Кавові преміальної якості для будинку

Преміальні кавомашини за визначенням є дорогими. Це флагманські апарати від європейських виробників. Навіщо потрібна елітна техніка? Не будемо лукавити, — вона підкреслює високий статус власника.
Як показує практика, таке придбання служить не стільки для приготування смачної кави, скільки для того, щоб продемонструвати оточуючим свій рівень. Проте, техніка функціональна і збирає найкращі риси, які тільки можна реалізувати в побутовому сегменті.

Поговоримо про загальний

Якщо говорити чесно, преміальна техніка дійсно містить ті опції, які неможливо зустріти в бюджетних моделях. Кожен флагманський апарат здатний варити відмінні напої, будь-то чорна кава або кава з молоком і різні варіації.

Весь процес проходить в автоматичному режимі, — від користувача вимагається одне натискання кнопки.
Максимально автоматизовані кавомашини для будинку
Але, суть в тому, що гаджети вміють готувати відповідно до канонічних італійськими рецептами, а це коштує своїх грошей.

Базові призначені для користувача настройки:

 • регулювання об’єму порції;
 • регулювання помелу;
 • контроль фортеці;
 • настройка температури напою;
 • автоматичне приготування канонічних рецептів кави.

Характерні особливості преміальних кавоварок

Я вже говорив, що топові кавомашини зібрали все краще, що змогли придумати виробники на сьогоднішній день. Давайте подивимося, за що ви платите свої гроші.

Корпус і дизайн

Зовнішнє оформлення преміальної техніки не те щоб вражає, але виконано на гідному рівні, — практично як у професійних еспресо-комбайнів. Безумовно, матеріали виключно якісні. Тут не зустрінеш дешевого пластику зі стійким хімозним запахом і тонкого металу, що гнеться від одного клацання.

Основний матеріал — високоякісна сталь, зовнішнє покриття — найчастіше полірований хром з високою здатністю, що відображає. Це рішення не тільки практично саме по собі, але і робить машину тихою. Помел і варіння кави здійснюються практично пошепки, що особливо актуально рано вранці, коли всі сплять.

У цьому ключі хочу сказати пару слів по ергономіці. Необхідно розуміти, що будь-якому апарату знадобиться життєвий простір. Інакше кажучи, має бути місце маневрів для обслуговування машини (долив води, засипка кави, зняття й промивання заварного пристрою і т.д.). Моделі преміум класу відмінно продумані в цьому плані і не доставлять незручностей.

Що таке технологія імпульсної екстракції

Деякі флагмани оснащені технологією імпульсної екстракції. До слова, подібні рішення можна зустріти в кавоварка Bork, Jura. Ця штука починає працювати при приготуванні еспресо або ристретто. Інші ласощі варяться за класикою.

Суть в тому, що нагнітає помпа починає працювати імпульсно, уривчасто. В результаті вода не ллється через кавовий порошок стабільним потоком, а починає впорскуватися порційно, частинами. Це збільшує час, витрачений на приготування кави. Нюанси смаку здатний розпізнати лише гурман, але тим не менш, цей спосіб екстракції має місце бути.

кавомолка

Обов’язково присутня вбудована кавомолка з керамічними жорнами. Кераміка чутлива до сторонніх домішок, але при використанні добірного зерна це виключено. Зате меленка працює тихо і апріорі не може перепалити зерно, нехай воно пересмажене і поставлено на мінімальний помел.

Топовий клас пропонує два бункера для зерен. Можна використовувати різні сорти. Зміна зерна відбувається миттєво, без домішки попереднього помелу. Завантаження починається від 250 г і більше — це вже предмет особистих уподобань та чисельності сім’ї.

Місткість відсіків

Не менш важливі характеристики криються в обсязі різних баків і резервуарів. Флагмани радують хорошою місткістю.
Огляд містких кавоварок для будинку
Тут представлені великі відсіки для води на 2-2.4 л і вище, плюс бокси для відпрацьованого макухи — на 18-20 порцій.
Таким чином, доливати, досипати сирі і вивантажувати відпрацювання доведеться рідше. Втім, на цьому можна не зациклюватися, в побуті максимальні можливості просто не потрібні.

автоматичний догляд

Перше — це швидка автоматична промивка молочного тракту.
Кавові з автоматичною промивкою молочного тракту
Таке рішення можна зустріти в усіх флагманських моделях європейського виробництва. Система працює так: після останнього приготування молочного кави або молочної піни машина сама запускає операцію промивки. Може знадобитися спеціальний засіб, який коштує аж ніяк недешево.
Ідеально, коли пристрій доведено до розуму за допомогою автоматичних програм очищення гідросистеми. Для цього теж використовуються спеціальні таблетки, які поміщаються в відсік для кавового зерна. Звичайно, це не позбавляє від головного болю по покупці «миючого засобу».

Капучинатор

Весь топовий ряд комплектується спеціальним глечиком. Молочно-кавові напої, на які розрахована модель, варяться правильно. У чашку спочатку наливається кави, а потім молоко. У комплект входить ручний капучинатор.
Кавоварки з автоматичним приготуванням капучино
Навіщо це треба? Це знахідка для творчих кавоманів. У себе вдома можна попрактикуватися в арт-латте, вимальовуючи на пінці сердечка і інші няшності. Плюс, ручний насадкою зручно збивати какао і молоко для гарячого шоколаду.

Нюанс в тому, що обидва капучинатора не вимагають переустановлення і доступні для роботи в будь-який момент. У 99% випадків передбачена ручне регулювання висоти молочної піни, яка виходить правильною, а це значить щільною, стійкою, без великих повітряних бульбашок.
Кавові з автоматичним капучинатором

програмування

Крім стандартних рецептів топові пристрої розкривають додаткові можливості.

це:

 • варіння гарячого шоколаду в одне натискання — жодна бюджетна модель не вміє робити цей напій простим рухом руки;
 • спеціальна програма для варіння американо при зниженому тиску;
 • програмування часу попереднього змочування кавової таблетки — можна розкривати смак і аромат напою на власний розсуд;
 • програмування висоти пінки крему;
 • режим бариста. Користувач може вибрати послідовність додавання інгредієнтів, налаштувати температуру води, яка подається в варильну групу (на 88-96 градусів з кроком в 2 градуси).
 • програмування паузи між подачею кави і молока до 60 сек;
 • настройка температури молочної піни та молока — кращі виробники реалізують в домашньому класі і цю можливість. Як правило, настройки доходять до 10 значень. Відповідно, чим вище температура, тим вище значення. Максимум сподобається тим, хто не любить дуже солодкі напої, — при такому нагріванні молоко перестає сластить;
 • перемикання з подачі простого молока на подачу молочної піни. У побутовій техніці поділ в напої збитого і простого нагрітого молока зустріти дійсно рідко. Так ви зможете готувати каву в автоматичному режимі по дійсно традиційним італійським рецептами. Наприклад, машина сама подасть кави / молоко / піну для латте в пропорції 1/2/1 або для капучино 1/1/1.

управління

Не можна розраховувати ні на що інше, крім новомодних сенсорів. У топ класі обов’язково присутній великий кольоровий дисплей, діагоналлю не менше 4.3 дюйма. Машина детально відображає встановлені установки, діючі параметри роботи, процес варіння напою. Можна розраховувати на підказки по різним діям. Все красиво і інтуїтивно зрозуміло.

Передбачена можливість віддаленого управління з використанням мобільного додатка. Зв’язок реалізується через блютуз. Ходова платформа android або ios. Ви зможете запустити апарат зі смартфона або планшетника з усіма опціями стандартної панелі управління.

призначені для користувача профілі

Із заводу машина знає дуже багато рецептів, ніяк не менше 14 штук. Хитрий комп’ютер містить більше сотні осередків пам’яті, що дозволяє створювати велику кількість гостьових профілів та індивідуальні настройки для всіх членів сім’ї. У загальному і цілому, хороший гаджет здатний запам’ятати близько 120 рецептів.

Типовий набір напоїв, рецептуру яких можна налаштовувати «під себе»:

 • еспресо — обсяг подачі регулюється між 15-80 мл. Це золотий стандарт;
 • подвійний еспресо;
 • еспресо макиато — чорний каву з добавкою молока з піною;
 • лунго — простий чорна кава меншою фортеці — 25-240 мл;
 • американо — 160-240 мл;
 • можлива подача гарячої води, скажімо, для чаю, американо — на 25-450 мл;
 • капучино: подається чорна кава 25-240 мл, молочна піна, молоко;
 • подвійний капучино;
 • ристретто — 15-80 мл;
 • макиато: подається чорна кава 15-80 мл, молоко, молочна піна — все це шарами загальним обсягом до 220 мл;
 • латте — еспресо з добавкою молока і піни;
 • флет уайт — як капучино, першим наливається кави;
 • гаряче молоко, гарячий шоколад.

дрібні приємності

Перш за все, це активний підігрів чашок — зварений і налитий в посуд кави ніколи не охолоне передчасно. Другий момент — світлодіодне підсвічування. Це просто симпатично і дозволить працювати з апаратом хоч у темряві. Третій — індикація, яка завжди підкаже про необхідність очищення або повідомить про поломку.

заварювальний блок

У преміум моделях може бути реалізований знімний або незнімний заварювальний блок. Перший варіант краще, так як передбачає швидке очищення під проточною водою. Такий підхід надійніше і продовжує життя преміальному апарату. Незнімні блоки несуть менше клопоту, але не позбавляють від необхідності сервісного обслуговування.

Хороша заварочная група представлена ??з великим об’ємом камери. Сюди вміщається від 5 до 16 грамів кави. Це допомагає варити реально дуже міцний напій або можна зробити дві порції за один помел. По суті, така місткість дозволяє реалізувати максимальну кількість ступенів фортеці.

Пару слів про систему нагріву води

Тут може бути реалізований як бойлер, що працює на накопичувальний нагрів води, так і термоблок (проточний нагрівач). Крім того, нагрівачі можуть бути подвійними, що переважно. На практиці краще поводяться бойлери.
Кавові з бойлером
Якщо трохи водиці пішло на приготування чашечки еспресо, в систему тут же додається нова порція і вся рідина знову закипає. Це зручно, але є один нюанс — змішування свіжої і «старої» води, що може спотворювати смак готового напою + постійну витрату електроенергії. Щоб мінімізувати ці проблеми слід вибирати енергозберігаючий апарат або все-таки модель з термоблоком.

підсумки

У сухому залишку, набуваючи преміум-апарат, ви платите за ексклюзивний дизайн, якісні матеріали, повністю автоматизований процес варіння кави, кольоровий інтуїтивно зрозумілий дисплей.
Доповнюють загальну картину два нагрівача, максимальний спектр налаштувань, автоматичне очищення від кавових масел, молока, накипу і додаткові опції. Однак, необхідно розуміти, що навіть найсучасніший гаджет не здатний зварити якісний кави на поганих зернах і воді.

Ссылка на основную публикацию