Кишкові коліки у дитини: вибираємо правильну тактику лікування.

Більше 50% батьків стикаються з тим, що дитина постійно плаче, підгинає ніжки. Це у нього почалися коліки. Такий стан спостерігається переважно вечорами або в нічний час. Причини виникнення порушення травної системи можуть бути різні. Але не можна ситуацію пускати на самоплив і доставляти дискомфорт дитині — проблему потрібно вирішувати.

Чому виникають коліки?

Травна система грудничка ще не здатна переварювати складну їжу або боротися з повітрям в кишечнику. Кольки можуть виникнути з різних причин, які класифікують на фізіологічні і зовнішні.

Причини, пов’язані з організмом дитини:

 • остаточно не сформувалася травна система;
 • кишкова стінка занадто чутлива;
 • недавно перенесена інфекція;
 • вживання антибіотиків;
 • дисбактеріоз, порушення годування.

Причини, пов’язані з організмом матері:

 • неправильне харчування, порушення дієти, вживання в їжу капусти, бобових, свіжого некип’яченого молока та інших продуктів;
 • неправильне годування — в травний тракт потрапляє повітря;
 • неправильно підібрана суміш або пляшечка;
 • емоційний стан матері та її шкідливі звички.

Після того як коліки відступили дитина поводиться як завжди: грається, харчується. Але варто матері знову допустити помилку в годуванні, і муки немовляти тривають. Зазвичай коліки турбують дитину близько 2-3 годин, потім гази виходять через пряму кишку або в вигляді відрижки.

Як позбутися від кольок?

Існує безліч порад полегшити стан дитини і повернути йому комфорт:

 1. У приміщенні необхідно зробити приглушене світло. На яскраву лампу дитина буде дратівливо реагувати.
 2. Якщо дитина любить воду і купання, можна занурити його в теплу ванну. Малюк розслабиться, а, перебуваючи в невагомому стані, він зможе легко випустити гази.
 3. Заняття на фітболі допоможуть дитині відволіктися і усунути болі. Для цього немовляти потрібно покласти животиком на великий м’яч, і прокатати його в різні боки. Головне, добре притримувати дитини.
 4. Контакт з тілом батьків допоможе йому заспокоїтися і отримати тепло. Малюка потрібно покласти животиком на тіло або груди матері (можна і батька). Зазвичай після цього дитина добре засинає.
 5. Дуже добре допомагає масаж живота. Кругові рухи руками потрібно здійснювати за годинниковою стрілкою. Таким же чином влаштована травна система людини.
 6. Під час кольки живіт немовляти потрібно тримати в теплі. Можна нагріти праскою пелюшку або покласти пластикову пляшку, наповнену теплою водою. Обов’язково треба стежити за температурою предмета. Ніжну шкіру малюка можна легко обпекти.
 7. Вправа «велосипед» дозволить вийти газам назовні. Для цього потрібно покласти малюка на спинку, взяти за ніжки і по черзі підгинати ніжки до животика.
 8. Також, щоб вийшли гази, можна зробити наступну вправу. Покласти дитину животиком на подушку або на край ліжка. Ніжки повинні звисати. Дати полежати дитині в такому положенні хвилин 10-15. М’язи заднього проходу поступово розслабляються і дають газам вийти.
 9. Багатьом діткам допомагає заспокоїтися їх улюблений шум. Для кожної дитини це індивідуальна сукупність звуків. Деякі люблять шум пральної машинки, інші — мамину колискову.
 10. Для виведення газів можна поставити газовідвідну трубочку. Хтось робить її з піпетки, а деякі — з гумової груші.

Профілактика колік у грудничка

Щоб після годування у дитини не виникло дискомфортний стан, кожна мама повинна взяти за правило виконувати наступні дії:

 1. Харчуватися здоровою їжею і дотримуватися дієти для грудного вигодовування. Все що прийме в їжу жінка, потрапляє в травну систему дитини з материнським молоком. До 6 місяців матері небажано вживати бобові, чорний і дріжджовий хліб, капусту, деякі молочні продукти, чорнослив, гриби, газовану воду, консервацію, продукти бродіння.
 2. Правильно проводити процес годування. Краще якщо дитина буде приймати їжу, лежачи на животі. Така поза покращує роботу кишечника. Груди потрібно давати так, щоб дитина захоплював більшу частину ареоли, а повітря не потрапляло до нього в стравохід.
 3. Періодично робити масаж живота. Рухи руками за годинниковою стрілкою стимулюють роботу кишечника.
 4. Після годування потримайте дитину «стовпчиком». Він відригне повітря, який потрапив в його травну систему.
 5. Для профілактики можна давати спеціальні чаї: з ромашки, аптечна кропова вода, Плантекс. Вони не шкідливі для дитячого організму.

Лікування колік медикаментами

Якщо все перепробували методи не допомагають можна вдатися до лікарських препаратів. Найчастіше педіатри призначають Еспумізан або Бебінос. Симетикон, який знаходиться в основі препарату, зменшує тиск в кишечнику. Препарати Біоген, Хілак, Лінекс — пробіотики, які допоможуть позбутися грудничку від кольок.

Кольки — поширене явище у всіх малюків, так як травна система ще не сформована. Неправильне годування, харчування матері і підібрані пляшечки і суміші можуть доставити дитині, а також батькам дискомфорт. Полегшити стан немовляти допоможуть нехитрі дії і вправи.

Ссылка на основную публикацию