«Кава на винос» — франшиза

Кава — найпопулярніший напій у всьому світі. Попит на нього не тільки не знижується, а й зростає з кожним роком. Змінюються тільки формати продажів: замість комфортабельній дорогою кав’ярні все більше наших співвітчизників воліють купити і взяти його з собою, щоб не витрачати дорогоцінний час на очікування замовлення.

Так сформувався формат «кава на винос», який передбачає реалізацію над дешевого розчинного напою, а різноманітних сортів свіжозвареного зернової кави за доступними цінами.

Умови та переваги роботи по франшизі

Відкриття точок формату «кава на винос» — досить новий вид бізнесу, який має свої особливості і підводні камені. На відміну від стандартних кав’ярень, прибуток залежить від асортименту, цінової політики та місця розташування. Труднощі у підприємців можуть виникнути і в процесі оформлення документів, вибору формату, аналізу ринку. Тільки здається, що організувати таку невелику точку набагато простіше, ніж відкрити ресторан.

Вирішити таку проблему допомагають франчайзери відомих кавових мереж, які вже встигли заробити репутацію і відоме ім’я серед жителів Росії і за її межами. Співпраця з ними за умовами франшизи допомагає вирішити ряд труднощів, отримати надійну підтримку як в момент організації бізнесу, так і при подальшій роботі.

Чому формат «кава на винос» притягує до себе увагу багатьох підприємців? Справа в невисоких стартових витратах, простоті організації (власне приміщення не потрібно). Інвестиції потрібні для установки кіоску або стійки, оформлення точки, придбання обладнання (кава-машина, кавомолка, касовий апарат або планшет з принтером).

З постійних витрат будуть потрібні кошти на оренду, закупівлю витратних матеріалів і оплату праці торгового персоналу.

Огляд франшиз формату «кава на винос»

Успіх бізнесу багато в чому залежить і від вибору партнера. Це повинна бути популярна торгова марка, яка зарекомендувала себе на ринку Росії.

Порада: продавець франшизи повинен забезпечувати консалтингову підтримку, допомогти при виборі місця (так як це ключовий фактор), надати бренд-бук.

Багато що при реалізації кави залежить від бариста, тому франчайзери навчають персонал всім секретам приготування напою.

Go! Кава

«Go! Кава »- це понад 120 точок з продажу на території Росії, левова частка з яких працює по франшизі. Специфіка компанії — це організація продажів на території торгових і розважальних центрів, в ділових кварталах, в навчальних закладах або в інших місцях з високою прохідністю. Напої на винос активно набирають популярність, зростає і кількість франчайзі. Причиною такої активності є надійна підтримка в момент запуску проекту, що запам’ятовується яскравий дизайн точок, можливість установки компактної і недорогої стійки, що мінімізує стартові інвестиції. Будь-який підприємець може вибрати відповідний пакет франшизи вартістю від 75 тис. Рублів ( «Стартовий») до 480 тис. Руб. ( «Максимальний Бізнес під ключ»). Різниця між ними в тому, що максимальний пакет включає обладнання, інвентар, витратні матеріали та сировину для початку роботи, чого немає в стандартному пакеті.

Для відкриття точки з продажу кавових напоїв на винос по франшизі «Go! Кава »необхідно зробити 5 кроків:

 1. реєстрація (вибір організаційно-правової форми — ІП або ТОВ);
 2. покупка франшизи, підписання угоди;
 3. підбір місця, ведення переговорів з орендодавцем;
 4. виготовлення стійки, налаштування обладнання;
 5. найм персоналу.

Підписуючи угоду з франчайзером компанії «Go! Кава », партнер отримує:

 • безкоштовну оренду обладнання і можливість його подальшого викупу при отриманні прибутку;
 • CRM-систему з налагодженою програмою ведення обліку;
 • готову маркетингову політику, систему бонусів;
 • бренд-бук з графічними файлами;
 • допомога при підборі місця, аналіз подальшого доходу, супровід при веденні переговорів з майбутнім орендодавцем.

Red Cup

Компанія Red Cup пропонує відкрити фірмову кав’ярню з швидкою окупністю і високим доходом. На думку розробників, франчайзі отримує повністю готовий комплект, який готовий до відкриття бізнесу. Все, що потрібно підприємцю, — це ретельно дотримуватися наданої інструкції. Робота по франшизі Red Cup — це плідна співпраця, здатне дати високий прибуток.

Фінансові аспекти:

 • стартові інвестиції — 490 тис. руб .;
 • роялті — 10 тис. руб., починаючи з другого місяця;
 • період окупності франшизи (середній) — 3-6 місяців;
 • час на відкриття — від 2 тижнів;
 • середній чек — 120 рублів;
 • середня маржа — 350%.

Купуючи франшизу Red Cup, партнер отримує професійне обладнання, що дозволяє готувати смачний якісний «кава на винос». Співробітники можуть проходити навчання в тренінговому центрі. Власник бізнесу отримує готові інструкції, детальний бізнес-план, налагоджені бізнес-процеси. Франчайзер також вказує на можливість заробляти 180 тис. Руб. в місяць при грамотній організації справи і дотриманні всіма пунктами інструкції.

Coffee in

Актуальний комерційний проект пропонує компанія Coffee in для діючих або потенційних підприємців. Coffee in — це просте рішення по організації своєї справи.

Фінансові розрахунки по відкриттю точки формату «кава на винос»:

 • стартові інвестиції — від 250 тис. рублів;
 • приблизна окупність проекту — від 3 місяців;
 • період запуску франшизи — 2 тижні;
 • роялті — з моменту відкриття 2-го закладу 5 000 руб. / міс.

Coffee in — динамічно розвивається. Вона почала свою діяльність в 2016 році в Челябінську і вже зі старту показує стрімку динаміку зростання. Щомісяця в інших містах відкриваються нові точки, які працюють за умов франчайзингу.

Організувати реалізацію «кава на винос» можна в двох форматах — острів і кіоск. При цьому потрібно площа від 4 м? і підключення до електрики від 3,5 кВт. Можуть бути різні варіанти обладнання в залежності від обраного пакета і виділеної площі. Різноманітне меню, яке крім стандартних Американо і Еспрессо пропонує Раф-Халву, Раф-Апельсин, Мокко і багато іншого, привертає велику кількість любителів кави. Мережа пропонує вигідну бонусну програму і різноманітні акції, що дозволяють збільшувати клієнтську базу.

«Бадьорий день»

«Бадьорий день» — досить популярна мережа кав’ярень, що працює у форматі «кава на винос». Крім напою, що бадьорить, більшість точок пропонує своїм клієнтам свіжу випічку. Незважаючи на невеликі інвестиції, загальний оборот компанії можна порівняти з великими закладами громадського харчування. Секрет успіху франшизи в концепції, унікальною рецептурою і всебічній підтримці франчайзі. Партнерська мережа на сьогодні налічує понад 90 компаньйонів і 148 кав’ярень, що працюють за умовами франшизи.

Франчайзер при підписанні договору надає:

 1. повний інформаційний пакет, що включає рекламну інформацію, точний алгоритм відкриття точки в форматі «кава на винос», рекомендації щодо сприяння з наглядовими органами;
 2. систему касового обліку, контроль за складськими залишками. Компанія не використовує касові апарати, їх повністю замінили принтери і планшети. Вся інформація зберігається на хмарному сервері, в режимі онлайн можна ознайомитися з цікавою інформацією;
 3. фінансовий план, загальна структура витрат, прогнозування прибутку і термінів окупності точки з продажу напоїв на винос;
 4. контакти з постачальниками інгредієнтів і витратних матеріалів, які можна придбати за вигідною вартості;
 5. можливість отримання обладнання в оренду, що дозволяє скоротити витрати на старті.

Фінансові аспекти бізнесу:

 • середня орендна ставка в бізнес-центрі — 2-10 тис. руб. за 1 м ?;
 • середня вартість оренди в торговому центрі — 8-50 тис. руб. за м ?;
 • площа для точки з продажу «кава на винос» — 1,5-4 м ?;
 • середній чек — 120-150 рублів;
 • приблизний оборот однієї точки в місяць — 100-400 тис. рублів;
 • щомісячний дохід — 30-120 тис. рублів.

Якщо франчайзі має відповідне місце для розміщення, термін запуску франшизи не перевищує 2 тижнів. Торговий персонал проходить безкоштовне навчання, також існує можливість стажування в будь-якій кав’ярні «Бадьорий день» в Новосибірську.

Coffee Like

Coffee Like — лідер ринку в сегменті «кава на винос». На сьогодні під цим брендом успішно функціонують 262 торгові точки, які розташовані в Росії і СНД. Домогтися таких результатів вдалося за рахунок добре продуманого меню, яке враховує сезонність, вигідну систему знижок і активного просування в мережі.

Вартість франшизи і фінансові показники для потенційних партнерів:

 • валова щомісячна виручка (середній показник) — 220 тис. руб .;
 • максимальна виручка — 1,3 млн. руб. в місяць;
 • термін окупності — 4-7 місяців;
 • середній рівень націнки — 200%;
 • рентабельність проекту — 24%.

Торгова мережа Coffee Like піклується про свою репутацію, тому новим франчайзі надається ряд інструкцій, відеоуроки, повноцінний бренд-бук та ін. Внутрішні документи описують кожен крок для запуску успішного проекту.

Франчайзер Coffee Like створив цілу платформу для обміну досвідом. Це справжня знахідка для новачків або діючих підприємців, які раніше не працювали в форматі «кава на винос». Кожні 6 місяців власники мережі організують форум, на якому франчайзі можуть ділитися досвідом, вносити свої пропозиції та ідеї для розвитку Coffee Like.

Всі ми знаємо, що наявність знань і досвіду — найцінніше в будь-якій сфері, сегмент «кава на винос» — не виняток. Перед запуском франшизи підприємець, який бажає співпрацювати, і бариста проходять навчання, яке триває 4 дні в місті Іжевську. За цей час вони вивчають основи ведення бізнесу, всі тонкощі роботи, рецептури приготування, спілкування з гостем, системи обліку і контролю. Після стажування навчання не закінчується. При подальшій діяльності в режимі онлайн франчайзер продовжує розвивати навички лідера, ділитися секретами успіху.

Облік і контроль запасу кави здійснюється автоматично за допомогою спеціалізованої ERP-системи, яка забезпечує безперебійну роботу точки формату «кава на винос». Працювати з нею дуже просто, не потрібно вводити ключі або купувати ліцензію. Все, що знадобиться для роботи, — це ноутбук або планшет з підключенням до інтернету.

Bon Cappuccino

Популярність закладів формату «кава на винос» стає дедалі більше, збільшується кількість бажаючих взяти чашку ароматного гарячого напою з собою. Мережа Bon Cappuccino пропонує насичені кавові напої з кращих бразильських сортів арабіки. Всі точки використовують високотехнологічне обладнання, що дозволяє приготувати дійсно смачний продукт. Використовувані кавомашини гарантують три ключові показники — тиск, температура, смак. Бариста проходить попереднє навчання онлайн, після чого він освоює роботу з обладнанням і сучасну рецептуру, що дозволяє готувати смачну каву.

Перша точка продажів була відкрита ще в 2010 році в Краснодарі. На сьогодні компанія шукає партнерів, які бажають працювати по франшизі і представляти бренд Bon Cappuccino, використовуючи напрацьовані технології ведення бізнесу. Базовий франчайзинговий пакет розбитий на два види — Light і Standart.

Bon Cappuccino Standart — це повноцінна франшиза експрес-кав’ярні, що дозволяє готувати каву на винос. Даний пакет включає найм персоналу, внутрішню облікову базу даних, консалтингову підтримку.

Фінансова політика компанії побудована за принципом «більше вкладеш — більше заробиш». Тому стартові інвестиції досить високі — 426 тис. Руб. За це франчайзі отримує повноцінну бізнес-модель з контролюючими та управлінськими функціями. Основна перевага — можливість відкривати не одну, а кілька точок по даній франшизі.

Bon Cappuccino Light — більш економний пакет. Дана франшиза передбачає відкриття не більше однієї точки з продажу кави на винос. Проект багато хто використовує для розвитку сімейного бізнесу. Стартові інвестиції Bon Cappuccino Light складають 379 тис. Рублів.

Якщо зазначені умови здаються невигідними або ви не бажаєте працювати в сфері street food, рекомендуємо ознайомитися з франшизою «Пятерочка».

Збережіть статтю в 2 кліка:

Ринок кав’ярень в нашій країні переживає етап трансформації. Тепер кави — це напій, який бажають пити не тільки будинки і в затишних кафе, але і на ходу. Досить новий формат «кава на винос» постійно розвивається. Так виникають нові кав’ярні у вигляді експрес-точок вуличного сегмента, різні кіоски, стійки і острівці в торгових центрах.

Ссылка на основную публикацию