Кельтський вузол — що це таке і як їм правильно користуватися

Назва «кельтських» отримали ті види вузлів і стилізованих накреслень, які виконували у древніх кельтів декоративну функцію. В основному кельтськими вузлами розписувалися церковні монументи з манускриптами (з яскравих прикладів можна назвати Келлська книгу, Лічфілдское Євангеліє VIII століття і Євангеліє з Ліндісфарн. Саме з того часу і почалося їх поширення по різних країнах і культурах світу.

Найперші з переплетених візерунків вперше виникли в епоху Римської імперії. А до 3-4 сторіччя з вузлових орнаментів утворилася особлива форма мистецтва, яку незабаром втілили у вигляді декорування мозаїчних підлог. Кельтські візерунки користувалися великою популярністю в архітектурі Стародавньої Візантії, а також в мистецтві кельтів, коптів і ісламістів.

Яку таємницю приховують кельтські візерунки

Для кожного з кельтських візерунків характерна своя особлива сакральна символіка. На сьогоднішній день кельтська символіка активно використовується — виявити її можна на різних амулетах, обереги і підвісках.

Кельти свято вірили в те, що кожна людина являє собою частку Світового Древа. Саме його і потрібно було досягти в кінцевому етапі свого шляху, після фізичної смерті.

Для кожного кельта вибирався особливий принт для оберега, який, як вважалося, співвідносився з його долею. Саме символіка орнаменту могла розповісти про стан здоров’я, благополуччя, фінансах, а також любові — в загальному, про всі складові життя людини.

Всі кельтські візерунки гармонійно переплітаються один з одним, утворюючи дуже химерні фігури. Для всіх кельтських візерунків характерна художність і філігранність. Саме завдяки своїй неймовірній естетичності, таємничості і символічності вони зберігають свою популярність по сьогоднішній день.

За своїм зовнішнім виглядом кельтські візерунки дуже схожі з заплутаними і хитрими лабіринтами. При цьому основна їх ідея полягає в наступному: людина змушена все життя перебувати в пошуку правди і пізнавати всі грані своєї особистості.

Що позначають різні символи у кельтів

При першому погляді на таємничі кельтські орнаменти душу переповнює дуже незвичайне відчуття — вони приковують до себе погляд і просто заворожують. Всі символи є не просто малюнками, а звичайної абстракцією, при цьому для кожного символу притаманна своя смислове навантаження.

Далі наведемо приклади базових кельтських символів:

  • Хрест. Хрест, до якого додана окружність, володіє глибоким змістом. Він виступає символом гармонійного поєднання всіх 4 елементів або напрямків світла. У нижній частині хрест завжди розширюється — це вказує на зростаючі потреби людини. Ще символ хреста існує в християнській релігії і язичництві. В останньому він уособлюється з енергією сонця. Існує думка, що кельтський хрест здатний захистити від негативного впливу нечистої сили і наповнить свого володаря життєвою мудрістю.
  • Метелик — уособлює собою душу людини, а також співвідноситься з темою переродження після смерті і змін.
  • Дерево життя. У кельтської культури дерево зображувалося, як руки, які тягнуться до неба у верхній частині, а в нижній — нагадують коріння. Стародавні кельти в усі часи вірили в існування паралельних реальностей. Древо Життя символізує собою об’єднання звичайному житті, життя у Вищих світах і пекла.
  • Серце — навіть завзятим воїнам-кельтів була властива романтичність. Так у них є символ серця, який наносять як одну безперервну лінію. Серце символізує союз двох душ.
  • Трилисник (або ж тріксель). Зустрічається в кельтської символіки дуже часто. Трилисник вкаже на об’єднання земної, водної та вогненної стихій. Йому притаманні дуже сильні захисні здатності, він зробить свого власника більш успішним, щасливим і багатим.
  • Спіралі. Вони завжди потрійні. Спіраль позначає вічність, що не припиняється духовне зростання, а також гармонію між тілесним і духовним.

Кельти дотримувалися думки, що все орнаменти утворені нитками Життя і неприпустимо змінювати візерунки, адже їх подарували нам боги згори. Символіка вирізувалася на камені, а також гравірування на металевих носіях, використовувалася для прикраси книг.

На даний момент часу кельтські візерунки наносять на амулети і обереги. Також нерідко їх застосовують вигляді татуювань. Перед тим, як ви вирішите зупинитися на тому чи іншому кельтській стилі, не зайвим буде уважно вивчити справжнє значення знаків. Адже, використовуючи магічні символи, ви надаєте неминучий вплив на свою долю.

Види кельтських вузлів

Розглянемо самі часто використовувані різновиди кельтських вузлів.

вузол захисту

Подібними амулетами стародавні кельти прикрашали свої житла з метою захистити себе від будь-яких нещасть. Крім цього, сакральний знак застосовувався на бойовому знаряддя: наносився на щити для битви і на тіла самих воїнів. Вірили, що символ має потужну життєстверджуючу енергію.

Також існувала думка, що захисний вузол відводить від людини будь-яку хворобу, пристріт і забезпечує захист від усіх хвороб.

Як правило, захисні вузли вішали в районі вхідних дверей (щоб зло не могло проникнути всередину житла), або над ліжком (в цьому випадку вузол забезпечував домашнім солодкі сни).

Кельтський вузол любові

Виступає символом об’єднання чоловічої та жіночої енергії, завдяки якому стає можливим народження нових форм, які також «спаровуються» один з одним і сприяють народженню наступних.

Вузол любові вказує на союз двох душ і здатний допомогти коханим підтримувати свої почуття протягом довгих років. Якщо обидва в парі мають такий амулет — значить, їх ніхто не зможе розлучити.

Є ще й друге значення вузла любові — в символі гармонійно поєднується розум, тіло і дух.

Потрібно окремо відзначити, що в дійсності відсутні будь-які конкретні форми, які вказують на те, що певні види вузлів символізують любов. Все це визначає підсвідомість людини. З цієї причини свідомо серце, вплітається в трилисник асоціюється з проявом Любові в усіх вищих сенсах цього слова.

Замкнені вузли в різних своїх проявах і формах представляють собою в основному нескінченність, яка одягнена в певні якості божественної природи. Тому їх часто використовують, наприклад, в чорній магії, коли хочуть закріпити якісь негативні якості, ув’язнені замкнутим вузлом в нескінченну низку неприємностей. Якщо пояснити це простіше, на практиці — в житті людини починають повторюватися одні й ті ж події, одягнені в різні зовнішні форми.

Процес створення кельтських вузлів

Вузли можуть бути намальовані, вишиті або випалені — їх магічний вплив не залежить від способу створення. Важливо, щоб людина сама відчув підсвідомо, яким з перерахованих вище методів варто скористатися.

У процесі створення величезне значення віддається безпосередньо формі вузлів. Найпопулярніша — форма кола, яка асоціюється з вічністю, нескінченністю і великим потенціалом життєвої енергії.

Стає можливим посилення певних якостей, завдяки чому вони постійно будуть присутні у вашому житті. Іншими словами, що кельтський вузол — це прояв причинно-наслідкового зв’язку, відомої нам усім за приказкою «що посієш, те й пожнеш».

На завершення теми перегляньте доповнює відео-матеріал:

Marissa

Ссылка на основную публикацию