Кислотний пілінг: кому дозволена а кому протипоказана процедура

Активізувати механізми самостійного омолодження шкіри можна за допомогою різних агресивних косметологічних процедур, що знімають верхній шар шкірного покриву. Саме такою методикою є кислотний пілінг, що викликає опік епідермісу. У цій статті ми розповімо, як він виконується, в чому його ефективність, кому протипоказаний, що враховувати в період реабілітації і інші важливі відомості.

Кислотний пілінг полягає у видаленні верхнього шару шкіри хімічним складом

Основний механізм дії

Зрозуміти, як саме кислоти впливають на шкірну структуру, допоможе знання основ анатомії і будови шкіри, яка складається з:

 • епідермісу — верхнього тонкого шару, в якому відбуваються процеси обміну речовин і метаболізму з відтворенням клітин епітелію, необхідних для захисту організму від проникнення шкідливих бактерій і мікробів;
 • дерми, що включає 2 кулі (сосочковий і сітчастий), де розташовуються волокна еластину, колагену, що підтримують пружність епідермісу. У дермі проходять кровоносні судини і нервові закінчення;
 • гіподерми або підшкірно-жирової клітковини, між волокнами якої знаходяться жирові клітини (ліпоціти). Її призначення полягає в захисті організму від температурних коливань навколишнього середовища.

Кислотний пілінг може бути:

 1. поверхневим — частково або повністю видаляє шар епідермісу. Він виконується з використанням фруктової, гліколевої, молочної або саліцилової кислоти;
 2. серединним — зачіпають епідерміс і дермальний шар, завдяки чому після регенерації відбувається виражений омолоджуючий ефект. Ця процедура передбачає застосування ретиноєвої або трихлороцтової кислоти;
 3. глибоким — належать до хірургічних операцій і виконуваних тільки в медичних установах. Такий вид пілінгу усуває не тільки зморшки, але і рубці, які виникають після важких форм вугрової висипки і акне. В ході маніпуляції використовують діюча речовина під назвою фенол, що досягає гиподерму, а в деяких випадках зачіпає базальнумембрану.

Вибираючи певний вид кислоти, косметолог, впливає на потрібний шар шкіри, що має дефекти або потребує корекції. В результаті відбувається опік, який активізує процес регенерації тканини з активним розподілом і зростанням нових клітин шкірної структури.

Чим сильніше вийде опік шкіри, тим інтенсивніше в ній відбуватимуться процеси відновлення і оновлення!

Які види кислотного пілінгу існують

Ефективність процедури залежить від виду використовуваних кислот і їх впливу, що чиниться на шкірну структуру. Пілінг обличчя за допомогою:

 • фруктових кислот застосовується в основному тоді, коли вікові зміни є незначними. Як ексфоліантів (активно отшелушивающих шкіру речовин) застосовують цукрову, очеретяну, мангового або виноградну кислоти. Після процедури відбувається помітне підвищення еластичності, тонусу шкірного покриву, а також сповільнюється процес старіння клітин;
 • мигдальної кислоти дозволяє проводити антибактеріальну обробку шкіри з метою полегшення утворилися після акне рубців;
 • саліцилової кислоти дає можливість позбутися від вугрової висипки, жирної себореї або гіперпігментації жінкам зі смаглявим типом шкіри;
 • молочної кислоти забезпечує стійкий омолоджуючий ефект, повертаючи шкірі гладкість і здоровий зовнішній вигляд;
 • ретиноєвої кислоти вважається найбільш щадним і в той же час досить ефективним. Оскільки концентрацію такого речовини можна вибирати, це дозволяє призначати процедуру пацієнтам будь-якої вікової групи і регулювати ступінь отримання хімічного опіку шкіри;
 • гліколевої кислоти застосовують при виконанні поверхневої чистки шкірного покриву від різних забруднень, сальних пробок і для зниження вираженості пігментації.

Фото до і після проведення процедури кислотного пілінгу на проблемній шкірі

У яких випадках рекомендується маніпуляція

Кислотний пілінг показаний до використання при наявності наступних проблем / дефектів шкіри:

 • мімічних та вікових зморшок різної глибини розташування;
 • гіперкератозі (ущільненні поверхневого шкірного шару) різної етіології;
 • передчасного початку процесу старіння клітин;
 • підвищеної пігментації;
 • вугрів, акне, явищ постакне;
 • себорейного дерматиту на тлі надмірного вироблення шкірного сала;
 • невеликих рубців, що залишилися після хірургічних втручань або незначних травм.

Коли заборонено робити кислотний пілінг

Категорично не рекомендується піддаватися такій процедурі в наступних випадках:

 • при алергічної реакції шкіри на кислоти, які використовуються для виконання маніпуляції;
 • в період вагітності та годування груддю;
 • в моменти підвищення температури тіла (гіпертермії);
 • при наявності келоїдних рубців;
 • в період виникнення запальних процесів в зоні корекції;
 • при вірусі герпесу, що знаходиться в гострій стадії.

Технологія проведення процедури

Ця методика вимагає особливої ??уваги, акуратності, дотримання оптимальної концентрації кислот, а також тривалості їх впливу на шкірну структуру, щоб уникнути небажаних наслідків і серйозних ускладнень. Послідовність проведення маніпуляції складається з наступних етапів:

 1. Першого, що полягає в обов’язковому очищенні шкірної поверхні від макіяжу і її знежирення.
 2. Другого, що передбачає накладення пілінгових складу, коли на чистий епідерміс тонким шаром наноситься обраний вид кислоти (або суміші з різних кислот) та витримується потрібний проміжок часу. В ході цієї дії пацієнт може відчувати відчуття печіння або легкого поколювання на шкірі, що свідчить про необхідність ретельного контролю з боку косметолога. У разі виникнення несподіваних реакцій на шкірі клієнта, або закінчення часу дії кислоти, переходять до наступного етапу.
 3. Третій крок — нейтралізація нанесеного складу за допомогою накладення спеціального розчину, дія якого спрямована, в тому числі на зволоження, а також тонизирование епідермісу після сеансу.
 4. Заключний 4 етап полягає в нанесенні на шкірну поверхню спеціального крему, який надає стимулюючу дію на процес регенерації клітин.

Після отримання кислотного опіку епідерміс потребує особливого догляду, який передбачає виконання всіх приписів косметолога, який проводив маніпуляцію!

Основні правила реабілітаційного періоду

Від того, наскільки грамотно ви будете виконувати ці умови, залежить можливість появи ускладнень, побічних ефектів, підсумок всієї процедури, а також тривалість отриманих результатів, тому підійдіть до цього дійства з усією відповідальністю!

 • Період відновлення після поверхневого кислотного пілінгу триває 10 діб, після серединного — 15 днів, а після глибокого — до 28.
 • У перші дні після маніпуляції не варто користуватися пінними складами, що містять активні пави, здатні завдати шкоди пошкодженому епідермісу.
 • Під час реабілітації уникайте контакту шкіри з прямими сонячними і УФ променями, тому не відвідуйте солярій, пляж і обов’язково наносите на шкіру обличчя крем з високим сонцезахисним фактором (SPF від 35 до 45).
 • Намагайтеся спати на спині і вибирайте наволочки з м’яких атласних матеріалів, так як протягом ночі ви не будете себе контролювати і можете повернутися на бік.
 • Оскільки епідерміс після такої процедури буде гіперчутливим і роздратованим, уникайте різких температурних перепадів.
 • Шкіра після отриманого кислотного опіку буде мати гостру потребу в інтенсивному зволоженні, тому проконсультуйтеся з косметологом про вигляді відповідного засоби і наносите його не менше 2 разів на день після очищення епідермісу м’яким тоніком без спирту або звичайною кип’яченою водою кімнатної температури. Відмінно допомагають загоєнню шкіри засоби, що містять Пантенол.
 • Не користуйтеся декоративною косметикою і тональними основами, так як при їх знятті шкіра отримає додатковий стрес і сильне роздратування.
 • На третій день епідерміс почне сильно лущитися, тому застосування пудри буде недоречним і навіть шкідливим для шкіри.
 • Не варто застосовувати в цей період скраби, м’які пілінги, а також заборонено здирати утворюються на поверхні шкіри скоринки, оскільки ці дії сприяють травматизації молодих, тільки що утворилися клітин епітелію і затягують процес відновлення.

Відео: Кислотний пілінг в домашніх умовах

Успішного вам сеансу!

Ссылка на основную публикацию