Кишкова інфекція у дітей

Інфекції, що вражають шлунково-кишковий тракт, викликаються бактеріями або вірусами. Шкідливі мікроорганізми порушують роботу кишечника, руйнують клітини шлункових тканин, призводять до зменшення кількості в організмі цінних мікроелементів. Здоров’я дитини, особливо немовляти, може в значній мірі постраждати від такого роду захворювань, адже в його віці захисні механізми організму ще не розвинені досить добре.

Як розпізнати кишкову інфекцію у дітей?

Першими ознаками такого недуги є нездужання і головні болі, важкість у ділянці шлунка. Наступний етап — гострий, він проявляється підвищенням температури, сильним ознобом, блювотою і діареєю. Залежно від області ураження переважає той чи інший ознака захворювання.

Коли починається гострий ентерит, інфекція вражає тонкий відділ кишечника. Малюка мучить рідкий стілець, при цьому спорожнення кишечника частішає до 20 разів на добу. Немовля підтискає ніжки і плаче, а більш доросла дитина скаржиться на болі в районі живота. Перші спорожнення мають вигляд неперетравленої їжі, наступні ж є смердючими водянистими масами, дратівливими шкіру малюка. За кольором калу можна визначити, якими бактеріями або вірусами викликана кишкова інфекція у дітей.

Коли недуга в результаті отруєння вражає шлунок і викликає гострий гастрит, він проявляється нудотою і блювотою, різким збільшенням температури і болем у грудях. При інфікуванні товстої кишки виникає гострий коліт, першим симптомом якого є частий і убогий, практично повністю прозорий стілець бурими масами зі слизом, іноді навіть з частинками гною. Його інші ознаки — часті позиви до дефекації, сильна нудота, блювота і болі в животі.

Як позбавити дитину від кишкової інфекції?

Побачивши симптоми захворювання, потрібно припинити годування хворої дитини. Справа в тому, що коли вражена система травлення, вона заражає прийняту їжу, тим самим посилюючи захворювання. Навіть після припинення хвороби корисно буде протримати дитини один-два дня на легку їжу. Під час недуги годувати можна тільки немовлят і лише молоком матері.

А ось від пиття відмовлятися не можна! Навпаки, дитині потрібно давати багато рідини — щоб заповнити її втрату в організмі. Для цього бажано використовувати спеціальні лікарські засоби, якщо ж вони недоступні, то малюка можна поїти мінеральною водичкою, відварами родзинок, лікарських трав і шипшини, компотом із сухофруктів і зеленим чаєм. Щоб рідина швидко всмоктувалася зі шлунка в кров, вона повинна бути підігріта до температури тіла. Якщо ж у хворого спостерігається сильна блювота, то питво треба давати меншими порціями, але частіше — це охоронить шлунок від розтягування.

З лікарських засобів при кишкової інфекції дітям потрібно давати абсорбенти, наприклад ентеросгель або активоване вугілля: на 10 кг загальної маси тіла хворого мало або таблетки вугілля, або чайної ложки медикаментозного гелю. Протипоказані ці препарати дітям молодше шести місяців.

Якщо ж у чада болю в животі сильні, блювота не дає йому пити багато рідини, різко піднялася температура, тривалий час немає сечі, то потрібно викликати педіатра. Не обійтися без лікарської допомоги, якщо у малюка запали очі і суха мова, шкірний покрив став сіруватим, а в калі видно кров’яна домішка.

Щоб справа не дійшла до зазначених грізних проявів кишкової інфекції у дітей, до фахівця потрібно звернутися своєчасно — лише тоді результат захворювання обов’язково буде благополучним.

Ссылка на основную публикацию