Кефір з висівками для схуднення: як вживати, результати, протипоказання

Худне людям практично завжди доводиться виключати з раціону «ризиковані» продукти (або зводити їх вживання до мінімуму). Мова йде про рафінованих жирах, «швидких» вуглеводах, алкоголі і подібних їжу та напої, здатних спровокувати збільшення маси тіла.

Одночасно рекомендується доповнювати раціон продуктами, які стимулюють обмінні процеси і / або травлення, щоб прискорити або полегшити позбавлення від надлишкових кілограмів-сантиметрів.

Два продукту для подвійний користі

Кефір плюс висівки — чому дорівнює? Для отримання відповіді важливо дізнатися, або згадати, властивості кожного продукту.

Все кисломолочне рекомендується для нормалізації травлення, яка відбувається завдяки бактеріям, що викликають сквашування молока, а також як джерело кальцію. Кефір можна вважати найбільш відомим і поширеним з усього сімейства таких продуктів.

Висівки — це що залишилися від переробки насіння оболонки. Можуть бути:

  • пшеничними;
  • гречаними;
  • рисовими;
  • ячмінними;
  • вівсяними.

У багатьох цей побічний продукт первинної обробки злаків асоціюється з кормом для тварин. Однак знання про значному вмісті жирних кислот, вітамінів групи В, а також ряду мікроелементів (найбільше — калію і фосфору, досить багато кальцію), дозволяє таку думку переглянути.

Але головне в висівках — груба клітковина. Це харчові волокна, які не здатний переварити наш шлунок, вони переробляються лише кишковою мікрофлорою. В результаті відбувається значна стимуляція кишечника і його ефективне очищення.

Факт. Ще одна чудова властивість висівок — здатність давати тривале відчуття ситості.

Так що дає поєднання цих двох продуктів? Надходження в організм жирних кислот, важливих мікроелементів і вітамінів, а найважливіше — значне поліпшення травлення і детоксикацію організму.

Висновок: кефір з висівками для схуднення не модне дієтичне віяння. Мова йде про необхідний доповненні раціону тих, що худнуть людей. Важливо лише розуміти, що зернові продукти не можуть розтопити, розчинити або розщепити ліпідні клітини. Це відбувається лише при достатніх фізичних навантаженнях. Однак цей процес стає більш ефективним при стимуляції травлення, так як дозволяє швидше виводити з організму продукти розпаду.

Ще про одне коктейлі для схуднення на основі кефіру, читайте в статті: «Кефір з імбиром».

Рекомендації по використанню

Щоб ефект був дійсно позитивним, до введення в раціон кефіру з висівками потрібно підійти дуже ретельно.

способи

Як для схуднення вживати висівки з кефіром? Є три варіанти: влаштовувати на цих продуктах розвантажувальні дні, використовувати їх в монодиете, або зробити повсякденному складової раціону.

Який спосіб краще? Це можна визначити лише досвідченим шляхом. Однак починати слід з третьої методики. І якщо раніше в вашому раціоні не було висівок, то обов’язково дотримуйтесь принцип поступовості.

Рецепт простий. Для першого прийому додайте в стакан кефіру не більше однієї чайної ложки висівок. Дайте постояти від чверті до половини години. За цей час висівки разбухнут. А кефір прогріється, що не менш важливо: адже зберігається продукт в холодильнику, а їжа з температурою всього в кілька градусів шкідлива для ротової порожнини, стравоходу і шлунка.

Зазвичай рекомендується випивати кефір з висівками на ніч. Однак пробні вживання краще робити вранці, в такі дні, коли не потрібно нікуди йти. Причина проста: організм може зреагувати на висівки індивідуальною непереносимістю або проблемами шлунково-кишкового тракту.

Цей же фактор потрібно враховувати всім «Торопижка», хто вважає, що можна буквально закидати висівками кожне блюдо в раціоні (зернові оболонки багатьом здаються несмачними, звідси і виникає спокуса змішувати їх з усім підряд). Якщо і справді так вчинити, особливо при відсутності у організму звички, можна отримати масу неприємностей:

  • здуття живота, болі (там же);
  • різке послаблення стільця, аж до проносу, з усіма наслідками;
  • тривалу тяжкість в шлунку.

Якщо організм реагує позитивно, яке денна кількість висівок допустимо? Як правило, це написано на упаковці продукту. Однак індивідуальні особливості організму часом змушують обходитися меншою кількістю. У будь-якому випадку перевищувати норму не можна.

Дієта з висівками і кефіром, заснована на щоденному вживанні цих продуктів, вважається кращою. Розвантажувальні дні раз на місяць хороші, якщо в інший час дотримується дієта, інакше відчутної користі не буде. Монодиета — найсуворіший метод, рекомендується також щомісяця тривалістю від трьох до семи днів.

Трохи про види

З кефіром все досить просто і зрозуміло. Більшість виробників пропонують продукт стандартної жирності або зниженою. Другий вважається більш корисним в дієтичному харчуванні, але багатьом здається менш смачним, ніж перший. Якщо це ваш випадок, то можете не відмовляти собі в напої з жирністю 2,5%: оскільки продукт кисломолочний, несприятливих наслідків це не принесе.

Різноманітність висівок вимагає деяких пояснень. Найніжніші — пшеничні, їх рекомендується робити «стартовими». Потім рекомендується робити суміш пшеничних висівок з вівсяними з поступовим переходом на другі. Вони вважаються найбільш дієвими при необхідності очистити організм.

Факт. Житні висівки славляться найбільш великим позитивним дією. Вони ефективно вирішують проблеми анемії, авітамінозу. Деякі дослідження показують, що їх вживання знижує ризик кишкової онкології.

Ячмінні, кукурудзяні та інші висівки приблизно однакові по своїй корисності. Тут рекомендується керуватися доступністю продукту в магазинах і фінансовими можливостями.

Читайте також: «Кефір з корицею для схуднення».

Протипоказання

Стимуляція травлення — явище небажане, якщо вже є проблеми / захворювання шлунково-кишкового тракту. Обережність у вживанні висівок з кефіром необхідна, коли повнота викликана яким-небудь соматичним захворюванням. Ще більшу увагу до раціону потрібно від майбутніх / годуючих мам. У всіх перерахованих випадках корекція раціону повинна бути схвалена лікарем.

Якими будуть результати для кефіру висівковий дієти? Все індивідуально і залежить від того, скількома кілограмами вимірюється ваговій надлишок, чи дотримується дієта, достатня рухова активність. Найважливіше — при правильному підході ефект буде відчутним і цілком позитивним.

Ссылка на основную публикацию