Каталог з 10 кращих франшиз для маленьких міст

Бізнес в маленькому місті має свої особливості і підводні камені. Але це не означає, що покупка франшизи в такому місці буде неактуальною і збитковою. Навпаки, організувавши свою справу по франчайзингу, підприємець страхує себе від різних ризиків і отримує готову модель управління і контролю. Але все ж франшизи, які приносять стовідсотковий успіх і великий прибуток в мегаполісі, можуть «не працює» в маленькому місті. Тому перед вибором напрямку діяльності необхідно визначити відмінності побудови бізнесу в маленькому і великому місті.

Специфіка розвитку бізнесу в маленькому місті

Підприємцям вдається швидко вийти на точку беззбитковості і отримувати високий дохід саме в маленькому місті, де багато ніш ще не зайняті, при цьому потреби жителів з кожним днем ??ростуть.

Вартість оренди приміщень в невеликих містах невисока, рівень заробітної плати — низький. Тому витрати на приміщення і персонал менше в кілька разів, ніж в мегаполісі.

Якщо бізнес вимагає великої кількості персоналу невисокої кваліфікації, проблем не повинно виникнути. Як правило, рівень безробіття в маленьких містах набагато вище.

Порада: так як жителів в маленькому місті порівняно небагато, торгову марку буде простіше і швидше сформувати позитивний імідж за рахунок тісних зв’язків між жителями. З іншого боку, його також просто і зіпсувати.

Ще одна перевага — конкуренція. У великих містах франшиза пивного магазину може бути незатребуваною тільки тому, що всі, хто проходить місця зайняті конкуруючими фірмами, які постійно переманюють клієнтів на свою сторону і змушені знижувати ціну на товар, витрачати багато коштів на рекламу і просування. Забудьте про все це, починаючи свій бізнес в маленькому місті.

Але при цьому варто враховувати деякі підводні камені, які можуть перешкодити розвитку справи:

 1. невисока купівельна спроможність, що впливає на обсяги продажів і надання послуг;
 2. обмежене число споживачів (просте математичне правило: менше людей — менше торговий оборот);
 3. ментальні відмінності провінційних жителів (над цим пунктом можна сміятися, але часто така дрібниця стає каменем спотикання на шляху розвитку). Справа в тому, що населення не завжди швидко адаптується до численних змін, не бажає змінювати свій життєвий уклад, наприклад, додатки для ios для заробітку може викликати здивування у багатьох;
 4. швидке поширення чуток. З одного боку, це плюс, але якщо продати неякісний товар або послугу, це може знизити попит в кілька разів.

Особливості побудови бізнесу за умовами франчайзингу в маленькому місті

Новачкам в сфері підприємництва рекомендується ретельно підходити до процесу вибору напрямку діяльності. Вивчіть споживчий попит, поведінкові фактори, поцікавтеся у друзів і знайомих, що б їм хотілося бачити в якості нового товару на полицях магазину. Можливо, комусь не вистачає СПА-салону, а хтось порадить зайнятися вирощуванням зелені в теплиці.

вибір франшизи

Не всі проекти будуть успішні в маленькому місті. Перед вибором відштовхуйтесь від наступних факторів:

 • число і структура населення;
 • рівень доходів;
 • кліматичний пояс;
 • географічні умови;
 • наявність приїжджих;
 • культурні та етнічні особливості обраного населеного пункту.

Після обробки таких даних визначте для себе 5-10 оптимальних варіантів франшиз. Потім намалюйте можливу цільову аудиторію — вік, інтереси, соціальний і сімейний стан, рівень доходу та ін.

Пам’ятайте, що цільовою аудиторією кав’ярні або закусочної можуть стати абсолютно всі жителі маленького міста. Актуальною буде і франшиза пекарні. А ось в автосервіс звернуться тільки власники транспортних засобів.

Не можна сказати, що потреби жителів маленьких міст і мегаполісів істотно відрізняються. Всі вони бажають смачно поїсти, захоплююче провести дозвілля, подарувати кращі подарунки своїм близьким, недорого відремонтувати авто або побутову техніку, іншими словами — отримувати високоякісну продукцію і послуги за прийнятною вартістю. Тому при виборі ідеї варто орієнтуватися на населення із середнім рівнем доходу.

З іншого боку, поведінкові фактори жителів маленького міста можуть відрізнятися. Наприклад, представник невеликого населеного пункту не стане купувати дорогу каву на винос, а вип’є чашку напою вдома. Також відмічено, що вони не стануть купувати першу-ліпшу річ і готові обійти всі торгові точки в пошуках не тільки найякіснішої продукції, але і за найнижчою ціною в місті.

Від чого краще відмовитися?

Жителям маленького міста притаманні особливості, через які деякі напрямки бізнесу не зможуть розвиватися. Існують франшизи, від яких варто відмовитися вже на старті, не дивлячись на успіх в мегаполісах:

 1. Екзотична їжа, дорогі речі і прикраси, іншими словами, торгові марки рівня люкс. Справа в тому, що рівень доходів середньостатистичного місцевого жителя просто не дозволить йому купити розкішні речі.
 2. Рідкісні послуги і товари — готель для тварин, магазин еко-їжі (наприклад, франшиза хатинка), салон з продажу принтерів 3D — подібні заклади прикрасять маленьке місто, але не отримають достатньо клієнтів.
 3. Інноваційні підприємства. Персонал такої установи потрібно переманювати з інших міст, так як в невеликих селищах складно знайти людину з достатнім рівнем кваліфікації, але ще складніше — знайти ринки збуту.

Пріоритетні напрямки франшизи для маленького міста

Головним принципом при визначенні напрямку діяльності є затребуваність і доступність послуг і товарів компанії за будь-яких економічних змінах. Фахівці виділяють кілька напрямків, актуальних для маленьких міст:

 • сфера громадського харчування;
 • аптечний бізнес;
 • СТО, майстерні, автосервіс
 • продуктові точки;
 • магазини взуття і одягу;
 • дитячі товари;
 • салони краси, перукарні;
 • ломбарди;
 • комісійні магазини;
 • надання стоматологічних послуг.

Список можна продовжувати ще довго. Головне, надати людям товари або послуги високої якості за доступними цінами.

Каталог франшиз для маленького міста

Розглянемо ТОП-10 франшиз, які є актуальними для невеликих міст в 2016-2017 роках.

«Виделка ложка»

«Вилка-Ложка» — одна з великих мереж швидкого харчування. Основна концепція закладу полягає в домашній традиційної кухні, в якісному сервісі і в доступних цінах. Кожен відвідувач кафе може бачити блюдо ще до того, як його вибере. Крім швидкого і ситного перекусу тут можна отримати повноцінний сніданок, обід або вечерю.

Умови покупки франшизи:

 • інвестиції — 800 тисяч рублів;
 • роялті — 3-5% від прибутку;
 • стартовий капітал — до 10 мільйонів рублів.

Основні переваги франшизи «Вилка-Ложка» — це унікальна концепція, всебічна консалтингова підтримка в процесі роботи, репутація і впізнаваність серед широких мас населення.

«Юніор»

«Юніор» — це мережа приватних футбольних шкіл, на сьогодні найбільша в Росії. Компанія має відмінні перспективи для розвитку в маленькому місті, входить в каталог кращих франшиз.

«Юніор» — це можливість відкрити високоприбутковий бізнес в сфері виховних і спортивних послуг. Не секрет, що сучасні діти багато часу проводять за комп’ютером. Що може бути краще, ніж допомогти їм рости здоровими і щасливими, досягати нових висот у спорті, отримувати море позитивних емоцій.

Умови франшизи «Юніор»:

 • вступний платіж — 250 тисяч рублів;
 • роялті — 10 тисяч рублів в перші пів року діяльності, після цього 15 тисяч рублів або 5% від загального обороту.

Франчайзі при укладанні контрактів отримує готові матеріали для організації тренувань та проведення занять, рекламний пакет, допомога у формуванні тренерського складу і всебічну консультативну підтримку.

«Оранжевий слон»

«Оранжевий слон» — це всесвітньо відома торгова марка продукції для дитячого розвитку і творчості. Вона входить в трійку кращих франшиз за версією журналу Forbes, а також в каталог франшиз, які можна розвивати в маленькому місті.

«Оранжевий слон» — це прибутковий бізнес, можливість суміщення двох напрямків (продажу товарів і надання послуг), низький поріг входження і широкий географічний обхват території.

Умови франшизи «Оранжевий слон»:

 1. стартові вкладення — від 365 тисяч рублів, включаючи торгове обладнання;
 2. термін окупності — 3-4 місяці;
 3. щомісячний оборот — близько 350 тисяч рублів;

Партнерство з даною мережею передбачає:

 1. право використання торгової марки;
 2. комплект обладнання та меблів;
 3. продукція торгової марки «Оранжевий слон» за недорогою вартості;
 4. оформлення приміщення в фірмовому стилі;
 5. консультації фахівців;
 6. франчайзинг бук;
 7. комплект зразків для проведення занять з дітьми;
 8. допомога при виборі приміщення;
 9. навчання персоналу і керівника.

«Вафельница»

«Вафельница» — це федеральна мережу невеликих кафе з продажу вафельного фаст-фуду.

Проект «Вафельница» функціонує на російському ринку з 2014 року, вже сьогодні займає провідні місця в каталозі кращих франшиз і для великого, і маленького міста.

Відкрити точку можна в трьох форматах:

 • острів в торговому або розважальному центрі;
 • розміщення на торговому фуд-корті;
 • вуличний формат.

Фінансові показники франшизи:

 1. розмір початкових інвестицій — від 350 тисяч рублів (в цю суму входить закупівля обладнання на 8 м ?, твердження дизайн-проекту, 3 вафельні печі, форма для торгового персоналу, витратні матеріали з логотипом бренду);
 2. термін окупності — 3-9 місяців;
 3. щомісячний оборот — від 10 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
 4. роялті — 0 рублів;
 5. паушальний платіж — 235 тисяч рублів (в цю суму входить право використання бренду, рецептура, відеоуроки, супровід проекту з особистим менеджером, допомога при відкритті нової точки).

«Джинси Суперціна»

Франшиза «Джинси Суперціна» пропонує стандарти і технології ведення успішного бізнесу, які продумані до дрібниць і адаптовані до жителів Росії.

Переваги співпраці з мережею «Джинси Суперціна»:

 • підтримка франчайзера на всіх етапах розвитку;
 • навчання персоналу;
 • допомога у формуванні асортиментної лінійки;
 • маркетингова підтримка на федеральному рівні.

Фінансові показники франшизи «Джинси Суперціна»:

 • цінова політика — нижче середнього;
 • рівень інвестицій — від 600 тисяч рублів;
 • окупність проекту — 3-5 місяців.

«220 вольт»

Франшиза магазину інструментів та обладнання «220 Вольт» займає провідні місця в каталозі кращих франшиз для маленького міста. Торгова марка включає продаж спеціалізованого обладнання (асортиментна лінійка складається з понад 90 тисяч найменувань) від перевірених виробників.

Умови покупки франшизи «220 Вольт»

 • роялті — 0 рублів;
 • паушальний платіж — 290 тисяч рублів;
 • закупівля торгового обладнання — 80-250 тисяч рублів;
 • витрати на зовнішню рекламу — від 60 тисяч рублів;
 • закупівля оргтехніки для функціонування торгової точки — від 40 тисяч рублів.

Франчайзинговий пакет «220 Вольт» включає:

 • право на використання бренду;
 • навчання торгового персоналу;
 • підтримка територіального менеджера з моменту підписання договору до запуску проекту;
 • консультативна підтримка на всіх етапах відкриття;
 • термін запуску торгової точки — від 5 тижнів;
 • можливість оформлення товарного кредиту на 700 тисяч рублів, відстрочка платежів — 30 банківських днів.

«LULU beauty store»

«LULU beauty store» — це мультибрендовий острівної бутик по реалізації косметичних засобів і аксесуарів. У ньому зібрані всі популярні бренди косметики за доступними цінами.

умови:

 • стартові вкладення — 550 тисяч рублів;
 • окупність проекту — 5-6 місяців;
 • середній товарообіг — від 400 тисяч рублів;
 • роялті — відсутня;
 • паушальний платіж — відсутня;
 • інші поточні платежі — 450 тисяч рублів.

Основна продукція «LULU Beauty Store» — це нові засоби, представлені в Росії і СНД, але популярні в усьому світі. Уклавши договір з компанією і вклавши власні кошти в проект, можна стати першим і єдиним правовласником оригінальних товарів в маленькому місті. Франчайзі повинен придбати продукцію, домовитися про оренду приміщення, встановити торгове оснащення і почати заробляти. Продукція «LULU Beauty Store» продається в середньому ціновому сегменті, але рівень націнки досягає 250%.

«Ігренок»

Франшиза «Ігренок» — це нова пропозиція в вендінговому бізнесі. Передбачається установка терміналу з набором різних ігор для дітей, які, як показує практика, можуть на довгий час захопити ваше чадо. Ігри засновані на казкових відомих персонажів, які давно полюбилися дітям. Крім цього, вони розвивають хлопців різного віку, що не можуть не оцінити люблячі батьки.

Ігрові зони «Ігренок» влаштовані за принципом «включив — грай» і являють собою готовий бізнес під ключ. Все, що потрібно, — включити автомат в розетку, і він автоматично запускається. «Ігренок» — досить нова пропозиція на ринку франчайзингових послуг, але вже займає провідне місце в каталозі.

Вартість одного автомата — від 112 290 до 250 890 рублів (в залежності від формату і оснащення монетоприемником і купюропріємником).

Автомати «Ігренок» можна встановити в будь-якому місці, яке відвідують діти з батьками — кафе, магазини, поліклініки та лікарні, банки, вокзали і інше. Ними можна доповнювати вже існуючі ігрові зони в парках, дитячих клубах, ігротеках.

Фінансові показники франшизи «Ігренок»:

 • початкові інвестиції — від 112 290 рублів;
 • термін окупності проекту — 4-6 місяців;
 • щомісячний оборот — 50 тисяч рублів;
 • паушальний платіж — відсутня;
 • роялті — відсутня;
 • оренда площі — 1 м ?;
 • розмір орендної плати — в залежності від регіону і місця розташування;
 • інкасація грошей — самостійно за допомогою інкасаторських служб;
 • необхідність технічного сервісу — не потрібно.

«Ріглі»

«Ріглі» — популярна фармацевтична мережа з можливістю відкрити бізнес за умовами франчайзингу. Компанії належить друге місце в рейтингу фінансової ефективності серед подібних проектів, вона підходить для розвитку в маленькому місті. На території Москви розташоване більше 70 пунктів, більше 40 аптек в інших регіонах, які працюють по франшизі. На сьогодні компанія динамічно розвиває і запрошує до співпраці партнерів по всій Росії.

Показники розвитку:

 • обсяг стартових вкладень — від 2 до 5 млн. рублів;
 • вступний внесок — 200 тисяч рублів (без ПДВ);
 • роялті — 1,5% від щомісячного обороту;
 • маркетингова прибуток партнеру — до 2% від товарообігу по виробникам;
 • період окупності проекту — 2-3 роки;
 • необхідне приміщення — від 30 м ?.

«Ломбард №1»

Компанія «Ломбард №1» пропонує співпрацю за умовами франчайзингу в будь-якій точці РФ. Компанія є лідером серед багатьох підприємств, які працюють по франшизі.

За останній рік мережа активно розширюється, відкриваються нові точки по всій країні. Завдяки якісній роботі франчайзі компанія знаходиться на стадії активного розвитку, збільшується прибуток партнерів.

Що отримує франчайзі від співпраці в маленькому місті:

 • два напрямки діяльності — ломбард і мікрофінансових організація;
 • готовий пакет документів для ведення справ;
 • прибутковість від 100 тисяч рублів на місяць;
 • швидка окупність проекту;
 • ведення бухгалтерії;
 • відкриття ломбарду за два тижні;
 • робота колл-центру;
 • послуги колектора;
 • маркетинг.

Вартість відкриття проекту залежить від обраного пакета: 100 тисяч рублів за пакет Lite або 250000 за пакет VIP.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Франчайзинг в Україні і Росії — активно розвивається напрямок. Незалежно від того, яку франшизу ви вибрали, уважно проаналізуйте економічну ефективність, внутрішні і зовнішні чинники, від яких буде залежати бізнес. Враховуйте всі аспекти і підводні камені маленького міста, вибирайте тільки прибуткові і окупаються, напрямки діяльності. Пам’ятайте, що добре розроблений план допоможе уникнути будь-яких ризиків і фінансових втрат.

 

Ссылка на основную публикацию