Кленбутерол для схуднення і «сушки» тіла: механізм дії, ризики, застереження

Якщо ти вже досить довго відвідуєш зал, то зобов’язаний був чути про Кленбутерол. Це популярний жиросжигатель, який входить в стек фармакологічних препаратів для сушки тіла практично всіх професійних бодібілдерів і представників фітнесу.

Звички профі, як хороші так і погані, зазвичай швидко переймають любителями бодібілдингу та фітнесу. Сьогодні кленбутерол ковтають дівчата для схуднення, хлопчики для рельєфу, які страждають надмірною вагою — для його нормалізації.

Але наскільки він хороший як жиросжигатель? і чи безпечний?

Існують двоякі думки.

Одні стверджують, що кленбутерол неймовірно ефективний для схуднення і сушки і не більше шкідливий, ніж інші жіросжігателі, інші на противагу тривожно тиснуть кнопку «Небезпечний».

У даній статті ти дізнаєшся про те, що таке кленбутерол, для чого він використовується в бодібілдингу та фітнесі, як він працює, наскільки ефективний для схуднення і сушки, чи можна його приймати для схуднення дівчатам, а також які можливі побічні ефекти його використання.

Але перш — застереження у вигляді нашої улюбленої аксіоми:

Пам’ятай: будь-які жіросжігателі (кленбутерол не виняток) не так чарівні, як схильне наділяти нашу уяву все те, за що ми платимо гроші і що обіцяє позбавити від багаторічної болю. Таблетки ніколи не зроблять за тебе роботу по упорядковую способу життя, якої вимагає довгострокове схуднення (якщо у тебе проблеми із зайвою вагою) або жорсткої дисципліни, якщо ти спортсмен, якому потрібен рельєф.

Ціна використання кленбутерола для схуднення, як і будь-яких інших жироспалювачів — ризик для здоров’я і серйозні побічні ефекти.

Що таке кленбутерол?

Кленбутерол (Кленбутерол гідрохлорид) — це потужний стимулятор, який діє на нервову систему, збільшуючи швидкість метаболізму і активуючи процес спалювання жирів.

Також він має здатність зберігати м’язову масу від руйнування і навіть стимулювати її зростання.

Часто помилково його ставлять в один ряд з анаболічними стероїдами, хоча він ними не є. У більшості країн світу він заборонений для поширення і використання, а також знаходиться в списку допінг-препаратів в спорті і бодібілдингу зокрема.

Кленбутерол був розроблений в 1970 році як засіб для стимуляції м’язового росту у домашніх тварин в сільському господарстві 1. Пізніше він був заборонений для застосування з цією метою в більшості країн, так як побічні продукти його метаболізму, що містяться в м’ясі, мають токсичним діям для людини і можуть призвести до отруєння 2,3.

Інше відоме застосування кленбутерола — лікарський засіб для лікування респіраторних захворювань у домашніх тварин, зокрема, коней. Він діє як бронходілатор, тобто розслаблює м’язи уздовж дихальних шляхів, полегшуючи дихання.

Деякий час кленбутерол широко використовувався як ліки проти астми та інших захворювань дихальних шляхів у людини. Сьогодні він замінений на більш безпечні та ефективні аналоги.

— Але як ліки для коней проникло на полицю фармакологічних препаратів для сушки тіла в бодібілдингу?

Спочатку кленбутерол використовувався для стимуляції набору м’язової маси домашніх тварин і лікування легеневих захворювань у коней

Кленбутерол в бодібілдингу

У міру використання кленбутерола були помічені інші цікаві його властивості. Зокрема те, що він:

 • володіє жироспалюючим дією;
 • проникає в м’язові клітини і покращує синтез протеїну, допомагаючи зберегти м’язову масу від катаболізму під час сушки тіла;
 • існує думка про те, що він володіє анаболічним дією: тобто стимулює ріст м’язів.

Насправді сьогодні кленбутерол більш відомий як жиросжигатель в бодібілдингу, ніж як ліки в медицині. За своєю ефективністю він дуже схожий на ефедрин, але має значно більший час дії (до 26 годин в порівнянні з 4 годинами у ефедрину) 4.

Кленбутерол широко використовується професіоналами в бодібілдингу, які беруть стероїди, під час сушіння тіла, а також любителями, швидко переймають тенденції зі світу професійного спорту.

Це аж ніяк не означає, що він працює тільки спільно з стероїдами. Ні. Ми згадали це просто тому, що часто так думають.

Навпаки, найчастіше курс прийому кленбутерола починається після виходу з обігу стероїдів за кілька тижнів до змагань, так як він допомагає зберегти м’язову масу від руйнування.

Наукові дослідження як на тварин, так і на людину підтверджують 5, що кленбутерол збільшує швидкість внутрішнього метаболізму і завдяки цьому ефективний для схуднення (жиросжигания).

Нагадаємо, що саме на частку внутрішнього метаболізму припадає левова долу щоденних калорій (~ 70%) і його активація — один з найефективніших методів схуднення. Дивись докладніше тут.

Наукові дослідження говорять також про те, що кленбутерол, не будучи анаболічним стероїдів, може стимулювати ріст м’язів 7-9, захищати м’язи від руйнування і збільшувати швидкість відновлення м’язової сили після травм 10,11.

Ефект захисту від м’язового катаболізму спостерігається навіть при дуже сильному обмеження калорійності (до 50%) їжі протягом довгого часу 12, що особливо важливо під час сушки тіла в бодібілдингу.

Кленбутерол використовується в бодібілдингу як препарат для сушки тіла, який володіє також антикатаболічною дією, допомагаючи зберегти м’язову масу від руйнування під час жорсткої дієти

Механізм дії кленбутерола для схуднення

Кленбутерол впливає на ті ж рецептори в нашому організмі, які чутливі до адреналіну (beta-2 рецептори).

Це дає подвійний ефект: відкриває дихальні шляхи, покращуючи дихання, і збільшує швидкість внутрішнього метаболізму

Дія кленбутерола як жіросжігатля не полягає в тому, що він безпосередньо «атакує» жирові клітини. Ні.

Стимулюючи швидкість метаболізму, він піднімає температуру тіла: чим більше калорій перетворюється в тепло, тим менше їх залишається в організмі. Це елементарний закон збереження енергії зі шкільних підручників фізики.

З іншого боку сама по собі підвищена температура тіла прискорює метаболізм і використання жирових клітин для енергії.

Тобто механізм дії кленбутерола дуже простий по суті, і такий же як у інших термогеников, наприклад капсаїцину.

Але є у кленбутерола одна особливість, яка відрізняє його від інших поширених жироспалювачів (кофеїну, зеленого чаю, ефедрину): значно більший час дії. Після потрапляння в організм час його напіввиведення (коли концентрація в крові подає в два рази) досягає 26 годин, а сліди його присутності можуть виявлятися аж до 48 годин 4. Для порівняння: час дії кофеїну — 4-6 годин.

З точки зору схуднення тривале перебування в організмі стимулятора — це добре. Але з точки зору побічних ефектів — небажано. Зокрема, стає причиною одного з найпоширеніших побічних ефектів — безсоння.

Як жиросжигатель кленбутерол діє стимулюючи швидкість внутрішнього метаболізму. Тривалість його дії значно більше, ніж у інших жіросжігатлей — до 26 годин

Наскільки ефективний жиросжигатель кленбутерол для схуднення?

Отже, наукові факти і досвід профі кажуть про те, що кленбутерол дійсно працює як жиросжигатель. Але наскільки він ефективний?

Найчастіше ефект від прийому кленбутерола оцінюють як збільшення швидкості метаболізму приблизно на ~ 10%. Складно з’ясувати походження цієї цифри. Але припустимо, що це правда, беручи до уваги те, що дія інших жироспалювачів характеризується схожою цифрою.

Багато це чи мало 10%? При швидкості базового метаболізму 2500 Кал — це 250 Кал.

Мовою продуктів 250 Кал еквівалентні: половині плитки шоколаду, декільком печеньки, шматку торта …

Якщо припустити лінійну залежність між значенням калорійного дефіциту і кількістю жиру, які при цьому спалюється, то 250 Кал будуть еквіваленти схудненню на 200 грами жиру в тиждень: 200 г = 250 Кал * 7 (днів) / 9 Кал (калорійність 1 г жиру).

Це означає, що тільки на Кленбутерол можна схуднути на 0.8 кг в місяць, а за рік — на 9.6 кг. Не погано. Якби не одне АЛЕ.

По-перше, тривалість прийому кленбутерола не повинна перевищувати 4-6 тижнів — це час, який потрібен для формування несприйнятливості організму до його дії 6, т. Е. У міру вживання цього препарату формується звикання і він поступово стає все менш ефективним.

Цього можна уникнути, регулярно збільшуючи дозу. Але все-одно, існує жорстке обмеження на тривалість прийому кленбутерола для схуднення протягом року і максимальну допустиму дозу, для запобігання побічних ефектів. Більш докладно про це в матеріалі Як приймати кленбутерол для сушки тіла.

Як правило курс кленбутерола триває не більше 6 тижнів. За цей час з його допомогою можна спалити приблизно 1.2 кг жиру.

Але цього ж можна досягти тільки за допомогою дієти, якщо почати сушитися на 2 тижні раніше … без ризику побічних ефектів кленбутерола.

Ефект кленбутерола для схуднення еквівалентний половині плитки шоколаду ..

Тут всім, хто зібрався худнути виключно ковтаючи таблетки кленбутерола, дуже важливо гранично уважно прочитати наступне.

Кленбутерол може бути тільки доповненням до правильного харчування і тренувань для схуднення

Так, професійні бодібілдери використовують кленбутерол на сушінні тіла. Це факт. Але. Вони НЕ сушаться виключно за рахунок цього препарату.

Сушка тіла в професійному бодібілдингу це поєднання дієти, тренувань і препаратів. Пріоритет саме в перерахованої послідовності. Три доданків необхідні для досягнення максимально жироспалювання: 3-4% жиру, які вважаються нормою для участі в змаганнях.

Це неприродно для організму і не є здоровим. НІХТО з них ніколи НЕ підтримує такий відсоток жиру ПОСТІЙНО і НЕ приймає кленбутерол та інші препарати РЕГУЛЯРНО протягом усього життя.

Багато хто помилково вважає, що достатньо просто проковтнути таблетку кленбутерола і можна розслабитися, вона все зробить за тебе. Це не так.

Навіть використовуючи кленбутерол, ти зобов’язаний дотримуватися дієти. Інакше схуднути / висушитися не вийде. Причому ступінь самообмеження і контролю буде не меншою, ніж без нього.

Рекомендуємо: Дієта для сушки тіла і програма харчування від натурального бодібілдера Layne Norton

Тоді питання: навіщо приймати кленбутерол?

Відповідь: щоб підсилити ефект від правильних кроків в сушінні тіла (дієта + тренування), які ти вже робиш. Але НЕ замінити їх.

Тільки за рахунок кленбутерола схуднути НАЗАВЖДИ не вийде. Але він здатний підсилити ефект жиросжигания за рахунок активації швидкості метаболізму.

— Чи допоможе кленбутерол схуднути тим, хто страждає ожирінням або надлишковою вагою?

Ні. Як і інші жіросжігателі. Забудьте про це. Для вас єдина дорога — зміна способу життя, правильне харчування і фізична активність. Причому харчування — на першому місці. Почніть звідси: Що робити щоб схуднути? або як схуднути без спорту.

Тільки за рахунок кленбутерола схуднути назавжди не вийде. Ніхто їх профі ніколи не приймає його регулярно. Він є тільки доповненням до правильній дієті і тренувань для схуднення на короткому часовому відрізку під час сушки тіла

Чи можна приймати кленбутерол для схуднення дівчатам?

Як правило в бодібілдингу та фітнесі кленбутерол використовують на останніх 8-10 тижнях перед змаганнями, але до моменту початку курсу, спортсмен вже досить висушений за рахунок дієти. Це важливо.

Тут ключові слова: «в бодібілдингу», «перед змаганнями», «вже досить висушений».

— Чи можна рекомендувати кленбутерол для схуднення звичайним дівчатам, жінкам, чоловікам, які бажають позбутися від жиру?

Навряд чи.

Подивіться наведений вище розрахунок ефективності кленбутерола і наші рекомендації.

Щоб досягти того ж ефекту, досить прибрати зайві 200 Кал в день з їжі.

Причому, навіть якщо ти станеш пити таблетки кленбутерола, то не зможеш робити це постійно, через звикання і можливих неприємних побічних ефектів. Чи є сенс тоді ризикувати?

Але ніхто не забороняє, та й не може. Спробуй, але не сподівайся на диво. А краще — вивчай наші рекомендації про те, як худнути правильно.

Кленбутерол для схуднення не рекомендується звичайним людям з надмірною вагою просто тому, що його не можна приймати постійно

Шкода кленбутерола для здоров’я і можливі побічні ефекти

Шкода кленбутерола пояснюються головним чином його стимулюючим нервову систему дією, що негативно позначається на психіці і функції серця.

З точки зору біохімії прийом кленбутерола приводить до виведення калію з організму і амінокислоти таурину, що, як вважають, є причиною м’язових болів і судом 13-15.

Наскільки серйозною є втрата калію? Серйозніше, ніж може здатися.

Виведенням калію та інших мінералів супроводжується вживанням діуретиків на сушінні тіла, і тут досить сказати, що з цієї причини вони вважаються одним з найнебезпечніших видів препаратів спортивної хімії. Дивись тут чому.

Серед інших побічних ефектів кленбутерола:

 • нудота
 • безсоння
 • запаморочення
 • висипання на шкірі обличчя
 • головні болі
 • блювота
 • дратівливість
 • підвищена пітливість
 • гіпертрофія серця

Повний список побічних ефектів кленбутерола набагато значніше, серед них — навіть смерть.

В цілому їх прояв носить індивідуальний характер, але деякі з них відчувають на собі практично всі вживають. Іноді вони можуть бути настільки неприємні, що доводиться припиняти курс прийому кленбутерола.

Більше, перегляньте в матеріалі Побічні ефекти прийому кленбутерола для схуднення.

Шкода кленбутерола для здоров’я пов’язаний з його стимулюючою дією на нервову систему. Також при його вживанні виводяться з організму деякі важливі мінерали та амінокислоти

висновок

Кленбутерол гідрохлорид — непоганий термогеником, але як і всі жіросжігателі не є магічною таблеткою, яка зробить всю роботу за вас.

Його ефективність по калорійності можна порівняти з невеликою порцією ваших улюблених солодощів.

Навіть якщо ви вирішите його приймати для схуднення, то отримаєте лише тимчасовий ефект і, можливо, деякі побічні ефекти. Схуднути назавжди і без шкоди для здоров’я, не змінюючи звички способу життя (головним чином харчування) неможливо.

Кленбутерол здатний посилити ефективність правильної дієти і тренувань в жіросжіганіі. Але не замінити їх.

Кленбутерол можна використовувати постійно. Тільки на короткому етапі підготовки до змагань. Для тих, хто розглядає його як жиросжигатель, щоб схуднути і не вловив натяк: ви не зможете схуднути і підтримувати вагу за допомогою кленбутерола, приймаючи його постійно протягом всього життя.

Кленбутерол допомагає прискорити процес спалювання жирів і позбутися від останніх кількох відсотків жиру, коли ви вже досить підсушені за рахунок дієти.

При його прийомі дуже важливо дотримуватися рекомендованих схем прийому. Так, це не найнебезпечніший препарат спортивної хімії на землі, але перевищення дозувань обов’язково призведе до негативних побічних ефектів, в списку яких .. навіть смерть. Це не варто зайвих декількох кілограм жиру.

Ссылка на основную публикацию