«Кава з собою» як бізнес, відгуки

Завдяки сучасному ритму життя популярність послуги «кава з собою» постійно зростає. У середніх і великих містах Росії сьогодні функціонують десятки (а в Москві і сотні) невеликих кіосків і мобільних кав’ярень на колесах, що продають підбадьорливий напій в термостаканчиків.

Незважаючи на те, що з кожним днем ??число бізнесменів, що пропонують каву в подібному форматі, зростає, жорсткої конкуренції між ними не спостерігається. Здебільшого це відбувається через те, що даний бізнес почав зароджуватися не так давно, а тому в кожному населеному пункті ще є багатолюдні місця, куди він поки «не дістався».

Щоб створити високорентабельне підприємство, необхідно скласти грамотний бізнес-план, де будуть порушені організаційні моменти і розрахунки, проведено аналіз ринку, розглянуті ризики і можливі загрози, передбачені непередбачені витрати. Це стосується всіх бізнес-ідей для малого бізнесу в Білорусі та інших країнах.

Як почати бізнес «кава з собою»?

Багато людей впевнені, що організувати бізнес-проект «кава на винос» просто. З одного боку, це так. Правда, є одне уточнення — відкрити бізнес просто і легко можна лише в тому випадку, якщо знати, як це правильно зробити. Незнання всіх тонкощів і нюансів здатне перетворити вигідний і перспективний проект в збиткове підприємство.

Щоб запобігти подібній ситуації, потрібно знати, з чого почати і яким етапам приділити більшу увагу. Наприклад, для початку необхідно визначити цільову аудиторію. Занепокоєні питанням, хто буде купувати каву на винос, підприємець зможе підлаштувати і дизайн, і стратегію, і концепцію бізнесу під бажання, інтереси і потреби конкретних людей — майбутніх клієнтів.

Портрет потенційного клієнта виглядає наступним чином: людина молодих або середніх років, студент або робочий, мобільний, який проводить багато часу на вулиці, що не вважає розпивання ароматного напою в машині або на ходу чимось протиприродним.

Бізнес-план даного проекту передбачає наступний розподіл прибутку в залежності від пори року:

зима

весна літо

осінь

33% 26% 13%

28%

Як можна було помітити, в цій справі присутня певна сезонність, і її слід враховувати. Наприклад, плануючи розширити бізнес, не варто цього робити перед літнім сезоном.

Збір документів і реєстрація

Заклад «кава на винос» потрібно обов’язково зареєструвати, для цього бізнесмену слід стати на облік як ІП або оформити ТОВ. Перший варіант найкращий, оскільки заощаджує час і гроші. Зареєструватися можна в місцевій податковій службі.

При виборі системи оподаткування особливу увагу варто приділити ЕНВД. Даний варіант дозволить платити менше за рахунок маленької орендованої площі та відсутності персоналу. В середньому такий податок складе приблизно 3 000 рублів. Крім цього, для ІП, що працюють на ЕНВД, не обов’язковий касовий апарат, а це значить, що чеки можна друкувати на звичайному ЧПМ.

Код КОАТУУ для «кави на винос» — 55.30 «Діяльність ресторанів і кафе». Для кав’ярні такого формату не потрібно отримувати будь-яких дозволів, адже повноцінна кухня в подібному закладі відсутня, а отже, немає і то, що повинні перевіряти наглядові органи. Все, що повинен зробити підприємець, — повідомити Росспоживнагляд про запуск своєї діяльності. СЕС можуть нагрянути з перевіркою лише в тому випадку, якщо надійде скарга.

Розмір інвестицій

Організація торговельної точки «кава на винос» є актуальною бізнес-ідеєю з невеликими вкладеннями. Для відкриття точки «кава на винос» в середньому потрібно наступна сума коштів:

 • реєстрація ІП або ТОВ — 800 і 4000 рублів відповідно (держ. мито);
 • професійна кавоварка — 150 000-300 000 рублів;
 • барна стійка — 30 000-130 000 рублів;
 • стаканчики — в залежності від обсягу замовлення і розміру склянки — 25 000-30 000 рублів.

З досвіду бізнесменів, які відкрили власні кавові кіоски, укластися можна і в 200 000 рублів, а максимальний розмір початкових інвестицій навряд чи перевищить 400 000 рублей. Ця різниця в стартовому капіталі пояснюється великими можливостями економії.

Зрозуміло, необхідний для старту розмір грошових коштів здебільшого буде залежати від величини витрат, необхідних для відкриття торгового кіоску. По-перше, це оренда, по-друге, купівля обладнання і т.п. Також доведеться витратитися на оформлення торгової стійки або орендованого кіоску. Продумуючи зовнішній вигляд для точки продажів, слід керуватися тим, що вона повинна залучати і притягувати погляди, пробуджувати бажання випити кави.

Не кожен підприємець здатний викласти потрібну суму грошей на організацію і розкрутку свого проекту. Однак є кілька способів, за допомогою яких можна знайти гроші на розвиток бізнесу. Одним з них є краудфандінг (колективне співробітництво людей, побудоване на добровільному об’єднанні грошей або ресурсів з метою підтримки зусиль інших людей або організацій). Другим — отримання фінансової допомоги від держави, для цього майбутній бізнесмен повинен встати на облік в службу зайнятості (як безробітний) і надати довідку про зарплату з колишнього місця роботи, скласти детальний бізнес-план і віддати його на розгляд комісії.

Вибір постачальника

Паралельно з організацією бізнесу варто подумати і про вибір постачальників. Насамперед слід домовитися з компанією, що поставляє кавові зерна. Якщо кава не сподобається клієнтові, то пиши пропало. Смачний напій — одне з головних умов бізнесу. Існує безліч сортів кави. Розібратися в асортименті і зробити правильний вибір допоможуть самі постачальники і аналіз діяльності конкурентів.

Купівля своєї кофетехнікі робить підприємця незалежним по відношенню до конкретного постачальника кави. Асортимент продаваних сортів також не обмежується строгими рамками і може бути розширений на розсуд бізнесмена.

Підприємцю варто дізнатися, чи підходить обраний ним сорт для традиційних кавових напоїв, оскільки доведеться спеціалізуватися саме на звичних капучино, латте, американо і еспрессо. Обсяг першого закупа буде залежати від умов, на яких буде підписаний договір з постачальником. Не варто боятися таких цифр, як 10 кг і більше. Для стаканчика об’ємом 200 мл потрібно 9 гр. кави, для 400 мл — 18 гр. Отже, 10 кг продукту піде приблизно на 1100 невеликих стаканчиків, і це при тому, що в місяць торгова точка при вдалому розташуванні здатна продати набагато більше кави.

Згодом, коли робота кіоску стабілізується, на додаток до кави можна буде додати асортимент закусок (випічку, шоколадки, бутерброди і т.д.). Заробити на них навряд чи вийде, адже маржа при перепродажі чужих продуктів низька.

Бариста для «кави на винос»

Важливою складовою успіху торгової точки «кава на винос» є професіоналізм і компетентність бариста. Такий співробітник повинен не тільки готувати найсмачнішу каву, а й вибудовувати правильні відносини з клієнтами, вести важливий розмова, вміти допродувати, що дозволить збільшити середній чек. Пошук і найняти потрібну працівника можуть бути пов’язані з певними труднощами як на етапі відкриття провадження, так і на початку роботи

Запускаючи торгову точку, підприємці дуже часто самі стають за стійку і займаються обслуговуванням клієнтів, працюючи багато годин без перерв і вихідних. Однак робота «на два фронти» швидко виснажує, і з часом господареві буде просто необхідний змінник або повноцінний бариста. При цьому знайти професіонала не так-то просто. Як правило, на вакансію бариста відгукується молодь, яка не має жодного уявлення про те, як правильно готувати каву. Звичайно, можна взяти на роботу людину без досвіду, але перш доведеться його навчити. Не виключено, що він буде робити помилки, які приведуть до втрати деяких постійних клієнтів. Зате підприємець зможе заощадити на його заробітній платі.

Оренда під «кава з собою» в бізнес центрі

Бізнес проект «кава з собою» — це ідеальний варіант для тих, хто хоче організувати свою справу з мінімальними вкладеннями. Однак для відкриття дохідного і успішного бізнесу точку продажів слід розташувати в місці з високою прохідністю людей. При виборі місця розташування потрібно врахувати, що з 100 людей, що проходять повз кіоск, 3 людини — потенційні клієнти. Отже, чим інтенсивніше даний потік, тим більше шансів заробити хороші гроші.

Послуга «кава на винос» орієнтована на людей, що знаходяться в постійній поспіху, у яких немає часу на те, щоб посидіти в затишному кафе. Тому дана пропозиція актуально для бізнес-центрів і ділових кварталів. Не менш популярні і такі місця, як:

 • торгово-розважальні центри;
 • парки, сквери, місця, прилеглі до автобусних зупинок і станцій метро;
 • привокзальні території, вищі навчальні заклади.

Порада: вибираючи місце під майбутню торгову точку, необхідно враховувати діяльність конкурентів. В їх число входять не тільки мобільні кав’ярні, а й великі популярні кафетерії, які пропонують не тільки напої, а й солодощі, закуски і т.д.

Збираючись відкрити «кава з собою» в бізнес центрі, слід віддати перевагу місця, розташованому біля входу-виходу, або там, де спостерігається велике скупчення людей. Зону підвищеної прохідності доведеться визначати самостійно.

Професійні кавомашини для «кави на винос»

Щоб точка продажів приносила хороший прибуток, якість кави має бути високим. Це основна умова успішних продажів. Для кафе такого формату потрібно професійна кавоварка (звичайно, суперавтоматичних обладнання теж впорається з цією роботою, проте вартість такої техніки порівнянна з бюджетом мобільної кав’ярні).

Для роботи з напоєм високої якості потрібно продавець, вміє готувати каву на традиційній кавомашині, а також має досвід налаштування та техобслуговування даної техніки.

Самий підходящий варіант для «кави на винос» — двухгруппная кавоварка з двома трубками для збивання молока. Техніка повинна мати бойлер об’ємом від 7-8 літрів. Менш містка машина не підійде при високому рівні продуктивності кави. Габарити даної техніки, як правило, стандартні: 800 * 650 * 450 мм. Плануючи облаштування місця під установку обладнання в кіоску, необхідно обов’язково враховувати розміри машини і кавомолки, для якої потрібно окремий простір. Повний комплект такого обладнання споживає в середньому 4-4,5 кВт електроенергії.

Порада: для мобільної кав’ярні рекомендується купувати варіанти машин з мінімальною добіркою електронних функцій, щоб не витрачати зайвий час на настройку та обслуговування даної техніки.

При установці кофетехнікі в мобільний кіоск «кава на винос», слід оснастити автомобіль електроенергією потужністю 220 Вт і денним запасом питної води. У ряді випадків при обмежених можливостях, коли немає водопроводу і існують обмеження щодо використання електрики, можна застосовувати капсульне обладнання та кави в капсулах. Собівартість кави в капсулах більше, ніж у каві в зернах, однак на прибуток цей ніяк не впливає.

Закупівля обладнання — найбільш витратна частина бізнес-плану. Серед торгових марок кавового обладнання варто виділити наступних виробників:

 • Egro 70 Series;
 • Nuova Simonelli;
 • Saeco;
 • Artic;
 • CMA.

Якісне іноземне обладнання коштує дуже дорого (150-250 тис. Руб. І більше). Однак якщо бізнесмен не має потрібної суми, на виручку приходить оренда техніки або придбання б / у кавоварок.

Іноді кавове устаткування дають в оренду або надають безкоштовно постачальники зерен за умови покупки певного обсягу кави у них. Вони також надають консультації з приводу придбання необхідної техніки в залежності від планованого обсягу робіт, здійснюють ремонт та обслуговування обладнання.

переваги франшизи

Будь-яка підприємницька ідея, будь то міні-сироварня або «кава на винос», пов’язана з ризиками. Для початківця бізнесмена оптимальним рішенням, здатним знизити втрати до мінімального значення, буде організація бізнесу з франшизою відомого розкрученого бренду. Такий підхід обійдеться підприємцю набагато дешевше, ніж відкриття своєї справи з нуля (деякі брендові мережі пропонують пакети послуг вартістю від 60 000 рублів).

Якщо підприємець набуває даний пакет, то натомість отримує допомогу в оформленні необхідних дозволів, реєстрації закладу, купівлі необхідного сировини і обладнання. Крім цього, підприємець заручається підтримкою франчайзера в питаннях, пов’язаних з веденням бізнесу. Щоб вибрати найбільш підходящу пропозицію, рекомендується ознайомитися з франшизами фаст-фуду Росії і каталогом франшиз від Ощадбанку.

«Кава з собою» як бізнес — відгуки

Тим, хто вирішив скористатися ідеєю «кава на винос» з метою організації бізнесу, слід орієнтуватися на відгуки тих, хто вже мав досвід ведення подібної діяльності. На сьогоднішній день відгуки про неї переважно позитивного характеру, тому як дана послуга приносить стабільний дохід і, як показує практика, має перспективи розвитку.

Популярність закладів подібного формату почала зростати з тих пір, як росіянам стала доступна така послуга від McDonald’s, з часом ця пропозиція стали висувати і інші торгові мережі. Сьогодні купити стаканчик напою, що бадьорить можна практично в кожному вуличному кіоску, павільйоні або пересувної кав’ярні на колесах.

Збережіть статтю в 2 кліка:

У підсумку можна сказати, що організація бізнесу «кава на винос» — не така вже й проста затія, як може здатися на перший погляд. У цій справі не обійтися без стартового капіталу і хороших організаторських здібностей. У нинішніх умовах, щоб бути конкурентоспроможним, необхідно робити ставку на якість, сервіс і маркетинг, працювати з асортиментом і цінами. Якщо полюбити свій бізнес і вкладати в нього всі сили і душу, то можна добитися відмінних результатів — не тільки рентабельності, а й стабільно високого прибутку.

Ссылка на основную публикацию