бензил-бензонат десяти процентна емульсія. Вдень бовтанка — і так 3 тижні. Зараз для профілактики пару раз в тиждень мажу бензил-бензонат і азогель. Постільна білизна потрібно пропрасовувати або міняти кожен день. »

ВИСНОВКИ:

Демодекоз і акне — два абсолютно різних захворювання, хоча вони і можуть бути викликані подібними причинами. Незважаючи на це, на багатьох сайтах кліщ демодекс підноситься як основна причина виникнення прищів. Необхідно пам’ятати — щоб діагностувати Демодекоз, треба йти до дерматолога і здавати зішкріб.

Навіть якщо у вас підтвердилося це захворювання — не кидайтеся замовляти дорогі китайські засоби. Під рукою, в найближчій аптеці, є прості копійчані мазі. Вони гарантовано вилікують вас від демодекозу. Наостанок відео про Демодекоз:

Ссылка на основную публикацию