Каші користь і шкода

Каші на сьогоднішній день найбільш затребувані і не тільки на сніданок, а й на обід і на вечерю. Є велика різновид каш: гречана, кукурудзяна, рисова, пшоняна, пшенична, вівсяна, манна, перлова. Однак так чи нешкідлива каша як нам запевняли з дитинства? Невже в кашах тільки користь без шкоди? Саме для пошуків відповідей на ці та на схожі питання в цій статті розкриємо всю правду про кашах.

Для початку давайте розберемося в чому ж секрет чудової ситості, яка не залишає людину поснідати диво їжею? А виявляється, що тут немає ніякого чаклунства. Просто для перетравлення каші організму потрібно довгий проміжок часу, не дивлячись про якого різновиду каші йдеться. Так як крупи містять повільні вуглеводи. Саме завдяки цій особливості людина довго не відчуває голод. А взимку ця особливість ще й допомагає не мерзнути. Мабуть це одна з причин, що робить кашу їжею номер один для тих хто хоче схуднути. Адже в дієті важливо відчуття ситості. Чи не відчуваєш голод і не їж що потрапило.

Корисні властивості каші

Довгі десятиліття каша вважалася базовим блюдом сніданку і це не просто так. Адже в кашах міститься багато корисних мікроелементів і корисних речовин, таких як білки, вуглеводи, вода, залізо, йод, магній і ряд вітамінів, зокрема вітамін B. Ці елементи є в кожної каші, в різних кількостях, в залежності від виду каші.
Крупи мають високу харчову цінність. А дослідження показали, що часта присутність круп в раціоні значно покращує роботу кишечника, зводить до мінімуму можливі появи запорів.

Вживання каш, сприятливо впливає і на шкіру, змінюючи структуру шкіри робить її гладкою і чистою. Так що кашу можна ще й вважати профілактичним засобом в боротьбі з різними проблемами шкіри.

А дослідження проведені в сполучених штатів показали, що клітковина яка в крупах і в цільнозернових продуктах здатна запобігти утворенню холестіріновіх бляшок в артеріях і на 21% знизити ризик виникнення серцевих захворювань. У людей, раціон яких включає від 20% до 37% круп і цільнозернових продуктів рідше зустрічається діабет, гіпертонія і серцеві хвороби.

З вищесказаного однозначно випливає, що починати свій день з каші це не тільки гарна ідея, але і вважається важливим. Адже вживаючи кашу часто людина зміцнює свою здоров’я і робить крок назустріч до краси. Так що, спробувати кашу потрібно частіше, для поліпшення життєдіяльності. Адже ще з дитинства наші мами і бабусі твердили і запевняли нас про те, що каша — це корисно. На жаль, ми починаємо розуміти і приймати цей факт дуже пізно. Але як говориться у відомій приказці: Краще пізно, ніж ніколи!

 шкода каші

Як не дивно, але навіть у такій корисній їжі, як каша, багатою різними корисними елементами є недоліки. І неправильне вживання або ж переїдання може принести шкоду.

Основна проблема в тому, що будь-яка каша містить до 80% крохмалю. А крохмаль потрапляючи в організм призводить до діабету (так як крохмаль перетворюється в цукор) або ж до ожиріння. А це безумовно не той результат до якого ми прагнемо. Рішенням цієї проблеми може стати зменшення кількості вживання каш. Як то кажуть все добре в міру. Також дуже важливо готувати кашу правильно і вибрати правильний продукт.

Ще одна шкода криється в загальній відомої манної каші. Справа в тому, що манна каша містить в собі елементи, які перешкоджають організму засвоєнню заліза. Та й в самій манної каші найменша доза корисних речовин. Тому часто її називають ще й пустушкою. Адже він не тільки майже нічого не дає організму, але і не пускає її отримати потрібне.

З шкідливих каш можна і привести приклад вівсянку. Досліди показали, що зловживання вівсянкою може привести організм до втрати кальції. Так як вівсяна каша має властивості через які виводить кальцій з організму.
А сама шкідлива це, звичайно ж, каша швидкого приготування. Тому намагайтеся зменшити до мінімуму вживання каш швидкого приготування. Адже вся користь від каш у вигляді вітамінів і корисних речовин знаходяться в оболонці і зародку зерна.

А в кашах швидкого приготування зерна очищають від них, не кажучи вже про те, що зерна проходять цілий процес обробки. Ось і виходить, що в процесі цієї обробки каша втрачає майже все корисне. А замість своїх природних корисних речовин каші швидкого приготування збагачують різними хімічними добавками, ароматизаторами і ароматами. Звичайно на перший погляд така каша приваблює. Але навіщо вам каша, яка втратила більшу кількість своїх корисних властивостей? Хоча навіть при таких мінусах, каша швидкого приготування краще всіх видів актуальних на сьогоднішній день хот догів, піци і жирних бутербродів. Тут теж є рішення від проблем. Адже багатьом дітям, так і дорослим не подобатися одноманітний смак каші. Оптимальним вирішенням цієї проблеми буде відмовитися від каш з добавками і самому надати кашу кращий смак, додаючи в кашу сухофрукти, родзинки і навіть горіхи. Це не тільки урізноманітнює смак каші, але і зробить її більш корисною і збагаченої.

З огляду на вище сказане потрібно бути дуже уважно. Особливо якщо прочитавши про всіх корисних властивостей каші вирішуєте годувати їм дитину. Звичайно у каш більше користі ніж шкоди, та й шкода можна з легкістю довести до мінімуму якщо знати і дотримуватися правил приготування каш вибрати правильну кашу. Але у медалі завжди дві сторони. Важливо у всьому дотримуватися почуття міри.

Ссылка на основную публикацию