Кисневі коктейлі як бізнес

Пошук ідей для підприємницького проекту … Таке завдання сьогодні займає розуми безлічі людей, які вирішили створити сімейний бізнес або власну справу. Звичайно ж, складне і наукомістке виробництво або відкриття свого ресторану — не завжди найпростіший шлях. Для втілення таких ідей будуть потрібні серйозні фінансові вкладення. Величезне число підприємців шукають те, що простіше в цьому плані, де можна обійтися невеликими грошима на початку.

Кисневі коктейлі — теорія та гідності

Тут проявляється правдивість твердження, що новинка — це щось вже добре призабуте, з історією і вдалим втіленням. Придуманий «рецепт» кисневих коктейлів в далеких 60-х минулого століття. Основою послужила методика академіка Сиротинина, патофізіолога, який вивчав можливості лікування киснем.

Розробка має серйозне наукове обгрунтування, а також практичні результати, що підтверджують її ефективність в оздоровленні організму. Доведено, що прийом склянки кисневого коктейлю може замінити прогулянку по лісі з чистим і напоєним запахом зелені повітрям тривалістю в цілу годину. Погодьтеся, це дійсно унікальний інструмент оздоровлення та отримання запасу бадьорості.

На цьому моменті варто загострити увагу. Така інформація може успішно використовуватися в рекламних цілях. Своє масове поширення методика отримала в 70-х роках, коли були розроблені компактні ємності для стисненого кисню в 1 і 2 літри.

Оксигенотерапія має широкий спектр впливу на організм. Кисневий коктейль здатний:

 • нормалізувати сон і допомогти у відновленні організму після серйозних фізичних навантажень;
 • усунути хронічну втому і сприяти в якнайшвидшій адаптації при зміні умов життєдіяльності;
 • зміцнити імунітет, активізувати функції організму;
 • нормалізувати обмін речовин і мікрофлору кишечника;
 • поліпшити концентрацію уваги, сприйняття інформації, прискорити реакцію.

Всі ці медичні подробиці повинні бути в базі знань продавця продукції, який буде з готовністю розповідати потенційним покупцям про корисність кисневих коктейлів. Тут недоречний підхід нерозуміння принципів роботи, як, наприклад, при використанні 3Д-принтера, коли технічні подробиці мало цікаві. Людини, що здобуває напій, збагачений киснем, потрібно забезпечити всією корисною для нього інформацією, особливо якщо він робить це вперше або бажає підкріпити своє бажання купити науково доведеними відомостями.

Бізнес на кисневих коктейлях — переваги для початківців

При перших кроках в бізнесі потрібно враховувати величезну кількість чинників, які можуть як дати поштовх у розвитку, так і загальмувати (або ж привести до краху). Наприклад, думаючи над тим, як відкрити свою кондитерську з нуля, слід враховувати складності не тільки фінансового характеру та потреба серйозних капіталовкладень. В такому форматі є ризик високої конкуренції, а також труднощів розкрутки нового закладу.

У торгівлі кисневими коктейлями цих небезпек поки немає:

 • ніша відносно нова;
 • конкуренція відносно невисока;
 • потенційні клієнти — практично всі вікові та соціальні категорії, винятком можна вважати лише тих людей, які знаходяться в шарі крайньої бідності;
 • в якості потужних рекламних інструментів тут виступають загальна боротьба за здоровий спосіб життя і, як не дивно, ослаблення здоров’я нації в цілому;
 • бізнес можна починати в будь-якому населеному пункті, незалежно від його величини або числа населення;
 • торгова точка не обов’язково повинна бути прив’язана до якогось певного місця, її можна зробити пересувний;
 • в організації бізнесу з продажу кисневих коктейлів можна обійтися невеликою сумою початкового капіталу.

Всі ці нюанси підтверджують, що покладена в основу підприємницького проекту ідея з киснева може дати якісь можливості для початківця бізнесмена.

Варіанти організації бізнесу на кисневих коктейлях

Перше і головне в підприємницькому проекті, пов’язаному з роздрібною торгівлею, — вибір правильного місця для реалізації товару. Це правило дає більше половини успіху. Для продажу кисневих коктейлів потрібно:

 • місце з високою прохідністю;
 • наявність потенційних клієнтів в достатній кількості.

Ці дві складові є обов’язковими. Тому краще всього орієнтуватися на:

 • великі ТРЦ;
 • закладу розважального характеру, такі як кінотеатри, боулінг-клуби, катки;
 • фітнес та тренажерні зали;
 • салони краси, заклади оздоровчого характеру;
 • дитячі установи, центри розвитку, школи та садки;
 • середні і вищі навчальні заклади, а також ті місця, де відпочиває і займається молодь.

У плані організації бізнесу торгівля кисневими коктейлями може бути побудована за двома алгоритмами. Можна облаштувати стаціонарну точку у вигляді постійно присутнього бару. Можна піти іншим шляхом і створити мобільний варіант, який буде приїжджати до клієнтів за певним графіком. Наприклад, у другій версії можна організувати відвідування за один день декількох дитячих садків та шкіл і таким чином охопити максимальну кількість покупців.

Обов’язкові умови бізнес-моделі

У кожного підприємницького проекту є свої особливості, які базуються на специфіці. Однак у них усіх є і спільності:

 • Реєстрація. Ця умова обов’язково. Крім того, що без офіційного підтвердження законності ведення підприємницької діяльності ви ризикуєте отримати адміністративне покарання, штраф (сума якого вельми немаленька), понести кримінальну відповідальність, існує ще й інший неприємний момент. Ніхто з власників площ не укладе з вами договір оренди, вас не пустять до дитячого закладу з продукцією і подібне.
 • Дотримання санітарних норм. У деяких інформаційних матеріалах по темі зустрічається твердження, що тут особливих складнощів немає, для торгівлі такого характеру продукцією не потрібно спеціальних дозвільних документів. Однак це не зовсім вірно. По-перше, для виготовлення потрібен виключно медичний кисень, який проводиться на ліцензованих підприємствах. По-друге, тут можна використовувати сертифіковане обладнання. Те ж стосується і застосовуваних інгредієнтів. По-третє, потрібно отримати дозвіл на місце торгівлі від відповідних органів (Росспоживнагляду і пожежних).

Порада: всі подробиці слід уточнювати на місці. Тобто існують загальновстановлені правила виробництва і реалізації кисневих коктейлів. Однак в регіонах можуть бути свої нюанси, особливо це стосується роботи в дитячих установах. До того ж у кожного з продавців повинна бути медична книжка встановленого зразка.

 • Система оподаткування. За ідеєю, підприємець, який займається такою діяльністю, має право застосовувати ЕНВД, тому як тут присутній роздрібна торгівля. Хоча суперечить цьому те, що є тут і елемент виробництва.

Порада: даний момент необхідно уточнювати в своїй податковій інспекції і надходити відповідно до рекомендацій їх співробітників.

Ставитися до кисневого коктейлю як до банальної чашечці кави або шоколадний батончик з вендінгового автомата ні в якому разі не можна. І нехай це не медикамент, він все ж має виражену терапевтичну дію. Та й його реклама будується на заклик до ведення здорового способу життя та отриманню через цей продукт оздоровчого ефекту. Тому категорично не варто застосовувати сумнівне обладнання або замінювати інгредієнти, наприклад, соки продуктами домашнього приготування. Це може істотно зашкодити репутації продавця, а іноді і привести до інших небажаних наслідків. Тут потрібно такий ретельний підхід, як для виробництва памперсів в Росії, товару з високим рівнем вимог до його якості та безпеки.

Що потрібно для торгової точки — апарат для приготування кисневих коктейлів

І в цьому питанні є дві полярні думки. Як не шкода засмучувати підприємця, який планує заробити на кисневому коктейлі серйозні гроші, це не настільки просто.

Міфи і факти

Навіть все ті книги про бізнес, які варто прочитати, не розкриють всієї конкретики певного виду підприємницької діяльності. Вони можуть прекрасно висвітлити питання маркетингу, нюанси просування, але не дадуть інформації про специфіку, що стосується конкретної сфери. У виробництві кисневих коктейлів є два важливих моменти:

 • З одного боку, цю ідею позиціонують як таку, що не вимагає великих фінансових затрат. Дійсно, кисневий концентратор, основу виробництва, можна придбати за невелику суму. Ціни починаються від 26 тисяч рублів за комплект обладнання, куди крім концентратора входить ще й коктейлер, призначений для збагачення соку киснем.
 • З іншого боку, зараз проводиться агресивна кампанія певними колами, де активно пропонують ідею використання зареєстрованої харчової добавки Е948, газоподібного кисню. Тобто видобутий з повітря кисень для окси-коктейлю (за допомогою концентратора) вважають не тим корисним компонентом, що покладено в основу оксигенотерапии.

І тут ми маємо конфлікт

Виробники обладнання розповідають про оздоровчі можливості продукції, створеної за допомогою їх апаратури. Вони ж поширюють інформацію про корисність кисневих коктейлів, виготовлених за методикою, яка застосовується концентраторами (а вони беруть за основу звичайний атмосферне повітря).

Деякі представники медичної спільноти стверджують, що ідея Сиротинина таким підходом спотворена. Справа в тому, що в основі його методики — використання спеціального медичного кисню. А для звичайного бізнесу, роздрібної торгівлі алкогольними та іншими напоями — це занадто дорого, отже, невигідно.

Якщо більш детально, то концентратори використовують повітря, звичайний, що знаходиться в межах доступності апарату. Саме тому результат тієї пінки, що буває на виході і в підсумку з’їдається, потрапляє в шлунок споживача, не завжди відповідає заявленим медичним вимогам. Там можуть бути присутніми різні домішки, канцерогени, а також не витримуватися процентний вміст газів. Рідкий медичний кисень, вироблений в спеціальних умовах, повністю задовольняє запити оксигенотерапии. Але щоб створити торгову точку з продажу кисневих коктейлів, які будуть відповідати тим умовам, що висувають вузькопрофільні фахівці, потрібні зовсім інші гроші. Крім того, собівартість продукції збільшується, а значить, і контингент покупців змінюється.

При глибокому вивченні питання, а саме так і слід вчинити тим, хто планує створювати тематичний проект, потрібно розглядати всі сторони. Обов’язково потрібно консультуватися (попередньо) з усіма контролюючими та дозвільними органами (місцевими). У різних регіонах існує різний підхід до питання кисневих коктейлів.

Реклама кисневого коктейлю — особливості продукту

Рекламна кампанія торгового продукту повинна будуватися в даному випадку на його корисності для здоров’я. Або ж на приємному поглинанні смачного напою з користю для організму. І тут також потрібно «включати» обережність. Якщо ще раз проаналізувати всю інформацію, з огляду на те, який метод виготовлення кисневих напоїв вибирає або вважає за краще підприємець …

Медичний кисень, повне дотримання рекомендацій МОЗ та інше з цієї серії дають право на те, щоб заявляти про беззаперечну користь для здоров’я пропонованих напоїв і продавати їх дітям, підтверджуючи документально ефективність і безпеку.

Використання концентратора — сумнівно в плані медичних висновків. Немає тут стовідсоткової згоди фахівців про корисність, терапевтичному впливі і безпеки для людського організму.

Порада: ні в якому разі не бажаючи применшити привабливість самої ідеї торгівлі кисневими коктейлями, пропонуємо попередньо, перш ніж з головою зануритися в цей бізнес, уважно вивчити успішність стартували раніше проектів. Статистичних даних немає, але, на думку деяких експертів, багато точки з кисневими коктейлями швидко закриваються. А агресивна рекламна кампанія про вигідність бізнесу підтримується виробниками обладнання для отримання кисню з атмосферного повітря.

Якщо ж ви входите в сферу як професіонал, берете за основу доведену методику, використовуєте сертифіковане обладнання та медичний кисень, то у вашого бізнесу є велике майбутнє. Правда, в цьому випадку не можна обійтися мінімальним стартовим капіталом. Крім того, всі цифри, зазначені в матеріалах про бізнес-ідеї, взяті саме з повітря. Бюджетні комплекти обладнання не підходять для підприємницького проекту, створюваного як повноцінний бізнес, побудований на ідеї оздоровлення організму. Це можна використовувати тільки в якості розваги та продажу смачного, але тривіального напою.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Бізнес на кисневих коктейлях — далеко не проста справа. І розхожа, розтиражована думку про його дешевизні, простоті, неймовірної вигідності не відповідає дійсності. Поверхневий погляд на речі ніколи не приносив користь. Глибоке вивчення питання завжди дає позитивний результат. Тут це правило як не можна дієво. Бізнес на кисневих коктейлях можна будувати тільки в разі, якщо ви відмінно розібралися в темі, вивчили таємницю і розумієте, що тут реклама виробників обладнання, а що — по-справжньому достовірна інформація.

Ссылка на основную публикацию