Камінь апатит: фото, магічні властивості, значення для людини

Цей мінерал маловідомий і ще недостатньо вивчений. Його нерідко плутають з іншими каменями. Добре знайомий він тільки досвідченим ювелірам і людям, які захоплюються езотерикою. Насправді непоказний незнайомець таїть в собі багато цікавого і корисного.

походження назви

Сама назва каменя говорить про його непримітними. Вперше апатит був досліджений і названий в 1778 році вченим А.Г. Вернером.

До цього моменту його часто брали за аметист, берил, турмалін і аквамарин.

Завдяки такій конспірації камінь був названий апетитом, адже грецьке слово «апатао» означає обманювати.

Зовнішній вигляд

Цей таємничий обманщик належить до мінералів групи фосфатів. Колір апатиту варіюється в залежність від його виду. Зустрічаються прозорі, білі, зелені, жовті, сині, фіолетові, синьо-зелені і жовто-зелёниеекземпляри. Прозорість також різноманітна і залежить від мінерального складу.

Кристал може бути різної форми — призматичної, таблітчатой ??і короткостолбчаті. Вага каменю може досягати величезних цифр. Найбільший був знайдений в канадському Квебеку. Його маса склала 5443 кг.

Фізико-хімічні характеристики апатитів:

 • щільність 3,3 г / куб.см;
 • твердість 5;
 • блиск — скляний, жирний;
 • люмінесцентні (зміна забарвлення при зміні кута огляду);
 • хімічна формула — Ca5 [PO4] 3 (OH, F, Cl).

види

Апатит нерідко брали за інші мінерали завдяки різноманітності його забарвлення і форми. Наявність в різних пропорціях фтору, хлору і води створює мінерали різних характеристик. Найпопулярніші типи мінералу:

 • Фторопатіт — найпоширеніший вид, який містить багато фтору. Колірна гамма — фіолетова, синя, пурпурова, жовта, рожева або коричнева. Зустрічаються і безбарвні екземпляри.
 • Хлорапатіт має зеленувато-сірі, рожево-білі або зеленувато-жовті тони.
 • Гідроксилапатит, який може битьфіолетового, блакитного, синьо-зеленого, білого і іноді рожевого кольору.

Крім цих видів зустрічаються інші камені. Їх характеристики залежать від мінерального складу. Блакитний і зелений відтінки свідчать про високий вміст марганцю і свинцю, а димчастий і жовтий — заліза.

Місце народження

Видобуток апатиту проводиться в різних частинах світу. У кожному родовищі видобувають каміння різних видів і відтінків. Основні місця виробництва:

 • Росія і Фінляндія — мінерали блакитного і синього кольорів;
 • Канада та Індія — зелені апатити;
 • Норвегія — малахітоподобние камені кольору морської хвилі;
 • Мексика і Канада — жовті та коричневі камені;
 • Італія і північна частина Європи — фіолетові і прозорі кристали;
 • М’янма і Шрі-Ланка — апатити відтінку «Котяче око»;
 • Гори Памір і ділянки біля озера Байкал — рожеві екземпляри.

Апатит в промисловості в ювелірній справі

Камінь широко застосовується в різних галузях народного господарства. Серед них такі як:

 • виготовлення добрив і різних кислотних основі фосфору;
 • виготовлення суперфосфатів;
 • медицина, фармацевтика і виготовлення кісткових протезів;
 • харчова галузь;
 • виробництво кераміки;
 • текстиль.

Апатит — не тільки корисний мінерал, але і дуже красивий. Його застосовують ювеліри для виготовлення сережок, брошок, браслетів, кілець і кулонів. Незважаючи на це, камінь рідко використовують, адже він дуже крихкий. Недостатня твердість ускладнює огранювання каменю. Ювеліри спеціально вибирають найтвердіші екземпляри для обробки. Найчастіше для виробництва прикрас використовують блакитні й жовті камені. Найціннішими вважаються апатити відтінку «Котяче око».

Лікувальні властивості

Фосфор — дуже корисний мінерал, який покращує стан кровоносної системи, роботу головного мозку і зміцнює кістки. Отримати настільки корисний мікроелемент можна не тільки з їжею, але і через кристал апатиту. Для цього достатньо його просто носити на тілі біля хворого ділянки тіла. Використовують такі прикраси з апетитом:

 • Браслет, який допомагає в боротьбі з остеохондрозом і остеопорозом, швидше загоює рани і переломи.
 • Намисто і кулон зміцнюють імунітет, покращують гормональний фон і роботу щитовидної залози, сонячного сплетення.
 • Сережки допоможуть подолати фобії, кошмари, безсоння і головний біль.
 • Кільце сприяє зміцненню зубної емалі.

Крім носіння прикрас з корисним кристалом в народній медицині використовують інші методи терапії. При захворюваннях травної системи рекомендується добу потримати камінь у воді і піті її перед прийомом їжі.

У лікуванні недуг корисно поєднувати апатит з іншими мінералами. Апатит разом з гірським кришталем або діамантом допоможуть в лікуванні проблем нервової системи і підвищення імунітету. Разом з аквамарином апатит застосовують в терапії захворювань дихальної системи.

Апатит корисний всім, але найбільше він потрібен дітям, вагітним жінкам і літнім людям. Завдяки вмісту фосфору цей мінерал зміцнює кістки, допомагає при порушенні кальцієвого обміну і переломах кісток. Застосовуючи цей цілющий камінь варто пам’ятати про те, що корисні властивості присутні тільки в натуральних каменях. Сторонній вплив у вигляді проклейки, виварювання, споювання, нагрівання зменшує цілющий ефект каменю.

магічні властивості

Багато людей знають цей таємничий мінерал як магічний об’єкт. З часів знайомства з апетитом людина помічав, як кристал заспокоює, умиротворяє і створює гармонію в будинку. Він відомий як оберіг сімейного вогнища, захист від сварок між подружжям і розлучень. Камінь присікає зради, зловживання алкоголем і інші проблеми.

Носіння каменю дуже корисно для людини, адже апатит — хороший індикатор проблем. Перед виникненням неприємностей камінь починає поколювати і палити шкіру біля нього. Іноді господареві кристала сняться віщі сни, які попереджають про проблеми. Також сигналом про наближення біді стане бажання зняти прикраса з самоцвітом. Такого робити не можна, адже він може втратити свої магічні властивості. Небажано передаровуватимемо і продавати особисті коштовності, адже апатит швидко звикає до власника. Кажуть, що коли господар каменю хворіє або помер, то апатит переносить на собі те ж саме.

Різні види апатитів мають своє призначення. Зелені кристали насичують оптимізмом, а сині в поєднанні з зеленими — спокій.

Апатит не використовується в чорній магії і не може нашкодити власнику, тому можна сміливо його носити. Бажано придбати цей самоцвіт людям, які мають небезпечну роботу. В якості талісмана апатит потрібен працівникам МНС, пожежникам, полісменам, хірургам. Корисний він буде і маленьким дітям в якості оберега і засоби для зміцнення скелета. Його потрібно покласти біля місця для сну.

В астрології

Апатит також цікавий і для астрологів. Він допомагає людям розібратися в собі і визначитися зі своїми бажаннями. Самоцвіт підштовхує до правильно розставлені життєвих пріоритетів.

Найбільше апатит підходить людям земляний і вогненної стихії. Земляні Діви, Козероги та Тільці зможуть подолати зайву впертість і замкнутість, а вогненні Леви, Стрільці і Овни стануть спокійніше і будуть менш егоїстичні.

Небажаний апатит для носіння Рибами. Під впливом кристала вони розледачіли, стануть пасивними і можуть впасти в депресію.

Догляд за кристалом

Апатит — дуже крихкий камінь, тому вимагає дбайливого і охайного ставлення. Слід застерігати удари, ультразвукова дія і перегрів. Негативно впливають на самоцвіт хімічні речовини і кислоти. Для кращого збереження при занятті спортом або домашніми справами краще тимчасово знімати прикраси з каменем.

Ссылка на основную публикацию