«Клімаксан»: інструкція із застосування, склад, аналоги

У лікувальній практиці використовуються різні препарати, в тому числі Клімаксан, інструкція із застосування якого передбачає вживання його для полегшення пременопаузальних проявів.

Препарат продається в аптеках, відпускається безрецептурно. Не варто приймати лікарський засіб, термін придатності якого вже закінчився. Для Клімаксан він становить 3 роки.

1 Загальна характеристика

Інструкція по застосуванню Клімаксан регламентує показання, протипоказання і дозування при використанні препарату. Клімаксан — це гомеопатичний препарат, що дозволяє поліпшити якість життя в непростий період вікових змін у пацієнток старшого віку. У цей період сильно знижується вироблення естрогену в яєчниках, в результаті чого з’являються характерні нейровегетативні і психоемоційні симптоми:

 • пітливість;
 • приливи жару;
 • запаморочення;
 • головний біль;
 • почастішання серцебиття;
 • порушення сну;
 • нервова збудливість;
 • нестабільність настрою.

Клімаксан володіє схожим дією, що і гормон естроген. За рахунок цього під час курсу лікування можна купірувати неприємні прояви пременопаузи, поліпшити стан здоров’я пацієнтки і допомогти повернутися до звичайного життя.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Корисні склади з борової матки і червоною щітки
 • Склад і інструкція із застосування вітамінів Менопейс
 • Показання до прийому Бета-аланіну, опис його побічних ефектів при клімаксі
 • Поки варикоз не перетворився на тромбофлебіт і рак потрібно …

На даний момент препарат випускається в наступних фармакологічних формах: таблетки і гранули. 3 основних активних компоненти: клопогон (С200), Лахезіс (С50), Апіс (С200). Додаткові складові таблеток: лактоза, магнію стеарат і целюлоза.

Буква С і цифри поруч з найменуванням компонента позначають ступінь його розведення. Справа в тому, що гомеопатія передбачає застосування лікарських екстрактів в вкрай низьких, практично невеликій кількості. Така кількість будь-якої речовини можна обчислити тільки за допомогою спектрального аналізу, а розрахувати точну кількість просто неможливо через низький вміст. З цієї причини зручніше використовувати варіант вказівки концентрації діючої речовини тільки у вигляді розведення.

Клімаксан гомеопатичний в таблетках має циліндричну форму. Колір таблеток білий, або білий з невеликим відтінком. Таблетки продаються в чарункових упаковках або в полімерних банках. У чарункових упаковках міститься по 20 таблеток. У банках — від 20 до 50 шт.

Гранули Клімаксан деякі помилково називають «драже» з тієї причини, що гранули мають звичайну для драже форму — кульки малого розміру. Однак термін «драже» використовується частіше, так як дає можливість лікарям, продавцям в аптеках і самим пацієнткам відразу зрозуміти, що мається на увазі.

2 Лікувальний ефект кошти

Лікувальний ефект препарату залежить від фармакологічних властивостей входять до його складу.

Корінь цимицифуги застосовується для виготовлення препаратів, що знижують прояви клімактеричного періоду. Біологічно активні речовини ефективно знижують частоту і інтенсивність приливів і спека. Часто Клімаксан гомеопатичний призначають і при порушеннях місячного циклу, т. К. Препарат здатний надавати заспокійливу і естрогеноподібну впливу, знімає спазми.

Під час прийому препарату активні речовини кореня цимицифуги діють подібно естрогену, купируя неприємні прояви пременопаузального періоду. Подібним ефектом володіють натуральні естрогени, що використовуються при замісної гормонотерапії. Але, на відміну від рослинних гормонів, вони істотно підвищують ризик розвитку онкології, серцево-судинних захворювань. З цієї причини рослинні гормони більш кращі.

Інший діючий компонент — зміїна отрута, або Лахезіс, що отримується з отрути гадюки сурукуку. Він дозволяє впоратися з порушеннями сну, нормалізує серцебиття, лікує аритмію. Завдяки цьому нормалізується робота серця і судин: проходять головні болі, пітливість і запаморочення, знижуються припливи.

Бджолина отрута (Апіс) дозволяє впоратися з психоемоційними проявами клімактеричного синдрому: плаксивість, стрибками настрою, депресією. Крім того, бджолина отрута усуває набряки, запалення і біль. Виготовляється з отрути медоносних бджіл.

Незважаючи на те що всі компоненти містяться в практично невеликій кількості, помилково вважати препарат малоефективним. Дослідження показали, що найкраще терапевтичний вплив надають речовини найбільшою або найменшою концентрації. Середня кількість активних компонентів не дає необхідного результату.

В даний час випускаються в основному лікарські препарати з високим вмістом активної речовини, здатні ефективно впливати на біологічний об’єкт. Препарати з малою кількістю чинного компонента називаються гомеопатичними. Ефективність даної групи ліків багато хто вважає спірною, тому такі препарати призначаються тільки для симптоматичної терапії.

3 Показання до призначення

Показаннями, при яких призначається Клімаксан гомеопатичний в таблетках або в гранулах, вважаються будь-які прояви пре- і постклімактеричного періоду. Такими проявами в період настання у жінки менопаузи можуть бути:

 • тахікардія;
 • запаморочення;
 • головний біль;
 • припливи;
 • безсоння;
 • нервозність.

Препарат Клімаксан відноситься до негормональним ліків, тому він безпечний для здоров’я пацієнток.

Єдиний побічний ефект, який може викликати даний лікарський засіб — алергічна реакція. Варто пам’ятати, що до складу таблеток Клімаксан входить лактоза. Тому не рекомендується приймати препарат в цій формі тим, хто має алергію на лактозу. Наприклад, має непереносимість молочного цукру.

Відповідно, єдиним протипоказанням може бути схильність до появи алергії на один або кілька активних яких додаткових складових.

Клімаксан відноситься до негормональним препаратів, тому його призначають навіть пацієнткам з різними захворюваннями репродуктивної системи, наприклад, міомою матки. Препарат не впливає на розвиток захворювання, не провокує зростання міоми. У той же час вилікувати дане захворювання він не може, тому необхідно обговорити з лікарем способи терапії міоми матки.

Для купірування проявів пременопаузального періоду при міомі матки Клімаксан гомеопатичний застосовується відповідно до інструкції. Необхідності в зменшенні або підвищенні дозування ліків немає.

Передозування препаратом Клімаксан можлива, але тільки в разі прийому ліків у формі таблеток. Результатом навмисного або випадкового прийому занадто великої дози лікарського засобу буде отруєння, яке викликається додатковими компонентами. Результатом буде розлад шлунково-кишкового тракту (ШКТ). Для усунення симптомів необхідно приймати активоване вугілля або будь-який інший сорбент (Фільтрум, полісорб, Полифепан).

Більшість відгуків на препарат Клімаксан позитивні. Це пов’язано з дієвістю лікарського засобу, його невисокою вартістю і простотою в застосуванні. Препарат дає можливість знизити неприємні симптоми настільки, що вони вже не заважають вести активне життя, працювати і повноцінно відпочивати.

Негативні відгуки пояснюються тим, що препарат не чинив дії на організм

4 Курс прийому і дозування

Обидві форми ліки мають схожий складом, тому і ефективність обох форм приблизно однакова. З цієї причини пацієнтці можна вибрати саме ту форму Клімаксан, яка їй буде зручніше в застосуванні. Одним з компонентів таблеток є лактоза, яка у деяких викликає алергію. У такій ситуації краще приймати препарат тільки в формі драже.

Інструкція по застосуванню таблеток Клімаксан передбачає прийом 1 таблетки за 1 раз. Для того щоб препарат не втрачав властивості, не рекомендується порушувати цілісність таблетки або занадто швидко її ковтати. Таблетку Клімаксан потрібно покласти в рот і розсмоктувати до розчинення.

Препарат приймають 2 рази за добу, переважно — за 15 хвилин до прийому їжі вранці і за 15 хвилин до вечері. Приймати Клімаксан гомеопатичний під час їжі забороняється.

Терапевтичний ефект від препарату може проявитися протягом 2 тижнів регулярного прийому таблеток. Якщо цього не відбулося, неприємні прояви не знижуються, дозування рекомендується збільшити і приймати по 3-4 таблетки в день.

Рекомендована тривалість курсу прийому таблеток — 6 місяців. Протягом цього часу слід регулярно (не рідше 1 разу на 2 місяці) проходити огляд у лікаря. Це дасть можливість відстежувати лікувальний ефект і при необхідності змінити план терапії. Після півроку прийому таблеток курс можна завершити.

У разі, коли після закінчення лікування прояви клімаксу повертаються, курс можна повторити кілька разів. Між курсами лікування має пройти хоча б 4 тижні (але не більше 2 місяців).

Гранули Клімаксан потрібно приймати двічі на добу. На один прийом потрібно 5 гранул. Їх потрібно покласти під язик і розсмоктувати до повного розчинення. Розкушувати гранули, ковтати або запивати водою забороняється — це зменшить ефективність ліків.

Приймати препарат під час прийому їжі або безпосередньо перед ним неприпустимо. В такому випадку Клімаксан повністю втратить всі терапевтичні властивості. Приймати гранули можна за 15 хвилин до їжі, або почекати після прийому їжі 2 години.

Якщо протягом 2 тижнів не з’являється позитивних змін самопочуття, дозування збільшується: необхідно приймати 5 гранул Клімаксан 4 рази на день. Максимальна тривалість прийому препарату в гранулах — 2 місяці. Потім, якщо є необхідність повторити курс, потрібно зробити перерву на 2-3 тижні.

5 Лікарські аналоги

При неможливості купити Клімаксан гомеопатичний можна вибрати будь-який лікарський засіб: синонім або аналог. Вибір тих і інших в даний час дуже широкий.

Препарати-аналоги — лікарські засоби, що володіють однаковим складом і дією, але вироблені різними фірмами. До аналогам Клімаксан відносяться Ци-Клим і Климадинон. Основною діючою речовиною кожного з них є екстракт цимицифуги.

Климадинон проводиться в наступних формах: таблетки і краплі. Існує різновид препарату — Климадинон Уно, що відрізняється меншим вмістом діючої речовини. Форми препарату можуть відрізнятися за змістом додаткових елементів. Краплі Климадинон містять дигідрат натрію, спирт, масло м’яти і вода. У таблетках обох видів кількість допоміжних речовин вище.

Препарат Климадинон діє схожим чином, що і гормон естроген, дозволяючи знизити вираженість проявів клімаксу. Також ефективний при кастрационной синдромі та інших станах, викликаних погіршенням роботи яєчників.

Препарат Ци-Клим від «Евалар» також проводиться на основі екстракту цимицифуги. Крім нього до складу препарату входять крохмаль, целюлоза, магнію кальцію. Таблетки покриті оболонкою.

Дія фітоестрогену дозволяє знизити всі прояви, які свідчать про нестачу естрогену, купірувати інші прояви (тривожність, апатія, депресія, дратівливість). Лікувальний ефект препарату проявляється не відразу, приблизно через місяць прийому. На відміну від звичайних гормонів препарат на основі рослинних речовин не викликає збільшення маси тіла, що важливо для багатьох жінок.

Препарат безпечний для більшості пацієнток, в досить рідкісних випадках спостерігається розвиток симптомів алергії. Можлива поява болю в епігастральній ділянці шлунка (в тому місці, де шлунок з’єднується з стравоходом).

Ссылка на основную публикацию