Кешью

Горіх акажу, індійський горіх, кешью (Anacardium occidentale), як називають його в різних країнах, став доступний в будь-якій країні. Це колись давно він був екзотикою, доступною жителям Бразилії, Америки, Індії. Немає необхідності шукати зарості рослини в лісах, що ростуть у вологих, теплих місцях. Зараз культурні плантації горіха вирощуються в 32 країнах планети. Освоєно промислові технології збору, обробки, зберігання горіха кешью. Поласувати смачними горішками, спробувати страви азіатської кухні, в яких кешью є головним елементом, можна вдома, під час подорожей. Вага горішка дорівнює 1,5 м Але врожайність в перерахунку на одиницю площі, висока. Щорічна кількість світового виробництва горіхів кешью досягло понад три мільйони тонн.

опис

Варто позаздрити індіанцям з племені тікуна, які могли спокійно відпочивати під дуже красивим деревом, прикрашеним пишною кроною. Його гілки, опускаючись до землі, схожі на дивовижний намет, що захищає від палючого сонця, дощів. Особливо, красиво дерево кешью виглядає в момент цвітіння навесні, на початку літа. Нарядні великі суцвіття помаранчевого, рожевого кольору привертають до себе увагу, підвищений інтерес. Листя можуть виростати в довжину 20 см. Їх ширина може бути 15 см. Вони яскравого зеленого кольору. Їх еліптична поверхня покрита блискучою шкіркою. Такий же розмір мають пелюстки квіток, які перебувають на стрункої волоті. Її розмір 25 см.

Як, де росте кешью

Вічнозелене тропічне дерево відносять до сімейства сумахових. Його вважають родичем лакового дерева, манго, фісташок. Індійський горіх розвивається швидко, плодоносити починає на другий, третій рік. Бічні пагони з’являються швидко, утворюючи зарості. При вирощуванні на культурних плантаціях це вимагає регулярної обрізки, що дає можливість створювати красиву крону потрібного розміру. Основний стовбур дерева формується в перші роки росту. Висота дерева досягає 20 м. Наприклад, в Анголі знайдено дерево висотою 30 м. Його вік становить близько 50 років. Щорічний врожай горіхів дорівнює 60 кг. Можливість використання всіх частин дерева в різних технічних, медичних цілях сприяла швидкому поширенню культурних посадок рослини у відповідному кліматі різних країн.

Горішки і яблука кешью

Поглянувши на дерево індійського горіха, не варто шукати звичних грон з найкрасивіших горішків. У початковий момент може здатися, що там висять соковиті груші, яблука, наповнені смачним соком, ароматною, волокнистої м’якоттю. Ботаніки називають плід «псевдофрукт», рецептакул, квітколоже, розрослася плодоніжка. Оцінити кисло-солодкий смак плода можна тільки на Батьківщині рослини. Він дуже приємний в свіжому вигляді, формі джему, варення, компотів. Можна навіть спробувати знаменитий лікер фені під час відпочинку на Гоа (його фортеця становить 40 градусів), випити напою жителів Латинської Америки, званого «кажуін», не менше популярного, ніж апельсиновий сік, спробувати смак соусу «чатні». Самі яблука кешью вживаються для їжі протягом першого дня після зняття з дерева. Дозрівають кумедні плоди через три місяці після цвітіння дерева. Їстівна квітконіжка, яка не має насіння, і є те саме яблуко кешью, яке не підлягає транспортуванню. На її кінці з’являється оригінальної форми гачок, званий горіхом. Він дуже схожий на нирки людей. Взявши в руки пакет горіхів, можна уявити, що поруч з ним повинна стояти велика корзина помаранчевих, корисних яблук кешью, калорійність, яких робить з них живильний, смачний продукт. Їх цінність, смак відомі невеликій кількості європейців.

Горіх кеш’ю в дозрілому вигляді має відтінок темного, зеленого кольору. Готовність його визначається по мимовільно опалим яблукам. Смачне ядро ??кешью захищено тонкої, але дуже міцною шкаралупою. Вона є секретом заморського горішка. Він продовжує процес дозрівання всередині твердої оболонки, що має двошарову структуру. Зовнішня частина є отруйною. Внутрішній контур схожий на стільники, добре оберігає ядро. Будь-яка спроба зняти зовнішню оболонку методами, придатними для інших типів горіха, призведе до сильного отруєння. Воно схоже на ефект опіку хімічними речовинами. Навіть незначна кількість отруйної смоли, що містить анакордовую кислоту, кардарол, призводить до появи хворобливих пухирів. Сучасна деревообробна промисловість використовує смолу в технологічному процесі захисту деревини від гниття. Процес зняття шкаралупи з горіха кешью необхідно проводити після термічної обробки горіхів кешью. Це відповідальна робота вимагає обережності, навичок. У підготовленому вигляді горіхи кеш’ю надходять у продаж, ставши корисним, смачним продуктом.

оброблення горішків

Зараз немає наукових припущень відповіді на питання «Чому природа не дозволяє діставати ядро ??без ускладнень». Тварини, люди цього не можуть робити. Може бути, до сих пір найважливіше властивість горіха ще не розкрито. Технологія оброблення горіха, в основному, робиться вручну навіть на фабриках. Спеціальні верстати допомагають закріпити неслухняний горішок кешью. Умови праці передбачають створення особливої ??техніки безпеки праці робітників. Рукавички, захисні маски, халати передбачаються на сучасних фабриках. Приватні артілі по оброблення горіхів застосовують перевірений древній спосіб захисту рук за допомогою змазування рослинним маслом. Часто слизькі руки травмуються на верстатах. Великі компанії, що займаються постачанням горіха кешью, використовують сучасне автоматизоване обладнання для їх оброблення. Роль операторів в складному технологічному процесі оброблення мають право виконувати тільки підготовлені фахівці чоловічої статі. Ручний жіноча праця зберігся на стадії сортування горіхів. Перед обробленням все горіхи проходять теплову обробку. Під час її частина отруйного масла випаровується. Повторну обробку теплом до 45 градусів горіхи отримують безпосередньо перед упаковкою. Спосіб упаковки горіхів кешью став іншим. Раніше для перевезення використовувалися мішки з джуту. Зараз застосовуються нові пакувальні матеріали. Акуратні коробки завантажуються на площах логістичних центрів за допомогою спеціального обладнання. До речі, при покупці горіхів на вагу рекомендується уточнити вид, місце, час упаковки, термін придатності горіхів, постачальника. Якщо вони перевозилися в мішках, то серед горіхів може бути велика кількість пошкоджених. Гарантії правильного проведення технологічного циклу термічної обробки немає.

Розроблена спеціальна технологія обробки горіхів, рекомендованих для сироїдіння. Таких горіхів проводиться мало. Їх вартість велика.

Склад, корисні властивості горішків кешью

Чи не любити горіхи, не знати про використання, корисні властивості, унікального дару людству матінкою природою в сучасному світі не можна. Одні з них можна любити більше, інші менше, але отримувати при цьому величезне задоволення під час їх вживання доступно кожному. Це відноситься до горішку, що має незвичайний вигляд у формі коми, що відрізняється оригінальним смаком, великою поживною цінністю, цілющими якостями. Сукупність усіх властивостей, які мають горіхи кеш’ю, поставили його на одне з найвищих місць, серед численних видів горіха.

Дослідження хімічного складу кешью довели наявність в них необхідного складу БЖУ, вітамінів, мікро, макро елементів. Всі складові грають конкретну роль в складних процесах, що протікають в організмі людей, відповідають за гармонійну роботу всіх його систем. У 100 г маси горіха кешью входять наступні елементи:

 1. Білки. У складі горіхів кешью знаходиться до 18% різних білків.
 2. Жири. Незважаючи на удаваний жирний, маслянистий смак кешью, кількісний вміст його в порівнянні з мигдалем, арахісом, волоським горіхом значно менше. Всі жири, що входять до складу горіха кешью, калорійність, якого висока, є корисними. Це у великій мірі стосується олеїнової кислоти, що знижує рівень тріглецірідов, які призводять до захворювань серця.
 3. Вуглеводи. До їх складу входять крохмаль, харчові волокна, глюкоза, фруктоза, лактоза, цукру, вносять свою конкретну величину в загальну калорійність кешью.
 4. Мікроелементи. У 100 г горіхової маси міститься 292 мг магнію, 593 мг фосфору, 19.9 мг селену, 5.8 мг цинку, 12 мг натрію, молібден, марганець, кальцій, залізо. Великий вміст магнію допомагає разом з кальцієм підтримувати міцність, здоров’я кісткової системи людини. Недолік магнію в організмі часто є причиною появи мігрені, підвищення кров’яного тиску.
 5. Вітаміни. Завдяки їх наявності обмін білків, жирних кислот, що надходять в організм, проходить найсприятливішим варіантом, що дозволяє знизити рівень шкідливого холестерину, зміцнити імунну систему, підтримати роботу серця. Особливо багато в кешью міститься вітамінів групи B. Наявність вітаміну E, який надає корисний вплив на діяльність системи репродукції людини, дозволило віднести кешью до активних афродизиакам, що допомагає чоловікам, жінкам. Користь кешью в ролі афродізіака проявляється при наявності жіночих проблем, пов’язаних з вагітністю при наявності деяких патологій. Регулярне вживання горіхів посилює статевий потяг, підвищує потенцію, зміцнює весь організм жінок. Цікавою властивістю кешью вважають здатність послабити шкідливий вплив нікотину, супутнього процесу куріння. Вітамін K сприяє процесам, що впливає на згортання крові, запобігаючи її катастрофічну втрату навіть при незначному порізі.
 6. Антисептичні елементи. Фахівці Японії довели здатність припиняти руйнування зубної емалі регулярним вживанням невеликої кількості горіхів. Лікарі Африки давно використовували їх для лікування запалених ясен, зубів. Проводили антисептичну обробку порожнини рота подрібненої горіховою масою.
 7. Калорійність горіхів кешью становить 553 Ккал на 100 г маси. Всього лише 30 г щодня з’їдених горішків пригнічує відчуття голоду, насичує організм необхідними поживними елементами. На цій властивості кешью побудовані професійні рецепти горіхових дієт для схуднення. Наситившись невеликою кількістю корисних ядер, організм не потребує додаткового обсягу харчування, шлунок не збільшується, зайвий жир не утворюється. Люди, двічі в тиждень, що вживають горіхи, мають шанси погладшати в два рази менші, ніж без них. За інших рівних умов раціону харчування.

Науковий аналіз хімічного складу кешью, в тому числі визначення, скільки калорій в кешью, підтвердив користь горіха в процесі використання в якості лікувальних, профілактичних заходах при таких захворюваннях:

 1. Хвороби органів дихання. Залізо, що міститься в кешью, завдяки гармонійному поєднанню з іншими елементами, вітамінами, відновлює діяльність слизової оболонки під час бронхіту, грипу, нападів бронхіальної астми. На батьківщині рослини з цією метою застосовують народні рецепти, засновані на відварах різних частин дерева кешью. Антибактеріальні властивості кешью допомагають в лікуванні таких захворювань.
 2. Цукровий діабет, гіпертонія. Індійський горіх має здатність підтримувати оптимальне значення холестерину, стан імунної системи. Навіть в умовах епідемій регулярне вживання невеликої кількості кешью зміцнює організм. У процесах засвоєння цукру, що протікають в організмі, важливу роль відіграє тіамін, що міститься в складі кешью. Його дефіцит призводить до появи м’язового болю, втрати пам’яті.
 3. Шкірні захворювання. Псоріаз, суха лупа, захворювання, пов’язані з порушеннями обмінних процесів піддаються лікуванню при спільному вживанні горіхів кешью, рецептів у вигляді відварів. Наприклад, бородавки, довго загоюються тріщини, шкірні пошкодження заживають швидше при використанні настоїв шкаралупи горіха.
 4. Онкологічне захворювання. Дія проантоцианидина, знайденого в кешью, дозволяє використовувати кешью для профілактики, допомоги в лікуванні ранньої стадії хвороби, знищуючи ракові клітини.
 5. Депресія, безсоння. Навіть в невеликому кількість горіхи кеш’ю допомагають перемогти тривожний стан, замінивши дорогі антидепресанти. Амінокислота, яка називається триптофан, розпадається на складові, які допомагають зняти тривогу, прибрати стан депресії.

Цінним якістю кешью вважається низьке значення його алергенних властивостей. Це в даний час дуже важливо. Кількість алергенних продуктів харчування, речовин, що надходять з навколишнього середовища, постійно зростає. Маленькі діти піддаються складно діагностуються захворювань бронхів, систем кишково-шлункового тракту.

До корисних властивостей кешью відносять здатність брати участь в процесах збереження краси, молодості. Не дарма масло кешью давно стало незамінним елементом сучасної косметології. Цілющі маски для обличчя, тіла, масажний крем давно увійшли в списки затребуваних процедур. Їх роблять в косметичних кабінетах, вдома. Легко приготувати, наприклад, масу, що складається з розмелених горіхів і зелених листочків петрушки. Уклавши їй між шарами тканини, використовують в ролі підтягувала маски для шиї, зони декольте.

Людина навчилася використовувати неїстівні частини горіха кешью для різного застосування. Так, в результаті переробки шкаралупи утворюється дві фракції. У рідкої частини міститься до 90% анакордоновой кислоти, 10% кардол. З неї отримують за спеціальною технологи очищення масло «кардойль», який знайшов застосування в фармацевтиці, косметології. Це справжній букет з корисних речовин, що володіють болезаспокійливими, антисептичними, ранозагоювальні, тонізуючими, омолоджують якостями. З його допомогою усуваються дрібні зморшки, зупиняють процеси випадіння волосся, свербіння. Підходить для догляду за будь-яким типом шкіри, нігтями, усуваючи їх ламкість, збільшуючи швидкість відростання. Менш помітними стають пігментні плями, веснянки. Для вживання в їжу, масла кешью склад, якого відрізняється, використовують інший технологічний цикл отримання.

З твердих залишків отримують фениламин. Його застосовують для вирішення деяких технічних проблем. Це відмінний засіб захисту дерева від гниття, боротьби з термітами, закріплювача, модифікатор технологічного процесу гумового виробництва, випуску різних лаків, оліфи. Покриття палубних поверхонь на кораблях вважаються кращими при використанні епоксидних смол, виготовлених на основі феніламіно. Високі фрикційні, теплостійкі якості дозволяють виготовляти з нього автомобільні диски зчеплення, гальмівні колодки. На стовбурах дерев утворюються нарости або камедь. Високомолекулярний вуглевод використовується при виготовленні клеїв, емульсій найвищої якості.

Чим небезпечні горіхи

Смачні, корисні горіхи кеш’ю можна використовувати для перекусу, постійного вживання, дотримуючись певні запобіжні заходи. Головним протипоказанням вживання є індивідуальна непереносимість. Говорити про те, що горіхи кеш’ю не можна їсти в сирому вигляді, не зовсім правильно. У продаж вони надходять очищені, що пройшли теплову обробку. Вони не є сирими в загальному розумінні. На питання, скільки кешью можна їсти в день, треба згадати, що для того щоб жменю горішків замінила повноцінний обід, треба отримати консультації лікаря на предмет можливих загострень захворювань печінки, нирок в кожному конкретному випадку. Маленьким дітям давати горішки кеш’ю треба обережно. Можуть з’явитися симптоми, схожі на отруєння, набряки, блювоту. Зараз випускається спеціальний тип дитячого харчування, в складі, якого містяться горіхи кеш’ю.

Навіть самий привабливий, смачний продукт харчування треба використовувати з урахуванням віку, здоров’я, на підставі консультації з лікарем. Тільки в такому випадку жменька «гачків» стане приємним гостем в будь-якому будинку. Використовувати горішки кеш’ю можна у вигляді закуски, в салатах, перших, других стравах. Крихтою горіха кешью прикрашають випічку. Вони прекрасно поєднуються, збагачуючи смакову гаму рибних, м’ясних страв.

Як очищають горіхи кеш’ю:

Ссылка на основную публикацию