Камінь авантюрин: фото, властивості і значення для людини

Авантюрин — відомий блискучий самоцвіт, напівдорогоцінного каміння. Це вид кварцу, непрозорий або злегка просвічує, який відрізняється наявністю «блискіток» — численними мікроскопічними вкрапленнями слюди, гематиту, заліза хлорита або інших речовин, блискучих на світлі.

Відомий цей камінь здавна, називали його златоіскр, іскрянік, імператорський камінь. Назва «авантюрин» він отримав лише в 18 столітті, після винаходу однойменного скла. Тоді у венеціанських склодувів випадково в гаряче скло потрапила металева стружка, — вийшов матеріал іскрився численними вкрапленнями на світлі. Так як вийшов матеріал випадково, то й назвали його відповідно — авантюриновий склом, а за сильне зовнішню схожість перейменували і камінь.

Кольори натурального каменю авантюрин (див. Фото) найчастіше жовтий, помаранчевий, коричневий або зелений, але також популярні червоний, чорний, синій, білий, рожевий, вишневий або двоколірні камені. Залежить колір від домішок в складі кварцу — заліза, алюмінію, магнію, калію, фуксита, хлорита, гематиту та інших. «Блискітки» бувають зазвичай золотисті, рідше — сріблясті, рожеві або зелено-смарагдові. Незважаючи ні пористу поверхню, відполірований авантюрин має сильний скляний блиск.

Найвідоміші різновиди авантюрина — Таганай — оранжево-коричневий, що видобувається на півдні Уралу, і індійський жад. Останній забарвлений в зелені тони, є самим однорідним і твердим з авантюрин, але має зовсім небагато вкраплень — блискіток. Рожевий авантюрин теж блищить слабо, дуже щільний, дрібнопористий, злегка просвічує при яскравому освітленні. Медовий авантюрин дійсно сильно нагадує молодий мед, він рівномірно забарвлений, має пористу структуру і сильно блищить.

Дуже ефектно виглядають темні авантюрин з контрастними золотистими або сріблястими блискітками — коричневий, синій, вишневий, помаранчевий. Синій камінь виглядає як шматочок серпневого небо в безмісячну ніч — суцільно усіяний «зірками», просто заворожує.

Оригінально виглядають червоно-білий (з вишневими смугами і плямами на білому тлі) і смугастий (з золотистими пересічними ламаними смугами на білому тлі) авантюрин.

Видобувають цей самоцвіт в Бразилії, Китаї, Індії, Чилі, Австралії, Австрії, США, Іспанії, Норвегії, Росії (на Уралі). Формується він у грунтах, багатих піском і глиною, під впливом тиску і температури. Цей мінерал досить твердий, але крихкий — може розколотися.

Відрізнити натуральний камінь від авантюриновий скла не так вже й складно. По-перше, камені зазвичай менш яскраві і мають менше блискіток, а по-друге, натуральні камені мають властивість иризации — при яскравому освітленні відблиск від їх поверхні нагадує веселку. Сині і чорні авантюрин продаються під назвою «Ночі Каїра», а червоні — «Золотий пісок». Однак під цими ж назвами продаються і аналогічні скляні підробки.

Природно, магічними і цілющими властивостями, про які йтиметься далі, мають тільки натуральні камені.

Магічні властивості каменю

Цей самоцвіт з давніх часів символізує легкість, енергійність, безпосередність і наполегливість. Його магія впливає на серцеву чакру, отже, допомагає людині стати більш відкритим і відвертим, легше висловлювати свої почуття і емоції, допомагає в любовних, сімейних відносинах, сприяє звільненню від комплексів.

Крім того він розвиває в людині лідерські якості, наполегливість, віру в себе і свої сили, спонукає до дії. Всі ці властивості допоможуть людині досягти фінансового благополуччя і успіху в справах. Крім того цей камінь допоможе не заснути за кермом, а також іноді здатний спровокувати вас на божевільні, ризиковані вчинки — але при цьому обдарує везінням.

Корисний буде авантюрин творчим особистостям — він поліпшить фантазію, допоможе розвинути приховані таланти і інтуїцію, подарує натхнення, допоможе яскравіше висловити почуття через ваш вид мистецтва. Як наслідок, златоіскр призведе людей творчих професій до визнання і слави.

Відрізняється характеристика властивостей авантюрину різного кольору:

  • Зелений краще підходить блондинкам. Він є талісманом закоханих — допоможе зійтися новій парі і буде оберігати їх почуття, в тому числі — від псування, ненависті і заздрості, щоб у відносинах панував мир і благополуччя. Крім того, зелений авантюрин здатний поліпшити ваше фінансове становище, при чому як шляхом підвищення зарплати, так і випадковими доходами — наприклад, виграшем в лотерею.
  • Синій авантюрин — найсильніший захисний амулет, він хороший для людей небезпечних професій, мандрівників і студентів. Комі того він допоможе стати спокійним, врівноваженим, зосередженим і уважним — відмінні якості не тільки для студентів, а й для менеджерів і всіх, кому необхідно знаходити спільну мову з будь-яким співрозмовником.
  • Жовтий авантюрин — очищає свідомість і душу, відновлює сили, допоможе позбутися від негативу і знайти душевний спокій. Часто використовується для медитації.
  • Вишневий або коричневий самоцвіт допоможе виявити і розвинути приховані таланти, а також захистить від хвороб і прикрощів.
  • Червоний авантюрин — хороший талісман для бізнесменів-початківців. Він допоможе не тільки успішно вибрати напрямок розвитку і вибудувати ефективний бізнес-план, а й знайти спільну мову зі споживачами, постачальниками і контролюючими органами.
  • Чорний мінерал — дуже сильний, з його енергетикою впорається далеко не кожен. Однак, якщо у вас вистачить духу, цей камінь допоможе встановити зв’язок з космосом і власною підсвідомістю, зануритися в медитацію, знайти своє покликання.

Іноді цього каменю приписують зв’язок з шулерами і гравцями, заступництво над ними, але це більше пов’язано з сучасною назвою каменю, а не його магічними властивостями.

цілющі властивості

Цей мінерал активізує всі процеси в організмі людини, надає енергію, стимулює ріст і розвиток дітей. Він нормалізує кровообіг і обмін речовин, запобігає утворенню тромбів, допоможе позбутися від бородавок, легше перенести застуду і бронхіт, поліпшить роботу травної системи, позбавить від розладу шлунка і алергії. Вважається, що кільце з цим мінералом сприяє схудненню і сушінні тіла, а намиста благотворно впливають на роботу щитовидної залози і легені.

Якщо кілька хвилин вдивлятися в синій авантюрин, пройде втома очей, буде зміцнюватися очна м’яз.

Чорний мінерал допоможе в лікуванні спини, зміцнить кістки і зв’язки, розслабляє і покращує шкіру — вилікує висип, екземи, зупинить випадіння волосся, сприяє оновленню шкіри. Використовується в розслаблюючих і цілющих східних техніках масажу.

Зелений авантюрин захистить від стресів, поліпшить сон. Сережки з цим каменем позбавлять від мігрені і поліпшать пам’ять.

Жовтий камінь поліпшить роботу нирок, допоможе вивести пісок і каміння.

Кому підходить камінь

В першу чергу цей камінь корисний людям творчим і сміливим, експериментаторам і закоханим, тим, хто не боїться різких поворотів долі і ризику. Протипоказаний психічно нестабільним, нервовим, запальним і навіженим людям — він посилить ці негативні якості аж до психічних розладів.

За знаками зодіаку цей мінерал відповідає стихії Землі, і в першу чергу — Тельцю. Авантюрин допоможе цим людям стати більш мрійливими, романтичними і творчими, відірватися від своєї прагматичності, що межує зі скучность і занудством. Діві він подарує чуйність, також підійде Раку. Скорпіону, Козеріг і Рибам підійде синій авантюрин, він додасть енергійності і наполегливості. Однак, серед представників цих знаків, особливо Скорпіонів і Козерогів, трапляються і без того дуже діяльні і вперті люди — їм авантюрин протипоказаний.

Також небажано поєднання авантюрину зі знаками вогню — Овном, Левом або Стрільцем, адже він підсилить ті якості, які і так сильно розвинені у цих людей, і призведе до дисбалансу, неврівноваженості і нестабільності особистості.

Знакам Повітря авантюрин може допомагати, але тільки зрідка, в найвідповідальніші моменти, інакше він розвіє і без того слабку концентрацію, цілеспрямованість і раціональність мислення цих знаків.

Нікому не рекомендується носити цей камінь постійно, робіть перерви хоча б на 2 доби після кожного тижня використання.

Ссылка на основную публикацию